Meet Info
Marcellinus NOD Meet 2009
May 7, 2009
Meet Location
Results
Event List
Athlete List
Overall by Team
Overall by Division
Full Results PDF (284.07 kB)
Navigate
Home
About
Members
Login
Register
Help
Contact
Questions? Comments?
Suggestions? Problems?
Email Tech Support
Senior Male 100 Metre Dash
Prelim
Name
Team/School
Seed
Prelim
Wind
David Rudder
Lincoln Alexander S S
11.10
11.34
Joell Turner
Ascension of Our Lord S S
11.30
11.45
Pavel Petrov
Philip Pocock S S
11.20
11.45
Nosa Ugiaybe
Father Henry Carr
11.71
11.68
Josh Forbes-Brown
St. Augustine S S
11.70
11.77
Steven Thomas
St. Joseph S S
11.70
11.80
Mario Paiero
Philip Pocock S S
11.80
11.94
Mark Mlakar
St. Paul H S
12.20
12.00
Kareem Joseph
Ascension of Our Lord S S
12.10
12.02
Michael Sutton
Robert F. Hall C S S
10:18.00
12.09
Nick Buhdoo
Fr. Michael Goetz
12.00
12.10
Scott Walter
Erindale S S
NT
12.14
Cory J Hudson
Lorne Park S S
11.60
12.20
Dan Thompson
Thomas A. Blakelock H S
12.10
12.35
Deon Watts
Fletcher's Meadow Secondary Sc
12.00
12.35
Charles Halstead
Rick Hansen S S
12.50
12.40
Matthew Cotter
Bear Creek S.S.
12.50
12.41
Tommy Dejanovik
Fr. Michael Goetz
12.00
12.44
Akio Javelona
Loyola C S S
12:50.00
12.53
Chris Williams
Fletcher's Meadow Secondary Sc
12.90
12.56
Robert Spina
St. Joseph S S
NT
12.58
Jeffrey Francis
Father Henry Carr
12.62
12.66
Dan Luong
Rick Hansen S S
12.50
12.66
Amaechi Eneh
Glenforest S S
12.50
12.76
John Callum
Erindale S S
12.50
12.77
Mohi Ahmed
Thomas A. Blakelock H S
12.10
12.80
Jeff Spisar
North Park S S
NT
12.98
Ricard Viljean
North Park S S
NT
13.01
Kelvin Cush
Chinguacousy S S
13.00
13.03
Elijah Sandy
Lincoln Alexander S S
12.50
13.11
Brandon Tomlinson
St. Augustine S S
10.40
13.18
Devon Pelletier
Cawthra Park S S
12.11
13.39
Mitchell Alorda
Meadowvale S S
13.50
13.39
Arham Naqi
Mississauga Secondary School
13.50
13.42
Kiruban Jeyasingham
St. Francis Xavier S S
13.21
13.55
Jonathon A Lau
John Fraser S S
14.00
13.70
Richard Kwan
Mississauga Secondary School
13.50
13.73
Roshan Pullokaran
Fr. Michael Goetz
12.30
13.76
Bernard Joseph
Cardinal Leger S S
13.00
13.96
Alessandro A Folino
St. Thomas Aquinas
13.76
14.07
Anthony A Poverelli
St. Thomas Aquinas
14.61
14.22
Olumide Akinkuada
Ascension of Our Lord S S
11.70
SCR
Max Thompson
Philip Pocock S S
11.20
SCR
Jamal Bryan
Cawthra Park S S
11.85
SCR
Ryck Griffiths
Notre Dame H S
14.30
SCR
Dayo Omiyale
Notre Dame H S
13.80
SCR
Nicholas Chiarot
Notre Dame H S
11.01
SCR
Richard Ssozi
Our Lady of Mount Carmel
14.00
SCR
Daniel Sourtzis
St Marcellinus Secondary Schoo
12.00
SCR
Andre McDowell
St. Augustine S S
11.50
SCR
Stefan Levy
Meadowvale S S
12.00
SCR
Matt Savoy
Meadowvale S S
11.90
SCR
Alex McCallion
Brampton Centennial S S
12.50
SCR
Kyle Wong
Applewood Hts S S
13.07
SCR
Final
Name
Team/School
Prelim
Final
Wind
Points
David Rudder
Lincoln Alexander S S
11.34
11.47
Joell Turner
Ascension of Our Lord S S
11.45
11.61
Nosa Ugiaybe
Father Henry Carr
11.68
11.72
Pavel Petrov
Philip Pocock S S
11.45
11.75
Steven Thomas
St. Joseph S S
11.80
12.00
Mario Paiero
Philip Pocock S S
11.94
12.14
Mark Mlakar
St. Paul H S
12.00
12.16
Josh Forbes-Brown
St. Augustine S S
11.77
SCR
c
Last updated Mon, 11 May 2009 14:56:49
Copyright © 2001-2024 trackDatabase.com All rights reserved.
en