Meet Info
ROPSSAA Special Needs
Track and Field Meet
May 16, 2012 to May 17, 2012
Meet Location
Results
Event List
Athlete List
Overall by Team
Overall by Division
Full Results PDF (264.64 kB)
Navigate
Home
About
Members
Login
Register
Help
Contact
Questions? Comments?
Suggestions? Problems?
Email Tech Support
Male Shot Put
Final - Official
Name
Team/School
Seed
Final
Points
Carter Crawford
St. Thomas Aquinas - Brampton
ND
10.90
10
Martin Skicki
Fr Michael Goetz - Mississauga
ND
7.16
10
Richard Anokye
Philip Pocock - Mississauga
ND
9.32
8
Marco Marin
Fr Michael Goetz - Mississauga
ND
4.55
8
Michael Veiga
Philip Pocock - Mississauga
ND
8.97
6
Marco Bottoni
Ascension of Our Lord-Miss
ND
8.75
5
Joshua Moran
Ascension of Our Lord-Miss
ND
8.74
4
Kadeem Cowan
Central Peel S.S.
ND
8.14
3
Brandon Gibbs
Philip Pocock - Mississauga
ND
8.01
2
Travis Kerr
St. Augustine - Brampton
ND
7.82
1
Michael Byer-Symister
Our Lady of Mount Carmel-Missi
ND
7.76
Matt Borkowski
Central Peel S.S.
ND
7.45
Eric Petronis
Philip Pocock - Mississauga
ND
7.34
Daniel Oliveira
St. Marcellinus - Mississauga
ND
6.97
Francis Ferlito
St. Joan of Arc - Mississauga
ND
6.95
Elijah Cruz
Ascension of Our Lord-Miss
ND
6.86
Jimmy Henderson
West Credit - Mississauga
ND
6.83
Kastriot Kalaba
West Credit - Mississauga
ND
6.79
Andrew Mota
Ascension of Our Lord-Miss
ND
6.78
Anthony Riggio
Philip Pocock - Mississauga
ND
6.73
Brian Caparas
Philip Pocock - Mississauga
ND
6.64
Scott MacHattie
Meadowvale - Mississauga
ND
6.45
Devin Gravelle
St. Augustine - Brampton
ND
6.40
Bradley Bowen
St. Marcellinus - Mississauga
ND
6.32
Rudy Vrba
St. Marcellinus - Mississauga
ND
6.23
Marco Branco
St. Marcellinus - Mississauga
ND
6.18
Partab Singh
Central Peel S.S.
ND
5.94
Peter Kim
St. Marcellinus - Mississauga
ND
5.74
Anthony Rodrigues
Our Lady of Mount Carmel-Missi
ND
5.71
Mark Carbone
Ascension of Our Lord-Miss
ND
5.67
Adrian Ward
Harold M Brathwaite - Brampton
ND
5.65
TJ Tannahill
Central Peel S.S.
ND
5.39
Matthew Mandaliti
St. Marcellinus - Mississauga
ND
5.32
Andrew Aalders
Notre Dame - Brampton
ND
5.10
Niroshan Thanuraj
Rick Hansen - Mississauga
ND
4.94
James Crawford
Central Peel S.S.
ND
4.94
John Coates
Our Lady of Mount Carmel-Missi
ND
4.89
Patrick Stolarski
St. Joseph - Mississauga
ND
4.78
Nigel Menezes
St. Marcellinus - Mississauga
ND
4.77
Jorge Asuncion
Gordon Graydon - Mississauga
ND
4.74
Phillip Levesque-persaud
St. Marcellinus - Mississauga
ND
4.10
Gordon Best
Mayfield Parkholme
ND
4.05
Shal Bato
Our Lady of Mount Carmel-Missi
ND
4.00
Ketan Patel
SandalwoodParkholme
ND
3.72
Kobina Akuakua
d'Youville
ND
3.71
Shammar Lewis
St. Thomas Aquinas - Brampton
ND
3.60
Andrew Quach
d'Youville
ND
3.57
Michael Nelson
Gordon Graydon - Mississauga
ND
3.45
Eddie Agyarko
Mayfield Parkholme
ND
3.25
Mateusz Dusza
St. Marcellinus - Mississauga
ND
2.50
Paramjit Bittu
Central Peel S.S.
ND
2.16
Adam Ali
Mayfield Parkholme
ND
2.15
Robbie Supino
St. Thomas Aquinas - Brampton
ND
1.70
Ariel Aromin
St. Martin - Mississauga
ND
DNS
Miguel Leano
St. Martin - Mississauga
ND
DNS
Kyle Strojek
St. Martin - Mississauga
ND
DNS
Orest Terefenko
St. Martin - Mississauga
ND
DNS
Daniel Aguirre
St. Thomas Aquinas - Brampton
ND
DNS
Tom Povazanj
St. Martin - Mississauga
ND
DNS
Kris Wenderski
St. Thomas Aquinas - Brampton
ND
DNS
Jesse Lawson
St. Marcellinus - Mississauga
ND
DNS
Jay Kelemen
Central Peel S.S.
ND
DNS
Alexander DeNicolais
St. Martin - Mississauga
ND
DNS
Augustine Rolland
St. Martin - Mississauga
ND
DNS
Jonathan Cabral
St. Martin - Mississauga
ND
DNS
c
Last updated Thu, 17 May 2012 17:28:30
Copyright © 2001-2024 trackDatabase.com All rights reserved.
en