Meet Info
Muskoka Parry Sound Championships - 2010
Track and Field
May 12, 2010
Meet Location
Results
Event List
Athlete List
Overall by Team
Overall by Division
Full Results PDF (178.63 kB)
Navigate
Home
About
Members
Login
Register
Help
Contact
Questions? Comments?
Suggestions? Problems?
Email Tech Support
Team Results for Bracebridge & Muskoka Lak
Ath # Name
Entries
P
F
Pl
Pts
54
Tyler Summers
30.
Midget Male Javelin Throw
2.
Midget Male 100 Metre Dash
22.
Midget Male Long Jump
24.
Midget Male Triple Jump
ND
12.85
ND
ND
24.32
12.35
5.13
10.91
2
1
1
1
8
10
10
10
55
Milen Charron
38.
Junior Male 400 Metre Dash
40.
Junior Male 800 Metre Run
42.
Junior Male 1500 Metre Run
NT
NT
NT
57.57
2:25.45
SCR
1
2
10
8
56
Scott Long
34.
Junior Male 100 Metre Dash
36.
Junior Male 200 Metre Dash
38.
Junior Male 400 Metre Dash
12.36
NT
NT
12.57
25.81
SCR
3
3
6
6
57
Tyler Parkin
42.
Junior Male 1500 Metre Run
56.
Junior Male Triple Jump
40.
Junior Male 800 Metre Run
NT
ND
NT
4:46.00
10.90
2:24.29
1
2
1
10
8
10
58
Noah Prymack
34.
Junior Male 100 Metre Dash
36.
Junior Male 200 Metre Dash
12.15
NT
12.51
25.57
2
1
8
10
59
Josh Schell
36.
Junior Male 200 Metre Dash
38.
Junior Male 400 Metre Dash
40.
Junior Male 800 Metre Run
48.
Junior Male 300 Metre Hurdles
NT
NT
NT
NT
25.69
58.91
2:27.91
47.77
2
2
4
1
8
8
5
10
60
Jacob Swarts
40.
Junior Male 800 Metre Run
42.
Junior Male 1500 Metre Run
44.
Junior Male 3000 Metre Run
62.
Junior Male Javelin Throw (NEW-600g)
NT
NT
NT
ND
3:06.00
5:51.00
14:11.00
19.16
7
5
3
4
2
4
6
5
61
Tyler Thomson
44.
Junior Male 3000 Metre Run
NT
10:52.00
1
10
63
Mike Lyall
80.
Senior Male 400 Metre Hurdles
68.
Senior Male 200 Metre Dash
70.
Senior Male 400 Metre Dash
94.
Senior Male Javelin Throw
NT
NT
NT
ND
1:11.32
26.79
59.35
24.19
4
14
6
8
5
3
1
64
Keenan Tingey
72.
Senior Male 800 Metre Run
74.
Senior Male 1500 Metre Run
NT
NT
2:44.64
6:00.00
9
12
65
Eryn Belanger
1.
Midget Female 100 Metre Dash
3.
Midget Female 200 Metre Dash
23.
Midget Female Triple Jump
13.56
NT
ND
13.53
31.00
8.39
2
2
3
8
8
6
66
Natalia Hawthorn
7.
Midget Female 800 Metre Run
9.
Midget Female 1500 Metre Run
11.
Midget Female 3000 Metre Run
NT
NT
NT
2:26.56
4:52.00
11:32.00
1
1
1
10
10
10
67
Emily Nichols
1.
Midget Female 100 Metre Dash
3.
Midget Female 200 Metre Dash
23.
Midget Female Triple Jump
16.40
NT
ND
NT
32.46
7.67
11
4
7
5
2
68
Jessica Bodendistel
33.
Junior Female 100 Metre Dash
35.
Junior Female 200 Metre Dash
53.
Junior Female Long Jump
55.
Junior Female Triple Jump
15.96
NT
ND
ND
NT
33.59
3.75
5.94
7
6
8
2
3
1
8
69
Nicole Manion
53.
Junior Female Long Jump
33.
Junior Female 100 Metre Dash
45.
Junior Female 80 Metre Hurdles
47.
Junior Female 300 Metre Hurdles
ND
12.93
NT
NT
4.33
13.13
13.80
52.97
1
1
1
1
10
10
10
10
70
Dani Rainville
33.
Junior Female 100 Metre Dash
45.
Junior Female 80 Metre Hurdles
SCR
NT
NT
17.80
4
5
71
Megan Wilmon
33.
Junior Female 100 Metre Dash
35.
Junior Female 200 Metre Dash
53.
Junior Female Long Jump
14.94
NT
ND
14.70
29.43
2.85
5
2
11
4
8
72
Allison Woolvett
53.
Junior Female Long Jump
55.
Junior Female Triple Jump
ND
ND
3.77
8.49
6
1
2.50
10
73
Taylor Boyle
65.
Senior Female 100 Metre Dash
67.
Senior Female 200 Metre Dash
71.
Senior Female 800 Metre Run
14.37
NT
NT
14.72
31.68
3:01.00
5
3
3
4
6
6
Event
Relay Name
P
F
Pl
Pts
Open Male 4x400 Metre Relay
Br Lakes SS "A"
NT
3:57.08
3
6
Junior Male 4x100 Metre Relay
Br Lakes SS "A"
NT
49.93
1
10
Open Female 4x400 Metre Relay
Br Lakes SS "A"
NT
4:37.95
1
10
Total Points:
363.5
Last updated Sat, 15 May 2010 20:14:30
Copyright © 2001-2024 trackDatabase.com All rights reserved.
en