Meet Info
ROPSSAA Track & Field
May 19, 2016 to May 20, 2016
Meet Location
Results
Event List
Athlete List
Overall by Team
Overall by Division
Navigate
Home
About
Members
Login
Register
Help
Contact
Questions? Comments?
Suggestions? Problems?
Email Tech Support
Midget Female 100 Metre Dash
Prelim
Name
Team/School
Seed
Prelim
Wind
Elizabeth Martin
St. Thomas Aquinas - Brampton
12.37
12.40
Aneesa Buchanan
St. Roch - Brampton
14.17
12.74
Monique Davidson
David Suzuki SS - Brampton
13.35
13.10
Kaysen Drummond
St. Roch - Brampton
13.15
13.14
Olivia Henry-Morrison
Ascension of Our Lord-Miss
13.60
13.37
Samantha Melbourne
David Suzuki SS - Brampton
13.40
13.47
Jazmine Oliver
St. Edmund Campion
12.90
12.96
Anissa Francis
David Suzuki SS - Brampton
13.50
13.47
Quirrah Abbott-Hill-Smith
St. Roch - Brampton
14.59
13.55
Danielle Corbin
St. Edmund Campion
13.70
13.55
Jade Oliver
St. Edmund Campion
13.80
13.56
Mya Graham
Heart Lake - Brampton
13.50
13.88
Jodi Matthews
Turner-Fenton - Brampton
13.69
13.57
Fayola Harman
St. Roch - Brampton
13.30
13.60
Christ-Vie Ngondo
ES Sainte-Famille - Mississaug
13.98
13.66
Siena Dowling
St. Joseph - Mississauga
13.00
13.76
Brianna Ward
St. Augustine - Brampton
13.70
13.78
Jessica Coutinho
St. Marcellinus - Mississauga
13.10
13.79
Surayyah Allison
Ascension of Our Lord-Miss
13.90
13.91
Raven Christie
Ascension of Our Lord-Miss
13.82
13.95
Simone Ward
Clarkson - Mississauga
14.00
13.95
Eunice Aina
St. Aloysius Gonzaga-Mississau
14.00
13.98
Sierra Anderson
St. Augustine - Brampton
13.94
14.04
Aislinn Huang
Rick Hansen - Mississauga
13.99
14.07
Sydney Clifford
Philip Pocock - Mississauga
13.50
14.15
Debbie Buck
Our Lady of Mount Carmel-Missi
13.89
14.15
Jessica Massey
Heart Lake - Brampton
13.80
14.26
Kaitlyn Blanchette
St. Joseph - Mississauga
13.83
14.32
Edwina Amankwah
Ascension of Our Lord-Miss
13.91
14.32
Courtenay Coleman
Fletcher's Meadow - Brampton
15.00
14.35
Megan Howell
St. Marcellinus - Mississauga
13.87
14.38
Myra Amoah
Heart Lake - Brampton
13.80
14.44
Neveah Gooden
Fletcher's Meadow - Brampton
13.90
14.51
Kaliyah Currie
Fletcher's Meadow - Brampton
13.90
14.65
Elizabeth Gritsaenko
Philip Pocock - Mississauga
14.00
14.82
Brenna Giordano
Holy Name of Mary College Scho
14.00
15.14
Romina Quiogue
St. Joseph - Mississauga
14.00
15.30
Ayesha Abdullah
Fr Michael Goetz - Mississauga
14.50
15.48
Melissa Loi
Fr Michael Goetz - Mississauga
14.96
15.69
Ezra Simmons
Fletcher's Meadow - Brampton
14.00
15.89
Tricia Chambers
St Martin SS - Mississauga
14.00
DNS
Kaela K Rossi
St. Michael
12.24
DNS
Valentina V Minaudo
St. Michael
13.69
DNS
Semis
Name
Team/School
Prelim
Semis
Wind
Elizabeth Martin
St. Thomas Aquinas - Brampton
12.40
12.38
Jazmine Oliver
St. Edmund Campion
12.96
12.67
Aneesa Buchanan
St. Roch - Brampton
12.74
12.75
Kaysen Drummond
St. Roch - Brampton
13.14
13.03
Monique Davidson
David Suzuki SS - Brampton
13.10
13.10
Olivia Henry-Morrison
Ascension of Our Lord-Miss
13.37
13.24
Jade Oliver
St. Edmund Campion
13.56
13.45
Anissa Francis
David Suzuki SS - Brampton
13.47
13.48
Danielle Corbin
St. Edmund Campion
13.55
13.53
Samantha Melbourne
David Suzuki SS - Brampton
13.47
13.53
Jodi Matthews
Turner-Fenton - Brampton
13.57
13.54
Christ-Vie Ngondo
ES Sainte-Famille - Mississaug
13.66
13.54
Quirrah Abbott-Hill-Smith
St. Roch - Brampton
13.55
13.55
Fayola Harman
St. Roch - Brampton
13.60
13.68
Siena Dowling
St. Joseph - Mississauga
13.76
13.70
Mya Graham
Heart Lake - Brampton
13.88
13.76
Final - Official
Name
Team/School
Semis
Final
Wind
Points
Elizabeth Martin
St. Thomas Aquinas - Brampton
12.38
12.47
10
Aneesa Buchanan
St. Roch - Brampton
12.75
12.88
8
Jazmine Oliver
St. Edmund Campion
12.67
13.03
6
Monique Davidson
David Suzuki SS - Brampton
13.10
13.36
5
Kaysen Drummond
St. Roch - Brampton
13.03
13.37
4
Olivia Henry-Morrison
Ascension of Our Lord-Miss
13.24
13.48
3
Anissa Francis
David Suzuki SS - Brampton
13.48
13.57
2
Jade Oliver
St. Edmund Campion
13.45
13.76
1
c
Last updated Mon, 27 Jun 2016 11:05:50
Copyright © 2001-2024 trackDatabase.com All rights reserved.
en