Meet Info
York Region Indoor Championships
Apr 20, 2006
Meet Location
Results
Event List
Athlete List
Full Results PDF (165.20 kB)
Media Full Results (51.86 kB)
Navigate
Home
About
Members
Login
Register
Help
Contact
Questions? Comments?
Suggestions? Problems?
Email Tech Support
Senior Male 60 Metre Dash
Prelim
Name
Team/School
Seed
Prelim
Wind
David Brumwell
Brother Andre C H S
07.40
07.33
Shetler Kevin
Cardinal Carter S S
NT
07.38
Zack Godwin
Unionville H S
07.60
07.60
Sheldon Brown
Sir. William Mulock SS
NT
07.67
Tony Wu
Unionville H S
07.70
07.75
Kevin Richmond
Father Michael McGiney
NT
07.75
Andrew Chan
Markham D H S
NT
07.76
Fred Donsah
Maple H. S.
NT
07.77
Kyrylo Kotelenets
Thornlea S S
08.19
07.80
Josh Brown
Vaughan S S
NT
07.85
Arsha Contractor
Thornhill S S
NT
07.86
Saul Hidalgo
Emily Carr Secondary School
NT
07.88
Vagharshak Bakhshyan
Vaughan S S
NT
07.92
Alex Forster
Maple H. S.
NT
07.92
Jaddeus Ng
Thornlea S S
08.13
07.93
Paul Mastragostino
Emily Carr Secondary School
07.97
07.93
Nigel Williams
Father Michael McGiney
NT
07.96
Kareem Moses
Richmond Hill H S
NT
08.02
Michael Yuchtman
Maple H. S.
NT
08.05
Joel Madonia
Maple H. S.
NT
08.08
Stephen Gray
Westmount C I
NT
08.11
Jimmy Chen
Markham D H S
NT
08.14
Akeem Francis
Richmond Hill H S
NT
08.15
Will Irvine
Richmond Hill H S
NT
08.18
Rob Hattam
Sir. William Mulock SS
NT
08.18
Hussein Bellot
Sir. William Mulock SS
NT
08.26
Uri Marantz
Thornhill S S
NT
08.30
Jeffery Sham
Thornhill S S
NT
08.31
Trevor Ross
Sir. William Mulock SS
NT
08.31
Ray Park
Thornlea S S
08.58
08.34
Niraj Patel
Westmount C I
NT
08.35
Matt Bolshin
Westmount C I
NT
08.37
Chris Gledhill
Thornlea S S
08.33
08.43
Sean Karv
Richmond Hill H S
NT
08.44
Andrew Aquino
St. Joan of Arc C H S
NT
08.44
Alex Batista
Alexander MacKenzie H S
08.00
08.47
Mohit Verma
Richmond Hill H S
NT
08.49
Fabio Sacchetti
St. Joan of Arc C H S
NT
08.53
Felix Tsui
Thornlea S S
08.30
08.56
Frankie DiPaulo
Keswick H S
NT
08.61
Brian Sedore
Huron Heights S S
NT
08.89
Dean Shaf
Westmount C I
NT
08.93
Ryan Bahadoor
Langstaff S S
NT
08.96
Corey Nielson
Unionville H S
07.80
09.02
Justin Simmons
Vaughan S S
NT
DNS
Brenden Wheeler
Cardinal Carter S S
NT
DNS
Ezra Millington
Huron Heights S S
NT
DNS
Dominico Morrone
Unionville H S
07.60
DNS
Devon Morris
Emily Carr Secondary School
07.68
DNS
Kamau Young
Unionville H S
07.30
DNS
Frank Campsi
Richmond Hill H S
NT
DNS
Kelvin Young
Father Michael McGiney
NT
DNS
Drew Jenkins
Cardinal Carter S S
08.10
DNS
Jude Pinto
Brother Andre C H S
NT
DNS
Haydn Chlan
Markham D H S
NT
DNS
Brown Sheldon
Sir. William Mulock SS
NT
DNS
Brandon Leong
Brother Andre C H S
NT
DNS
Final - Official
Name
Team/School
Prelim
Final
Wind
Points
Shetler Kevin
Cardinal Carter S S
07.38
07.39
10
David Brumwell
Brother Andre C H S
07.33
07.42
8
Zack Godwin
Unionville H S
07.60
07.57
6
Sheldon Brown
Sir. William Mulock SS
07.67
07.68
4
Tony Wu
Unionville H S
07.75
07.70
2
Andrew Chan
Markham D H S
07.76
07.75
1
Kevin Richmond
Father Michael McGiney
07.75
07.77
c
Last updated Fri, 21 Apr 2006 19:16:27
Copyright © 2001-2024 trackDatabase.com All rights reserved.
en