Meet Info
R.E. Gibson Memorial - Junior Meet #1
Rainbow District School Board Track and Field
Jun 5, 2014
Meet Location
Results
Event List
Athlete List
Overall by Team
Overall by Division
Navigate
Home
About
Members
Login
Register
Help
Contact
Questions? Comments?
Suggestions? Problems?
Email Tech Support
Tyke Male 60 Metre Dash
Prelim
Name
Team/School
Seed
Prelim
Wind
Ryan Rubic
Walden Track and Field
NT
09.85
Pascal Dumont
EP Hélène-Gravel
NT
09.86
Ethan Shoup
Northeastern
NT
09.88
Ams Aoukou
EP Hélène-Gravel
NT
10.05
Ashton Eadie-Chartrand
Lansdowne public school
NT
10.26
Jamie Burrell
R. L. Beattie
NT
09.90
Ethan Scott
Walden Track and Field
NT
09.93
Brady Bezjcak
MacLeod Public School
NT
10.04
Jared Cortes
Little Current Coyotes
NT
10.07
Luca Graffi
MacLeod Public School
NT
10.12
Matthew Korzenieki
Algonquin
NT
10.20
Owen Pawluk
Northeastern
NT
10.23
Jared Toope
Little Current Coyotes
NT
10.25
Scott Rienguette
Foyer-Jeunesse
NT
10.33
Troy Wilton
Valley View Public School
NT
10.36
Asher Kolari
Sudbury Christian Academy
NT
10.40
Noah Beaulne
Foyer-Jeunesse
NT
10.43
Adam Pagan
Copper Cliff
NT
10.56
Atley Gringorten
R. L. Beattie
NT
10.59
Peter Guerra
Algonquin
NT
10.62
Noah Squires
EP Jean-Éthier-Blais
NT
10.64
Gabriel MacPhee
EP Jean-Éthier-Blais
NT
10.65
Marshall Moyle
Lansdowne public school
NT
10.82
Maddox Harris
Princess Anne
NT
10.86
Brannon Russell
Cyril Varney Victors
NT
10.88
Jake Pinkerton
Alexander Public School
NT
10.90
Konrad Shulte-Hostedd
Alexander Public School
NT
11.03
Andrew Whitehouse
Princess Anne
NT
11.33
Liam Trudeau
Queen Elizabeth
NT
11.36
Riley Cornthwaite
Adamsdale
NT
11.43
Xander Aubrey
Valley View Public School
NT
11.46
Mikhail Sidun
Sudbury Christian Academy
NT
11.61
Aiden Bushey
Adamsdale
NT
11.80
Jordan Marchand
Queen Elizabeth
NT
11.93
Chad Higgins
Cyril Varney Victors
NT
11.93
Logan Flynn
Ecole Jeanne-Sauve
NT
12.04
Santiago Campell - Martinez
Ecole Jeanne-Sauve
NT
12.16
Quinton Mcdougall
Copper Cliff
NT
DNS
Final - Official
Name
Team/School
Prelim
Final
Wind
Points
Pascal Dumont
EP Hélène-Gravel
09.86
09.75
10
Ryan Rubic
Walden Track and Field
09.85
09.75
8
Jamie Burrell
R. L. Beattie
09.90
09.79
6
Ashton Eadie-Chartrand
Lansdowne public school
10.26
09.82
5
Ethan Shoup
Northeastern
09.88
09.85
4
Ethan Scott
Walden Track and Field
09.93
10.06
3
Ams Aoukou
EP Hélène-Gravel
10.05
10.11
2
Brady Bezjcak
MacLeod Public School
10.04
10.16
1
c
Last updated Fri, 06 Jun 2014 19:38:21
Copyright © 2001-2024 trackDatabase.com All rights reserved.
en