Meet Info
43rd Nike / John Rowland Memorial Games
Host by Neil McNeil High School
Apr 23, 2016
Meet Location
Results
Event List
Athlete List
Overall by Team
Overall by Division
Navigate
Home
About
Members
Login
Register
Help
Contact
Questions? Comments?
Suggestions? Problems?
Email Tech Support
Senior Female 1500 Metre Run
Final - Official
Name
Team/School
Seed
Final
Points
Lucia Stafford
Toronto French School- Toronto
NT
4:21.12
10
Stefanie Parsons
Christ the King Jaguars - Geor
4:47.00
4:46.28
8
Clare O'Shea
Loretto Abbey - Toronto
4:55.00
4:53.86
6
Sydney Grier
Loretto Abbey - Toronto
5:00.00
4:55.95
5
Justine Glass
Eastview - Barrie
4:50.00
4:59.17
4
Ava Rodrigues
Loretto Abbey - Toronto
5:00.00
5:00.23
3
Erin Hansel
West Ferris - North Bay
5:10.00
5:01.49
2
Nicole Sartor
St. Maximilian Kolbe - Aurora
5:12.00
5:03.46
1
Stephanie Knowles
Christ the King Jaguars - Geor
5:11.00
5:04.53
Carolyn Valleau
Uxbridge S S
5:15.00
5:06.08
Laura Carlton
Bracebridge & Muskoka - Braceb
4:55.00
5:08.13
Shania Rodrigues
Paul Dwyer - Oshawa
4:55.00
5:08.51
Stephanie Cestnik
Father Redmond - Toronto
5:00.00
5:16.64
Anastasia Alexeeff
Michael Power/St.Joseph-Etobic
NT
5:19.94
Mara McNeil
De La Salle College - Toronto
NT
5:21.25
Chloe Gao
St. Maximilian Kolbe - Aurora
5:30.00
5:24.44
Mya Vialva
Courtice - Courtice
5:30.00
5:25.47
Emily Barber
Father Redmond - Toronto
5:00.00
5:31.64
Kaitlyn Colonna
St. Marcellinus - Mississauga
5:05.00
5:38.40
Gemma Barber
St. Clement's School
NT
5:39.89
Colleen Duffy
Michael Power/St.Joseph-Etobic
NT
5:40.80
Krysten Chacon
Wexford CSA- Scarborough
5:45.00
5:41.90
Jennifer Duffy
Michael Power/St.Joseph-Etobic
NT
5:43.23
B?atrice LeChasseur
College Durocher Saint-Lambert
5:50.00
5:45.49
Daphne Stone
St. Clement's School
NT
5:46.40
Audrey McCormick
St. Joseph's - Barrie
NT
5:47.09
Stephane Rohn
Michael Power/St.Joseph-Etobic
NT
5:47.71
Lida Fathi
Bear Creek S.S.
5:18.00
5:50.41
Victoria Wheeler
Birchmount Park - Scarborough
5:30.00
5:51.89
Kirsten Cartwright
Innisdale - Barrie
5:10.00
5:52.60
Isabel Catalli
St. Marcellinus - Mississauga
6:00.00
5:56.14
Sydney Lake
St. Marcellinus - Mississauga
5:30.00
5:57.66
Kirstin Muir
Donald A. Wilson - Whitby
NT
5:59.98
Chloe Hunt
Chippewa - North Bay
6:00.00
6:00.05
Sarah Williams-Habibi
Hillfield-Strathallan-Hamilton
5:30.00
6:03.60
Averil Bauer-Kong
St. Clement's School
NT
6:04.31
Caitlin Morgan
Uxbridge S S
5:55.00
6:05.24
Allyson Eastmure
Loretto Abbey - Toronto
NT
6:05.79
Julienne Candeleria
Francis Libermann CHS Scarboro
NT
6:07.63
Hayley Figiliuzzi
Our Lady of Lourdes H S
NT
6:22.54
Gianne Montenegro
Mother Teresa - Scarborough
NT
6:37.88
Nicole Calderone
Loretto Abbey - Toronto
NT
6:41.31
Adriana Colasanti
St. Marcellinus - Mississauga
6:30.00
6:42.93
Rebecca Ferrara
St. Marcellinus - Mississauga
5:40.00
6:45.74
Allison Guzman
Wexford CSA- Scarborough
6:15.00
7:08.27
Kitty Yin
Cawthra Park - Mississauga
NT
7:27.98
c
Last updated Sat, 23 Apr 2016 23:09:26
Copyright © 2001-2024 trackDatabase.com All rights reserved.
en