Meet Info
ROPSSAA Track & Field 2009
May 20, 2009 to May 21, 2009
Meet Location
Results
Event List
Athlete List
Overall by Team
Overall by Division
Full Results PDF (304.42 kB)
Navigate
Home
About
Members
Login
Register
Help
Contact
Questions? Comments?
Suggestions? Problems?
Email Tech Support
Midget Female 100 Metre Dash
Prelim
Name
Team/School
Seed
Prelim
Wind
Naomi Kerr
St. Edmund Campion-Mississauga
12.35
12.59
Khadijah Thompson
St. Edmund Campion-Mississauga
12.60
12.83
Nita Patterson-Reid
Fletcher's Meadow - Brampton
12.41
13.09
Nana Aidoo-Amponsah
St.Marguerite d'Youville-Bramp
13.41
13.97
Kendall Montieth
St. Marcellinus - Mississauga
13.31
13.13
Tiffany Davidson
Fletcher's Meadow - Brampton
13.50
13.40
Maschere Powell-Francis
Lincoln Alexander- Mississauga
13.00
13.49
Kirsten Johnson
St. Edmund Campion-Mississauga
12.50
13.99
Danielle Knight
Fletcher's Meadow - Brampton
12.93
13.41
Brittany J Surette
Lorne Park - Mississauga
13.35
13.54
Chauntae Asafu-Adjaye
Fletcher's Meadow - Brampton
12.90
14.00
Rachel Singh
St. Thomas Aquinas - Brampton
13.00
14.22
Antya Elliott
The Woodlands - Mississauga
13.02
13.48
Alicia Maynard
St. Augustine - Brampton
13.95
13.84
Noelle Simms
St. Francis Xavier-Mississauga
13.97
14.03
Karen Abbott
North Park - Brampton
13.90
14.19
Luba Sulypka
St. Paul's - Mississauga
14.00
14.29
Andreanna Crawford
Brampton Christian - Caledon
13.70
14.51
Michelle Gagliano
Loyola - Mississauga
13.60
14.54
Cheyanne Bartley
St. Francis Xavier-Mississauga
13.76
14.56
Jenn Zies
Clarkson - Mississauga
14.00
14.57
Julianna Ferendzer
Fr Michael Goetz - Mississauga
13.10
14.67
Britney Wruck
Robert F. Hall - Caledon East
14.00
14.97
Natasha Lowe
Our Lady of Mount Carmel-Missi
14.60
15.41
Shani MacIsaac
Holy Name of Mary-Brampton
14.00
15.44
Lina Benson
St. Thomas Aquinas - Brampton
14.00
15.98
Karolina Fila
Philip Pocock - Mississauga
NT
22.10
Dytria Ruddy
Cardinal Leger - Brampton
12.80
DNF
Elaine Venditti
Notre Dame - Brampton
14.00
SCR
Annica Bent
Our Lady of Mount Carmel-Missi
14.30
SCR
Samantha Minicucci
Our Lady of Mount Carmel-Missi
14.00
SCR
Semis
Name
Team/School
Prelim
Semis
Wind
Naomi Kerr
St. Edmund Campion-Mississauga
12.59
12.30
Khadijah Thompson
St. Edmund Campion-Mississauga
12.83
12.75
Kendall Montieth
St. Marcellinus - Mississauga
13.13
12.87
Nita Patterson-Reid
Fletcher's Meadow - Brampton
13.09
12.92
Brittany J Surette
Lorne Park - Mississauga
13.54
13.19
Danielle Knight
Fletcher's Meadow - Brampton
13.41
13.28
Maschere Powell-Francis
Lincoln Alexander- Mississauga
13.49
13.20
Tiffany Davidson
Fletcher's Meadow - Brampton
13.40
13.31
Antya Elliott
The Woodlands - Mississauga
13.48
13.60
Alicia Maynard
St. Augustine - Brampton
13.84
13.63
Nana Aidoo-Amponsah
St.Marguerite d'Youville-Bramp
13.97
13.65
Karen Abbott
North Park - Brampton
14.19
13.78
Chauntae Asafu-Adjaye
Fletcher's Meadow - Brampton
14.00
13.85
Kirsten Johnson
St. Edmund Campion-Mississauga
13.99
13.89
Rachel Singh
St. Thomas Aquinas - Brampton
14.22
13.92
Noelle Simms
St. Francis Xavier-Mississauga
14.03
14.13
Final - Official
Name
Team/School
Semis
Final
Wind
Points
Naomi Kerr
St. Edmund Campion-Mississauga
12.30
12.56
10
Khadijah Thompson
St. Edmund Campion-Mississauga
12.75
12.95
8
Nita Patterson-Reid
Fletcher's Meadow - Brampton
12.92
13.10
6
Kendall Montieth
St. Marcellinus - Mississauga
12.87
13.24
5
Maschere Powell-Francis
Lincoln Alexander- Mississauga
13.20
13.42
4
Danielle Knight
Fletcher's Meadow - Brampton
13.28
13.51
3
Tiffany Davidson
Fletcher's Meadow - Brampton
13.31
13.52
2
Brittany J Surette
Lorne Park - Mississauga
13.19
13.56
1
c
Last updated Mon, 25 May 2009 13:25:02
Copyright © 2001-2024 trackDatabase.com All rights reserved.
en