Meet Info
41st Nike / John Rowland Memorial Games 2014
Host by Neil McNeil High School
Apr 26, 2014
Meet Location
Results
Event List
Athlete List
Overall by Team
Overall by Division
Navigate
Home
About
Members
Login
Register
Help
Contact
Questions? Comments?
Suggestions? Problems?
Email Tech Support
Senior Boys Male 1500 Metre Run
Final - Unofficial
Name
Team/School
Seed
Final
Points
Matthew Viveiros
Michael Power/St.Joseph-Etobic
3:55.51
4:06.25
Max Serviss
General Panet - Petawawa
00.41
4:09.53
Simon Egzaw
Brebeuf - Willowdale
00.49
4:09.94
Yousuf LaHaye
R.S. McLaughlin - Oshawa
00.42
4:11.92
Adam Paquette
General Panet - Petawawa
00.41
4:12.53
Cole Brown-Lafoy
R.S. McLaughlin - Oshawa
00.42
4:14.29
Casper Josufi
Birchmount Park - Scarborough
NT
4:16.83
Timothy Mustard
Bishop Allen Academy-Etobicoke
00.55
4:18.54
Chris McGowan
R.S. McLaughlin - Oshawa
00.42
4:20.12
Mitchell Valic
St. Michael's College- Toronto
NT
4:20.28
Patrick Greene
Brebeuf - Willowdale
00.58
4:25.35
Dakota Lavery
Thomas A.Stewart-Peterborough
4:21.34
4:25.69
Jafaar Al-Jawad
Nantyr.
00.60
4:26.68
Curtis Massingham
Michael Power/St.Joseph-Etobic
4:56.33
4:27.80
Vinton Gaskin
R.S. McLaughlin - Oshawa
00.55
4:28.35
Sam Greer
Eastview - Barrie
00.65
4:29.10
Scott Gillan
Our Lady of Lourdes H S
4:26.90
4:29.40
Nick Bomers
Neil McNeil - Toronto
00.65
4:29.75
Liam Totten
St. Michael's College- Toronto
00.55
4:30.03
Natan Macasso-Shour
Albert Campbell - Agincourt
NT
4:30.49
Stuart Wilcox
R.S. McLaughlin - Oshawa
00.60
4:30.55
Zen MacLellan
Neil McNeil - Toronto
00.65
4:30.82
Omid Ebrahimi
Georges Vanier - North York
NT
4:31.04
Sergio Campos
Neil McNeil - Toronto
00.75
4:31.22
Michael Charanduk
Bishop Allen Academy-Etobicoke
00.74
4:31.40
Dimitry Giunta
St. Edmund Campion
00.55
4:32.02
Mark Charanduk
Bishop Allen Academy-Etobicoke
00.71
4:32.51
Brett Pajor
OD/Park S.S
NT
4:38.39
Daniel Williams
St. Michael's College- Toronto
00.65
4:40.01
Brandon Rufino
St. Edmund Campion
NT
4:41.26
Adam Vitums
Eastview - Barrie
NT
4:41.27
Kyle Ford
Notre Dame - Ajax
00.72
4:41.56
Andrew Lovisotto
St. Michael's College- Toronto
00.80
4:41.96
Rakshitha Satharakulasinghe
Bishop Allen Academy-Etobicoke
00.80
4:43.31
Carter Wood
Birchmount Park - Scarborough
00.65
4:43.94
Liam Dolan
De La Salle College - Toronto
NT
4:43.98
Traian Bursu
Mary Ward - Scarborough
00.70
4:45.52
Connor Niedbala
Michael Power/St.Joseph-Etobic
4:53.54
4:46.03
Mathew Kostrzewa
Notre Dame - Ajax
00.75
4:46.18
Sam Dobbin
Crescent School - Willowdale
NT
4:46.47
Kory Morano
OD/Park S.S
NT
4:46.54
Dean Kim
R.S. McLaughlin - Oshawa
00.75
4:46.88
Malcolm McCubbin
Widdifield - North Bay
NT
4:47.67
Adriaan Vandermeer
Chippewa - North Bay
00.80
4:48.84
Nadeem Abdi
Wilfrid Laurier- Scarborough
NT
4:49.65
Darren Rodrigues
St. Francis Xavier-Mississauga
NT
4:50.49
Richard Magony
De La Salle College - Toronto
NT
4:51.04
Marcel Wang
Albert Campbell - Agincourt
NT
4:55.51
Rashed Rajeh
Birchmount Park - Scarborough
NT
4:56.01
Aiden Steele
Cawthra Park - Mississauga
00.96
4:56.13
Andy Seo
St. Michael's College- Toronto
00.85
4:56.42
Faiz Shakil
Wilfrid Laurier- Scarborough
NT
4:56.67
Jason Yeung
Albert Campbell - Agincourt
00.20
4:58.39
Lucas Manders
Paul Dwyer - Oshawa
NT
5:00.35
Joseph Carere
Chaminade College - Toronto
NT
5:01.06
Kyle D'Mello
St. Francis Xavier-Mississauga
NT
5:01.64
Marc Sicova
Brebeuf - Willowdale
00.85
5:02.95
Micheal Cross
Albert Campbell - Agincourt
00.20
5:05.42
Alvin Lee
Albert Campbell - Agincourt
NT
5:06.34
Shaig Abduragimov
Upper Canada College - Toronto
NT
5:08.59
Craig Archibald
Upper Canada College - Toronto
00.80
5:09.74
Sameer Naumani
Michael Power/St.Joseph-Etobic
NT
5:10.51
Matthew Kostuch
J. Clarke Richardson - Ajax
NT
5:12.12
Adam Tetzlaff
Michael Power/St.Joseph-Etobic
5:05.22
5:12.44
Luc Tshidimu
Anderson - Whitby
NT
5:14.43
Jacob Daub
Upper Canada College - Toronto
00.20
5:16.94
Emir Belkacem
Upper Canada College - Toronto
00.90
5:20.14
Ryan Sheehy
Upper Canada College - Toronto
00.15
5:21.84
Matthew Caminiti
Upper Canada College - Toronto
00.10
5:22.66
Kavon Bradley
Mother Teresa - Scarborough
NT
5:22.94
Gian Lorenzo Giannone
Upper Canada College - Toronto
00.15
5:24.39
Eddie Sun
Albert Campbell - Agincourt
NT
5:25.62
Anthony Pietrangelo
Michael Power/St.Joseph-Etobic
NT
5:27.37
Daniel Goulard
Northern S S
NT
5:39.89
Andrew Zhang
Upper Canada College - Toronto
00.20
5:43.17
Michael Neal
Paul Dwyer - Oshawa
NT
5:46.07
Luis Lopez
St. Patrick - Toronto
NT
5:49.97
Byron B Reyes
Francis Libermann- Scarborough
NT
5:54.84
James Jin
Upper Canada College - Toronto
00.20
6:08.80
c
Last updated Sat, 26 Apr 2014 23:19:03
Copyright © 2001-2024 trackDatabase.com All rights reserved.
en