Meet Info
St. Marcellinus Spirit Classic
May 4, 2023 to May 5, 2023
Meet Location
Results
Event List
Athlete List
Overall by Team
Overall by Division
Navigate
Home
About
Members
Login
Register
Help
Contact
Questions? Comments?
Suggestions? Problems?
Email Tech Support
Junior Male 100 Metre Dash
Prelim
Name
Team/School
Seed
Prelim
Wind
Jeshua Barnes
Jean Augustine - Brampton
12.35
11.36
Jelani Ellison
St. Edmund Campion
11.30
11.38
Clifford Owusu
St. Marguerite d'Youville-
12.00
11.54
Kemar Campbell
Ascension of Our Lord-Miss
12.24
11.57
D'Andre Charles
St. Roch - Brampton
11.50
11.62
Ryan Whyte
St. Edmund Campion
12.15
11.99
Matthew Francis
St. Marcellinus - Mississauga
11.00
12.05
Abraham A Bamidele
St. Oscar Romero - Toronto
09.00
12.12
Dami Okeyinka
St. Marcellinus - Mississauga
12.00
12.13
Isaiah Boreland-Williams
Iona Catholic - Mississauga
12.00
12.14
Jonas Guerra
St. Joan of Arc - Mississauga
12.13
12.17
Bismark Ofosu
Notre Dame - Brampton
12.18
12.23
Marco Hernandez
Humberview - Bolton
12.52
12.25
Isaac Cousins
Humberview - Bolton
12.00
12.30
Titans Enow
St. Edmund Campion
12.50
12.32
Malik Williams
Applewood Hts - Mississauga
12.00
12.35
Javanhno Pyke
St. Marguerite d'Youville-
12.00
12.35
Isaiah Cousins
Humberview - Bolton
12.00
12.36
Dean Luke
St. Joan of Arc - Mississauga
13.00
12.49
Patrick Dela Cruz
St. Marcellinus - Mississauga
11.00
12.50
Brenden Palacio-Daponte
John Cabot - Mississauga
11.68
12.54
Andrew Panza
Our Lady of Mount Carmel-Missi
12.70
12.60
Carter Coleman
St. Marcellinus - Mississauga
12.00
12.66
Lawrence Peniero
Our Lady of Mount Carmel-Missi
12.40
12.67
Nathan Charles
Iona Catholic - Mississauga
12.00
12.68
Mateo Morrison
Philip Pocock - Mississauga
12.50
12.73
Jayden Foster
Ascension of Our Lord-Miss
12.44
12.83
Ebenezer Adebiyi
St. Marguerite d'Youville-
NT
12.95
Nikolas Medeiros
Philip Pocock - Mississauga
13.00
12.99
Nino Parone
St. Oscar Romero - Toronto
10.00
12.99
Deluxan J Robinson
Philip Pocock - Mississauga
13.00
13.11
Daniel Douglas Downer
Ascension of Our Lord-Miss
13.45
13.13
Aiden Tkachuk
St. Marcellinus - Mississauga
13.00
13.19
Elijah Adekola
St. Marcellinus - Mississauga
13.00
13.20
Victor Akalue
Father John Redmond - Toronto
13.00
13.21
Ezekiel Serrano
The Woodlands - Mississauga
12.97
13.31
Haseeb Ahmad
Bramalea - Brampton
13.75
13.40
Shammah Anegbode
Bramalea - Brampton
13.50
13.40
Darius Anderson
St. Marcellinus - Mississauga
13.00
13.41
Ethan Singh
Our Lady of Mount Carmel-Missi
12.90
13.51
Hubert Mlynarczyk
Philip Pocock - Mississauga
13.00
13.57
Jaedon Mathew
Robert F. Hall - Caledon East
13.25
13.57
Jakub Kaczmarczyk
Philip Pocock - Mississauga
13.00
13.78
TreSean Van De Cruize
Heart Lake - Brampton
12.50
13.81
Noah Rotella
John Cabot - Mississauga
12.30
13.84
Gregory Truong
Philip Pocock - Mississauga
12.50
13.84
Jayden Dique
St. Marcellinus - Mississauga
13.00
13.86
Daniel Albanese
Philip Pocock - Mississauga
12.50
13.91
Michael Qi
Upper Canada College - Toronto
15.00
13.98
George Odiase
St. Oscar Romero - Toronto
11.11
14.05
Brandon Ngo
Heart Lake - Brampton
13.00
14.55
Arjun Birdi
Bramalea - Brampton
14.10
14.64
Aaron Lam
John Cabot - Mississauga
12.50
14.70
Adarsha Sapkota
Turner-Fenton - Brampton
13.50
14.75
Luke Smith
Glenforest - Mississauga
NT
15.95
Arjun Bansal
Turner-Fenton - Brampton
14.50
16.10
Vladyslav Sigayev
The Woodlands - Mississauga
NT
DQ
Final - Official
Name
Team/School
Prelim
Final
Wind
Points
Jeshua Barnes
Jean Augustine - Brampton
11.36
11.13
10
Clifford Owusu
St. Marguerite d'Youville-
11.54
11.17
8
Kemar Campbell
Ascension of Our Lord-Miss
11.57
11.31
6
Matthew Francis
St. Marcellinus - Mississauga
12.05
11.64
5
Abraham A Bamidele
St. Oscar Romero - Toronto
12.12
11.78
4
Ryan Whyte
St. Edmund Campion
11.99
11.81
3
D'Andre Charles
St. Roch - Brampton
11.62
DNS
Jelani Ellison
St. Edmund Campion
11.38
DNS
c
Last updated Wed, 28 Jun 2023 9:10:27
Copyright © 2001-2024 trackDatabase.com All rights reserved.
en