Meet Info
ROPSSAA Special Events
Track and Field Meet
May 9, 2018 to May 10, 2018
Meet Location
Results
Event List
Athlete List
Overall by Team
Overall by Division
Navigate
Home
About
Members
Login
Register
Help
Contact
Questions? Comments?
Suggestions? Problems?
Email Tech Support
Male Distance Throw
Final - Official
Name
Team/School
Seed
Final
Points
Devon Davies
West Credit - Mississauga
ND
18.00
10
Taejoun Lambert
Parkholme School
ND
12.00
8
Zaid Al-Salihi
Applewood School
ND
11.00
6
Zachary Bettencourt
West Credit - Mississauga
ND
11.00
5
Brian Deng
West Credit - Mississauga
ND
10.00
4
David Brooks
Meadowvale - Mississauga
ND
9.00
3
Ally Jessa
West Credit - Mississauga
ND
9.00
2
Ibrahim Mohamed
West Credit - Mississauga
ND
8.00
1
Amogh Bist
Applewood School
ND
7.00
John Flores
St. Roch - Brampton
ND
7.00
Richard Schauland
Meadowvale - Mississauga
ND
7.00
Domenic Calomino
St. Michael - Bolton
ND
6.00
Gurbaz Grewal
Applewood Hts - Mississauga
ND
6.00
Eyad Salloum
Philip Pocock - Mississauga
ND
5.00
Ashwin Vilasi
West Credit - Mississauga
ND
5.00
Jereul Cabuena
Applewood School
ND
4.00
Muhamamd Shah
Applewood School
ND
4.00
Rohan Seebalack
Brampton Centennial - Brampton
ND
4.00
Andy Nguyen
Parkholme School
ND
DNS
Preet Ghuman
Parkholme School
ND
DNS
Nathan Cummings
Jean Augustine
ND
DNS
Sahil Prashar
Parkholme School
ND
DNS
Jordan Sparkes
Parkholme School
ND
DNS
Rupinder Sandhu
Parkholme School
ND
DNS
Kyler Power
Parkholme School
ND
DNS
Malcolm Thomas
Parkholme School
ND
DNS
David Maramara
Loyola CSS - Mississauga
ND
DNS
David Chomenchuk
St. Joan of Arc - Mississauga
ND
DNS
Sajidul Haque
West Credit - Mississauga
ND
DNS
Apkirat Paman
Jean Augustine
ND
DNS
Rahul Kanagurban
Thomas L Kennedy - Mississauga
ND
DNS
Nathaniel Enriquez
St. Augustine - Brampton
ND
DNS
Arin Bhatt
Applewood Hts - Mississauga
ND
DNS
Skanda Balajopal
West Credit - Mississauga
ND
DNS
Gareth Welsh
West Credit - Mississauga
ND
DNS
Inshal Khan
West Credit - Mississauga
ND
DNS
Denzel Antwi-Osei
Parkholme School
ND
DNS
Sparsh Karintikal
West Credit - Mississauga
ND
DNS
Pranay Parihar
Parkholme School
ND
DNS
Shi Ming Huang
Applewood School
ND
DNS
Abdullah Khan
Applewood School
ND
DNS
Matthew Bogdon
Applewood Hts - Mississauga
ND
DNS
Omar Whyte
Applewood School
ND
DNS
Caniel Dunkley
Applewood School
ND
DNS
Hemanth Gorla
Brampton Centennial - Brampton
ND
DNS
Hamza Sharieff
Bramalea Secondary School
8.00
63.00
10
Jason Kassar
St. Thomas Aquinas - Brampton
ND
45.00
8
Adrian Crawford
Bramalea Secondary School
ND
43.00
6
Daniel Podleszanski
Cardinal Ambrozic - Brampton
ND
19.00
5
John Hua
West Credit - Mississauga
ND
18.00
4
Arteen Qiroyan
Cardinal Ambrozic - Brampton
ND
16.00
3
Lucas Zuraw
West Credit - Mississauga
ND
14.00
2
Nicholas DelZotto
Ascension of Our Lord-Miss
ND
14.00
1
Immanuel Osamusali
Cardinal Ambrozic - Brampton
ND
14.00
Joseph Davesne
St. Joseph - Mississauga
ND
13.00
Daniel Benyamin
Cardinal Ambrozic - Brampton
ND
13.00
Mark Domingo
St. Joseph - Mississauga
ND
13.00
Anthony Rovira
Cardinal Ambrozic - Brampton
ND
12.00
Ayush Khanal
West Credit - Mississauga
ND
12.00
Aaryan Sharma
Cardinal Ambrozic - Brampton
ND
12.00
Lucas Frangione
Ascension of Our Lord-Miss
ND
12.00
Gabriele Milazzo
Ascension of Our Lord-Miss
ND
11.00
Anthony Avila
Ascension of Our Lord-Miss
ND
10.00
Param Dhawan
Brampton Centennial - Brampton
ND
10.00
Matthew Jakusik
West Credit - Mississauga
ND
10.00
Tushar Souza
Ascension of Our Lord-Miss
ND
10.00
Justin Phan
Heart Lake - Brampton
ND
9.00
Shahzab S Muhammed
Meadowvale - Mississauga
ND
9.00
Gabriele Fazio
St. Michael - Bolton
ND
9.00
Joshua Pereira
St. Joseph - Mississauga
ND
8.00
Ali Ahmed
Meadowvale - Mississauga
ND
8.00
Jeffrey Ankenmann
St Martin CSS - Mississauga
ND
7.00
Harshbeer Basi
Bramalea Secondary School
ND
7.00
Harkirten Pannu
Ascension of Our Lord-Miss
ND
7.00
Franco Armas
Heart Lake - Brampton
ND
5.00
Travis Heck
Iona C.S.S.
ND
4.00
Nikolai Rapisura
St. Thomas Aquinas - Brampton
ND
2.00
Kevin Nguygen
West Credit - Mississauga
ND
DNS
Kenneth Jones
Philip Pocock - Mississauga
ND
DNS
Kevin Quinecero
St. Edmund Campion
ND
DNS
Manuel Villacrusis
St. Edmund Campion
ND
DNS
Jean Pascal Formacion
St. Francis Xavier-Mississauga
ND
DNS
Kaedin Brindley
Thomas L Kennedy - Mississauga
ND
DNS
Joshua Napoli
St. Edmund Campion
ND
DNS
Alexander Mitoo
Brampton Centennial - Brampton
ND
DNS
William Rahim
Applewood School
ND
DNS
Jason Gonzales
St. Augustine - Brampton
ND
DNS
Hamza Safi
West Credit - Mississauga
ND
DNS
Balaj Nadeem
St. Augustine - Brampton
ND
DNS
James Parnis
St. Augustine - Brampton
ND
DNS
Ibrahim Khan
West Credit - Mississauga
ND
DNS
Justin JOnes
West Credit - Mississauga
ND
DNS
Jordan Adams
St Martin CSS - Mississauga
ND
DNS
Colin Bernard
St. Augustine - Brampton
ND
DNS
Steven Allen
St. Augustine - Brampton
ND
DNS
Talha Ibrahim
West Credit - Mississauga
ND
DNS
Alden D'Sousa
St. Augustine - Brampton
ND
DNS
Prabhjot Surjan
North Peel - Brampton
ND
4.00
10
c
Last updated Fri, 11 May 2018 10:56:13
Copyright © 2001-2024 trackDatabase.com All rights reserved.
en