Meet Info
Bill Crothers Invitational
May 7, 2015
Meet Location
Results
Event List
Athlete List
Overall by Team
Overall by Division
Navigate
Home
About
Members
Login
Register
Help
Contact
Questions? Comments?
Suggestions? Problems?
Email Tech Support
Midget Male 100 Metre Dash
Prelim
Name
Team/School
Seed
Prelim
Wind
Daquan Berry
Bill Crothers SS - Unionville
NT
11.70
Roger Grubb
Bill Crothers SS - Unionville
NT
11.77
Daniel Bilousov
Bill Crothers SS - Unionville
NT
11.90
Wenzell Oritz
Fr. Michael McGivney - Markham
NT
12.22
Joshua McCarroll
Maple - Maple
NT
12.38
Kishan Ravikumar
Stouffville - Stouffville
NT
12.45
Cedric Attias
Community Hebrew Academy-R.H.
NT
12.51
Kerone Johnson
Our Lady of Lourdes H S
NT
12.52
Coleton McCarthy
Our Lady of Lourdes H S
NT
12.52
Craig Gonsalves
Brother Andre - Markham
NT
12.59
Alan Wrya
Markham - Markham
NT
12.60
Stefano Biasi
St. Jean De Brebuef - Vaughan
NT
12.67
Michael Hoie
Our Lady of Lourdes H S
NT
12.71
Matteo Rogue
Our Lady of Lourdes H S
NT
12.72
Kevin Jodoin
Keswick - Keswick
NT
12.73
Cashey Thomas
Tommy Douglas Secondary School
NT
12.88
Rogers Poitras
Brother Andre - Markham
NT
12.98
Ben Lalonde
Dr. G. W. Williams - Aurora
NT
00.30
Carson Drohan
Our Lady of Lourdes H S
NT
13.03
Justin Luis Velasco
St. Augustine CHS
NT
13.08
Paary Balakumar
University of Toronto-Toronto
NT
13.19
Michael Cahyadi
St. Augustine CHS
NT
13.20
Edmond Lee
Milliken Mills - Markham
NT
13.20
Kogul Prins
Stouffville - Stouffville
NT
13.20
Jeremy Chung
Bill Crothers SS - Unionville
NT
13.23
Troy Ferguson
Sir William Mulock - Newmarket
NT
13.29
Ian Neibles
Our Lady of Lourdes H S
NT
13.30
Richard Perez
Emily Carr Secondary School
NT
13.30
James Williamson
Dr. G. W. Williams - Aurora
NT
13.31
Dreden Thompson-Brown
Bill Crothers SS - Unionville
NT
13.32
Paul Cotturo
Aurora High School
NT
13.34
Ethan Pirso
Monarch Park - Toronto
13.20
13.35
Marlon Moulton
Maple - Maple
NT
13.39
Tony Hong
Unionville - Markham
NT
13.39
Lucas Colucci
St. Elizabeth - Thornhill
NT
13.40
Brandon Cheer
Jean Vanier - Richmond Hill
NT
13.48
Horace Looi
Unionville - Markham
NT
13.52
Mishel Schwartz
Community Hebrew Academy-R.H.
NT
13.55
Arushan Jebaranjan
Tommy Douglas Secondary School
NT
13.56
Hoile Riley
Aurora High School
NT
13.57
Daniel Brown
Brother Andre - Markham
NT
13.60
Nathan Wilson
Stouffville - Stouffville
NT
13.60
Aubrey Horton
Monarch Park - Toronto
12.70
13.62
Jeffrey Wong
Markham - Markham
NT
13.64
Rhemel-Tyler Williams-McIntoch
Unionville - Markham
NT
13.67
Jordan Juravsky
Community Hebrew Academy-R.H.
NT
13.70
Rohit Potluri
Fr. Michael McGivney - Markham
NT
13.70
Madusan Balakumaran
Jean Vanier - Richmond Hill
NT
13.70
Daniel Prudant
Emily Carr Secondary School
NT
13.71
Hugo Chan
St. Augustine CHS
NT
13.72
Zaigham Mohamed
Bur Oak S.S.
