Meet Info
TDSSAA North and East Track and Field Champio
May 11, 2017 to May 12, 2017
Meet Location
Results
Event List
Athlete List
Overall by Team
Overall by Division
Navigate
Home
About
Members
Login
Register
Help
Contact
Questions? Comments?
Suggestions? Problems?
Email Tech Support
Bantam Female 100 Metre Dash
Prelim
Name
Team/School
Seed
Prelim
Wind
Simonne Timm
Newtonbrook - North York
14.04
13.89
Abigail Boateng
Westview Centennial-North York
NT
13.90
Lucy Long
Windfields Jr. - North York
13.80
13.95
Jackie Fang
Dr.Norman Bethune - Agincourt
14.26
13.96
Alice Wang
Agincourt - Agincourt
NT
13.96
Adolphine Mandaku
Birchmount Park - Scarborough
14.10
14.03
Dakota Hibbert-Dean
Cedarbrae - Scarborough
NT
14.11
Tia Thomas
Cedarbrae - Scarborough
NT
14.12
Alia Burgher
West Hill - West Hill
NT
14.48
Angelina Burke
Newtonbrook - North York
14.95
14.54
Empresse Hague
Newtonbrook - North York
14.30
14.56
Anna Kawei
Birchmount Park - Scarborough
14.65
14.60
Kelly Chen
Don Mills - North York
NT
14.81
Melissa Thadal
Newtonbrook - North York
14.79
14.87
Kiara Paul-prescod
W. A. Porter - Scarborough
13.99
14.98
Gia Lalsingh
Earl Haig - North York
NT
15.08
Julia Carrington
Birchmount Park - Scarborough
NT
15.16
Nia Thompson
Windfields Jr. - North York
17.20
15.17
Sharissa Osborne
West Hill - West Hill
NT
15.19
Jennifer Wu
Dr.Norman Bethune - Agincourt
15.30
15.21
Samira Ghorbanpour
Earl Haig - North York
NT
15.31
Milena Lujbicic
Birchmount Park - Scarborough
15.30
15.31
Deionta Green-James
Birchmount Park - Scarborough
15.75
15.38
Esther Dou
Earl Haig - North York
NT
15.39
Jasmine Dealhoy
Birchmount Park - Scarborough
14.75
15.44
Monique Lussier
Earl Haig - North York
NT
15.55
Omyra Howell
Wilfrid Laurier- Scarborough
NT
15.63
Kawsitha Sivakumaran
R.H. King Acad - Scarborough
NT
15.68
Belinda Lu
Don Mills - North York
NT
15.70
Mikayla Smith
Albert Campbell - Agincourt
16.75
15.77
Hailey-Rae Dembiski
John Polanyi CI-North York
16.27
15.85
Ashley Holt
Don Mills - North York
NT
15.87
Emily Hoang
W. A. Porter - Scarborough
14.50
15.92
Amalia Meyer
Don Mills - North York
NT
16.04
Dayjanai Tyler-Archer
John Polanyi CI-North York
NT
16.07
Shante Clayton-Smith
John Polanyi CI-North York
14.76
16.13
Aphia Evans
Wilfrid Laurier- Scarborough
NT
16.13
Jailyn Palmer
Wilfrid Laurier- Scarborough
NT
16.19
Janet Li
Sir John MacDonald - Agincourt
NT
16.35
Yasmin Zahiri
Northview Heights - North York
NT
16.46
Ashley-Lynn Maltez Portelles
John Polanyi CI-North York
NT
16.47
Namu Kim
Don Mills - North York
NT
16.58
Irene Li
Earl Haig - North York
NT
16.59
Harita Cheung
Don Mills - North York
NT
16.66
Tamia Levy
Wilfrid Laurier- Scarborough
NT
16.66
Madeline Chan
W.L. MacKenzie - North York
NT
16.66
Yu Fei Liu
W.L. MacKenzie - North York
NT
16.68
Nicole Yu
Earl Haig - North York
NT
16.76
Yao (Cathy) Xiao
Don Mills - North York
NT
16.77
Fairuz Abedin
Earl Haig - North York
NT
17.04
Breanna Tam
Don Mills - North York
NT
17.95
Hanifa Beni-Asif
Don Mills - North York
NT
19.19
Arielle Rampersad
Downsview - North York
NT
20.15
Tidd Jasmine
Don Mills - North York
NT
DNS
Ashiyah O'Brien
Lester B. Pearson- Scarborough
NT
DNS
Helina Dagnew
Wexford CSA- Scarborough
14.90
DNS
Oneisha Haye
Cedarbrae - Scarborough
NT
DNS
Daisy Chik
Albert Campbell - Agincourt
NT
DNS
Arianna Tapawan
W.L. MacKenzie - North York
NT
DNS
Rachael Sudharsan
Victoria Park Collegiate Insti
NT
DNS
Asheera Page
Don Mills - North York
NT
DNS
Dulci Mankoto
West Hill - West Hill
NT
DNS
Harine Giritharan
Don Mills - North York
NT
DNS
Jessie Wei
Dr.Norman Bethune - Agincourt
NT
DNS
Final - Official
Name
Team/School
Prelim
Final
Wind
Points
Alice Wang
Agincourt - Agincourt
13.96
13.45
10
Simonne Timm
Newtonbrook - North York
13.89
13.67
7
Tia Thomas
Cedarbrae - Scarborough
14.12
13.67
7
Lucy Long
Windfields Jr. - North York
13.95
13.89
5
Abigail Boateng
Westview Centennial-North York
13.90
14.10
4
Jackie Fang
Dr.Norman Bethune - Agincourt
13.96
14.11
3
Adolphine Mandaku
Birchmount Park - Scarborough
14.03
14.25
2
Empresse Hague
Newtonbrook - North York
14.56
14.34
1
Anna Kawei
Birchmount Park - Scarborough
14.60
14.39
Melissa Thadal
Newtonbrook - North York
14.87
14.51
Alia Burgher
West Hill - West Hill
14.48
14.53
Dakota Hibbert-Dean
Cedarbrae - Scarborough
14.11
14.55
Angelina Burke
Newtonbrook - North York
14.54
14.67
Kelly Chen
Don Mills - North York
14.81
14.89
Kiara Paul-prescod
W. A. Porter - Scarborough
14.98
14.91
Gia Lalsingh
Earl Haig - North York
15.08
15.48
c
Last updated Fri, 12 May 2017 16:13:38
Copyright © 2001-2024 trackDatabase.com All rights reserved.
en