Meet Info
Cardinal Carter Track Classic
Apr 30, 2009 to May 1, 2009
Meet Location
Results
Event List
Athlete List
Overall by Team
Overall by Division
Full Results PDF (407.28 kB)
Media Full Results (147.68 kB)
Navigate
Home
About
Members
Login
Register
Help
Contact
Questions? Comments?
Suggestions? Problems?
Email Tech Support
Senior Female 800 Metre Run
Final - Official
Name
Team/School
Seed
Final
Points
Caileigh Glenn
Sacred Heart C H S
NT
2:17.63
10
Leanne Fernandes
Pope John Paul I I
2:16.00
2:17.84
8
Photo
Katie O'Hagan
Markham D H S
2:15.00
2:18.03
6
Photo
Katie Housley
Etobicoke Sch. of the Art
2:20.00
2:21.63
4
Photo
Laura Haliburton
Alexander MacKenzie H S
2:26.00
2:27.27
2
Photo
Allana Thomas
Birchmount Park C I
2:10.00
2:30.52
1
Photo
Samantha Lui
Mary Ward C S S
2:30.00
2:31.16
Photo
Micha Gutmanis
Sacred Heart C H S
NT
2:35.27
Madelyn McCallan
Sacred Heart C H S
NT
2:36.22
Simone Lazar
Michael Power/St.Joseph's
2:42.60
2:38.28
Photo
Claire Boone
Lawrence Park C I
NT
2:39.64
Danielle Lucchese
De La Salle College
NT
2:43.19
Megan Fletcher
Sutton D H S
2:37.00
2:43.50
Photo
Vicky Borbely
De La Salle College
NT
2:47.69
Allison Doris
Ajax H S
NT
2:50.16
Kala Grant
R.H. King Academy
2:40.00
2:50.60
Photo
Anna Kuznetsov
William L Mackenzie CI
NT
2:51.98
Sydney Wright
St. Thomas of Villanova
2:44.00
2:52.96
Photo
Andreea Gheonea
Senator O'Connor College
NT
2:53.40
Suney Maneewan
York Mills C I
NT
2:54.38
Liz Foster
Keswick H S
NT
2:54.63
Ellie MacIntosh
Lawrence Park C I
NT
2:54.98
Hana Drdla
R.H. King Academy
2:45.00
2:57.52
Photo
Lauryn Richards
St. Thomas of Villanova
2:48.00
3:00.17
Photo
Taylor Surajram
Bishop Allen Academy
NT
3:02.74
Bianca Cruz
Dante Alighiere Academy
3:20.00
3:03.02
Courtney Chenier
Timiskaming D S S
NT
3:07.65
Vivian Leung
Abbey Park High School
3:00.00
3:42.33
Catherine Moor
The York School
NT
3:43.37
Maxine Pressman
Community Hebrew Academy-R.H.
NT
3:47.78
Corynn Fowler
Greenwood
03.00
DNS
Indigo Wille
R.H. King Academy
NT
DNS
Veronica Aguilar
Cardinal Carter S S
2:50.00
DNS
Safia Dhanji
R.H. King Academy
NT
DNS
Anastasiya Fedorovska
Bishop Allen Academy
NT
DNS
Kate Sommers
Lawrence Park C I
NT
DNS
Danielle Ripsman
Community Hebrew Academy-R.H.
NT
DNS
Paulina Maher
St. Ignatius of Loyola S
NT
DNS
Baljit Sokhi
Maple H. S.
3:00.00
DNS
Hannah Galloway
Etobicoke Sch. of the Art
NT
DNS
Francine Lee
York Mills C I
NT
DNS
Sarah Barker
Sutton D H S
NT
DNS
Melissa Florence
The York School
NT
DNS
Natalie Biringer
Havergal College
NT
DNS
Karin Toomsalu
Dunbarton H S
2:35.00
DNS
Gabriella Martinez
Brother Andre C H S
NT
DNS
Davida Ander
Community Hebrew Academy
NT
DNS
Lindsay Repath
Thornlea S S
NT
DNS
Hayley McCrea Cormik
Etobicoke Sch. of the Art
NT
DNS
c
Last updated Sat, 02 May 2009 9:09:10
Copyright © 2001-2024 trackDatabase.com All rights reserved.
en