NT
13.73
Connor Roberts
Lawrence Park - Toronto
NT
13.74
Andrew Lam
Markham - Markham
NT
13.79
Mohammed Rassuli
Tommy Douglas Secondary School
NT
13.80
David Dang
Milliken Mills - Markham
NT
13.81
Joshua Palleya
Our Lady of Lourdes H S
NT
13.85
Kleebe Bacaltos
Our Lady of Lourdes H S
NT
13.88
Marcel Garand
Keswick - Keswick
NT
13.88
Seyon Sriharan
Fr. Michael McGivney - Markham
NT
14.00
Jordan Tam
Brother Andre - Markham
NT
14.10
Edmond Chu
Brother Andre - Markham
NT
14.15
Kristopher Persaud
Markham - Markham
NT
14.16
Johnathan Tam
Bayview - Richmond Hill
NT
14.20
Tristan Hamann
Emily Carr Secondary School
NT
14.36
Arjun Jain
Langstaff - Richmond Hill
NT
14.53
Kane Chin
Unionville - Markham
NT
14.66
Alex Lapsker
Community Hebrew Academy-R.H.
NT
14.72
Michael Wang
Unionville - Markham
NT
14.75
Adrian Chow
Unionville - Markham
NT
14.83
Nicholas Francioni
Emily Carr Secondary School
NT
14.91
Jared Gaudette
Our Lady of Lourdes H S
NT
15.45
Dylan Klein
Community Hebrew Academy-R.H.
NT
17.15
Mehmed Abdi
Stouffville - Stouffville
NT
17.70
Keagan Keung
Markham - Markham
NT
DNS
Jai Limbani
Markham - Markham
NT
DNS
Maximus Coore-Manhu
Markham - Markham
11.80
DNS
Arian Quader
Markham - Markham
NT
DNS
Aidan Lawlor
Unionville - Markham
NT
DNS
Brandon Villanueva
Jean Vanier - Richmond Hill
NT
DNS
Michael Jiang
Milliken Mills - Markham
NT
DNS
Ethan Harding
Aurora High School
NT
DNS
Jonathon Chung
University of Toronto-Toronto
NT
DNS
Steven Siavelis
Jean Vanier - Richmond Hill
NT
DNS
AJ Golbourne
Bill Crothers SS - Unionville
NT
DNS
Liam McRae
Lawrence Park - Toronto
NT
DNS
Prashanth Ketheeswaran
Stouffville - Stouffville
NT
DNS
Brandon Wons
Bur Oak S.S.
NT
DNS
Ryan Jang
Bayview - Richmond Hill
NT
DNS
Ryan Pham
Our Lady of Lourdes H S
NT
DNS
Steven VanHemmen
Our Lady of Lourdes H S
NT
DNS
Steven Xiu
Bayview - Richmond Hill
NT
DNS
Final - Official
Name
Team/School
Prelim
Final
Wind
Points
Daquan Berry
Bill Crothers SS - Unionville
11.70
11.57
10
Roger Grubb
Bill Crothers SS - Unionville
11.77
11.75
8
Daniel Bilousov
Bill Crothers SS - Unionville
11.90
12.06
6
Wenzell Oritz
Fr. Michael McGivney - Markham
12.22
12.24
5
Kerone Johnson
Our Lady of Lourdes H S
12.52
12.38
4
Joshua McCarroll
Maple - Maple
12.38
12.44
3
Alan Wrya
Markham - Markham
12.60
12.49
2
Matteo Rogue
Our Lady of Lourdes H S
12.72
12.56
1
Craig Gonsalves
Brother Andre - Markham
12.59
12.56
Stefano Biasi
St. Jean De Brebuef - Vaughan
12.67
12.60
Kishan Ravikumar
Stouffville - Stouffville
12.45
12.63
Cedric Attias
Community Hebrew Academy-R.H.
12.51
12.65
Coleton McCarthy
Our Lady of Lourdes H S
12.52
12.74
Kevin Jodoin
Keswick - Keswick
12.73
13.62
Cashey Thomas
Tommy Douglas Secondary School
12.88
SCR
Michael Hoie
Our Lady of Lourdes H S
12.71
SCR
c
Last updated Fri, 08 May 2015 21:32:20
Copyright © 2001-2024 trackDatabase.com All rights reserved.
en