Meet Info
41st Nike / John Rowland Memorial Games 2014
Host by Neil McNeil High School
Apr 26, 2014
Meet Location
Results
Event List
Athlete List
Overall by Team
Overall by Division
Navigate
Home
About
Members
Login
Register
Help
Contact
Questions? Comments?
Suggestions? Problems?
Email Tech Support
Junior Boys Male 1500 Metre Run
Final - Unofficial
Name
Team/School
Seed
Final
Points
Jerome Jude
Mary Ward - Scarborough
00.60
4:14.81
Kyle Madden
Paris District Hight School
NT
4:15.12
Greg Ord
Holy Trinity - Courtice
00.55
4:18.86
Josh Martin
Courtice - Courtice
00.57
4:23.36
Malik Metivier
Father Redmond - Toronto
00.60
4:28.48
Matthew Schmidt
St. Michael's College- Toronto
00.77
4:37.77
Audrius Azubalis
Father Redmond - Toronto
NT
4:44.52
Asad Bari
Birchmount Park - Scarborough
00.85
4:45.85
Nathan McDowell
Eastview - Barrie
00.80
4:46.25
Ryan Wootton
Courtice - Courtice
00.80
4:47.12
Ryley Mehta
Crescent School - Willowdale
NT
4:47.16
Fabio Colella
Notre Dame - Ajax
00.75
4:47.49
Prriyan Sirithevan
Chinguacousy - Brampton
4:38.90
4:47.68
Brendan Wootton
Courtice - Courtice
00.80
4:48.01
Jordan Prescod
Anderson - Whitby
NT
4:48.27
Simon Higgins
Upper Canada College - Toronto
00.85
4:48.56
Akshar Patel
Chinguacousy - Brampton
00.79
4:49.67
Devon Daviau
Paul Dwyer - Oshawa
00.85
4:50.17
Sachin Fernando
St. Francis Xavier-Mississauga
NT
4:50.83
Ryan Tyrrell
Eastview - Barrie
00.90
4:53.70
Saurabh Sharma
Chinguacousy - Brampton
00.99
4:55.84
Emmanuel Desta
Neil McNeil - Toronto
4:27.65
4:57.64
Alexander Racco
Villanova College
5:02.96
5:03.13
Colby Parsons
Hillfield-Strathallan-Hamilton
NT
5:03.40
Isaac I Yeung
Brebeuf - Willowdale
00.90
5:05.33
Evan McClenaghan
Birchmount Park - Scarborough
NT
5:05.37
Upraaj Sandhu
Chinguacousy - Brampton
00.95
5:06.12
Joshua Dias
Michael Power/St.Joseph-Etobic
NT
5:08.07
Jacob Mendoza
Father Redmond - Toronto
00.15
5:09.92
Issac Casey
Chaminade College - Toronto
00.90
5:11.51
Jason Polack
Eastview - Barrie
NT
5:13.69
Joshua Madrigal
Mary Ward - Scarborough
00.05
5:14.51
Syed Naimi
Albert Campbell - Agincourt
NT
5:15.07
Ilija Pereira
Bishop Marrocco/Merton-Toronto
NT
5:18.72
Aidan Livingstone
Eastview - Barrie
00.20
5:19.14
Kevin Malas
Bishop Allen Academy-Etobicoke
NT
5:21.57
Abshir Hersi
Birchmount Park - Scarborough
00.30
5:22.53
Eddie On
Chinguacousy - Brampton
5:10.90
5:22.70
Peter Shirley
Albert Campbell - Agincourt
NT
5:24.68
Jayatharssan Yogaratnam
Albert Campbell - Agincourt
00.60
5:27.03
Michael Senior
Father Redmond - Toronto
00.20
5:27.48
John Tattersall
Upper Canada College - Toronto
00.15
5:29.30
Domonic Pugliese
Mary Ward - Scarborough
00.15
5:30.58
James Ty
Bishop Allen Academy-Etobicoke
NT
5:31.08
Pedro Cruz
Bishop Marrocco/Merton-Toronto
NT
5:39.36
Victor On
Chinguacousy - Brampton
00.59
5:42.37
Graeme Woods
Eastview - Barrie
00.10
5:48.34
Joshua Chang
St. Francis Xavier-Mississauga
NT
5:50.29
Jorde Yang
Albert Campbell - Agincourt
NT
5:51.82
Nick Asprovski
Dunbarton - Pickering
NT
5:55.11
Jake Roseman
Upper Canada College - Toronto
NT
6:00.50
c
Last updated Sat, 26 Apr 2014 23:19:03
Copyright © 2001-2024 trackDatabase.com All rights reserved.
en