Meet Info
Durham Catholic Track & Field Championship
May 8, 2013 to May 9, 2013
Meet Location
Results
Event List
Athlete List
Overall by Team
Overall by Division
Media Full Results (94.96 kB)
Navigate
Home
About
Members
Login
Register
Help
Contact
Questions? Comments?
Suggestions? Problems?
Email Tech Support
Midget Male 100 Metre Dash
Prelim
Name
Team/School
Seed
Prelim
Wind
Aiden Victor
Sinclair - Whitby
NT
11.77
Kurdell Reason
All Saints - Whitby
NT
11.98
Michael Sylvester
St. Roch - Brampton
13.00
12.55
Kevin Walker
St. Peter CSS - Peterborough
NT
12.59
Jon-Michael Perkins
St. Stephen - Bowmanville
NT
12.62
Daniel Clark
Sinclair - Whitby
NT
12.66
Jeremiah Joseph
Francis Libermann- Scarborough
NT
12.68
Ethan Prince
St. Stephen - Bowmanville
NT
12.74
Raheem Smith
Dunbarton - Pickering
NT
12.75
Gregory Thung
Loyola - Mississauga
NT
12.79
Sean G Hill
Donald A. Wilson - Whitby
12.80
12.83
Matthew Oro
Senator O'Connor - Toronto
NT
12.84
Cory teBogt
Holy Trinity - Courtice
NT
12.87
Cristian Nigro
St. Joan of Arc - Maple
NT
12.97
Brandon Chong
Sinclair - Whitby
NT
13.10
Frederic Dimalanta
Francis Libermann- Scarborough
NT
13.15
Keenan Clarke
St. Mary - Pickering
NT
13.15
Diego Varela
All Saints - Whitby
NT
13.24
Brayden Toner
St. Peter CSS - Peterborough
NT
13.34
Rowell Aydalla
St. Stephen - Bowmanville
NT
13.34
Bradley Rose
All Saints - Whitby
NT
13.37
Cole Lewis
Uxbridge S S
NT
13.45
Johnathan Klobucar
Fr. Leo J. Austin - Whitby
NT
13.45
Kyle Chung
Holy Trinity - Courtice
NT
13.69
Jordan King
St. Mary - Pickering
NT
13.69
Greg Brooks
Uxbridge S S
NT
13.76
Matthew Kemp
St. Peter CSS - Peterborough
NT
13.76
Jinkyung Baik
St.Theresa of Lisieux-Richmond
NT
13.79
Angelo Papa
Uxbridge S S
NT
13.80
Cameron Szalazy
Senator O'Connor - Toronto
NT
13.83
Mark Corsetti
Fr. Leo J. Austin - Whitby
NT
13.84
Mitchell Rowlandson
Englehart - Englehart
13.50
13.88
Aaron Klem
Clarke - Newcastle
NT
13.98
Shemari Sundiata
J. Clarke Richardson - Ajax
NT
14.03
Alexander Mantia
Fr. Leo J. Austin - Whitby
NT
14.05
Ty Sinclair
Uxbridge S S
NT
14.10
Rafay Khan
J. Clarke Richardson - Ajax
NT
14.33
Ryan Lee
Uxbridge S S
NT
14.45
Josh Brown
Jean Vanier - Scarborough
NT
14.74
Curtis Campbell
Bowmanville - Bowmanville
NT
15.14
Jacob Gerber
Bowmanville - Bowmanville
NT
15.26
Joy Dweme
Saint Charles Garnier - Whitby
NT
15.39
Nicolas Marceau
Saint Charles Garnier - Whitby
NT
15.39
Kevin Sutherland
Saint Charles Garnier - Whitby
NT
15.62
Marshall Martinek
Saint Charles Garnier - Whitby
NT
15.79
Enoch Bokatomba
Saint Charles Garnier - Whitby
NT
17.55
Rhoudy Gharzadine
All Saints - Whitby
NT
DNS
Daniel G Fallon
Donald A. Wilson - Whitby
13.50
DNS
Kyle White
R.S. McLaughlin - Oshawa
NT
DNS
Matthew Miksza
Paul Dwyer - Oshawa
12.99
DNS
Ernesto Limpin
Jean Vanier - Scarborough
NT
DNS
James Proulx
St. Theresa - Midland
NT
DNS
Soman Baig
Dunbarton - Pickering
NT
DNS
Darren McCleary
Pine Ridge - Pickering
11.80
DNS
Andrew Daniell
St. Maximilian Kolbe - Aurora
NT
DNS
Final - Official
Name
Team/School
Prelim
Final
Wind
Points
Aiden Victor
Sinclair - Whitby
11.77
11.77
10
Kurdell Reason
All Saints - Whitby
11.98
11.98
8
Michael Sylvester
St. Roch - Brampton
12.55
12.55
6
Kevin Walker
St. Peter CSS - Peterborough
12.59
12.59
5
Jon-Michael Perkins
St. Stephen - Bowmanville
12.62
12.63
4
Daniel Clark
Sinclair - Whitby
12.66
12.66
3
Jeremiah Joseph
Francis Libermann- Scarborough
12.68
12.68
2
Ethan Prince
St. Stephen - Bowmanville
12.74
12.74
1
c
Last updated Fri, 10 May 2013 22:17:53
Copyright © 2001-2024 trackDatabase.com All rights reserved.
en