Meet Info
Bluewater District Track&Field Championships
May 17, 2018
Meet Location
Results
Event List
Athlete List
Overall by Team
Overall by Division
Navigate
Home
About
Members
Login
Register
Help
Contact
Questions? Comments?
Suggestions? Problems?
Email Tech Support
Team Results for Sacred Heart - Walkerton
Ath # Name
Entries
P
F
Pl
Pts
508
Megan Becker
15.
Midget Female 100 Metre Dash
77.
Midget Female Long Jump
15.31
ND
15.06
3.90
4
3
5
5.50
510
Elizabeth Casciano
89.
Midget Female Shot Put
101.
Midget Female Javelin Throw
ND
ND
7.54
14.10
3
13
6
513
Kaitlyn Grein
101.
Midget Female Javelin Throw
ND
18.55
4
5
514
Maya Hunter
3.
Midget Female 80 Metre Hurdles
15.
Midget Female 100 Metre Dash
71.
Midget Female High Jump
14.74
NH
15.28
14.75
1.35
1
2
2
10
8
7
515
Mackenzie Kuntz
31.
Midget Female 400 Metre Dash
57.
Midget Female 1500 Metre Run
NT
NT
1:11.04
5:54.21
6
3
3
6
516
Lauren Lee
89.
Midget Female Shot Put
95.
Midget Female Discus Throw
101.
Midget Female Javelin Throw
ND
ND
ND
14.30
14.27
9
12
520
Ana Morariu
31.
Midget Female 400 Metre Dash
43.
Midget Female 800 Metre Run
57.
Midget Female 1500 Metre Run
NT
NT
NT
1:05.04
2:37.58
5:25.32
1
2
2
10
8
8
519
Hannah Metcalfe
101.
Midget Female Javelin Throw
95.
Midget Female Discus Throw
ND
ND
13.41
17.37
15
7
2
522
Savonna Sawyer
31.
Midget Female 400 Metre Dash
37.
Midget Female 200 Metre Dash
NT
NT
1:15.26
32.58
7
3
2
6
523
Katelyn Schnurr
15.
Midget Female 100 Metre Dash
77.
Midget Female Long Jump
DNS
ND
NT
524
Sydney Thompson
43.
Midget Female 800 Metre Run
57.
Midget Female 1500 Metre Run
NT
NT
2:53.69
6:08.86
7
9
2
525
Isabella Tierney
50.
Midget Female 300 Metre Hurdles
71.
Midget Female High Jump
77.
Midget Female Long Jump
NT
NH
ND
1:01.20
1.20
3.68
1
5
7
10
4
2
527
Ryan Caughy
18.
Midget Male 100 Metre Dash
34.
Midget Male 400 Metre Dash
40.
Midget Male 200 Metre Dash
12.14
NT
NT
12.13
55.09
24.58
1
1
2
9
10
8
530
Kyle Ermel
84.
Midget Male Triple Jump
ND
10.35
1
10
531
Nick Frieburger
72.
Midget Male High Jump
78.
Midget Male Long Jump
NH
ND
1.50
4.42
3
3
6
6
532
Aidan Hinsperger
18.
Midget Male 100 Metre Dash
40.
Midget Male 200 Metre Dash
78.
Midget Male Long Jump
12.31
NT
ND
12.13
24.42
5.11
1
1
1
9
10
10
536
Cameron Renaud
18.
Midget Male 100 Metre Dash
34.
Midget Male 400 Metre Dash
40.
Midget Male 200 Metre Dash
12.90
NT
NT
12.84
DNS
25.89
4
4
5
5
539
Kiefer Schaus
78.
Midget Male Long Jump
84.
Midget Male Triple Jump
ND
ND
4.07
9.97
5
2
4
8
540
Connor Schnurr
72.
Midget Male High Jump
90.
Midget Male Shot Put
96.
Midget Male Discus Throw
NH
ND
ND
1.50
11.55
2
2
8
8
541
Bayden Summers
72.
Midget Male High Jump
102.
Midget Male Javelin Throw
NH
ND
1.30
15.50
6
8
3
1
546
Nolan Wright
60.
Midget Male 1500 Metre Run
78.
Midget Male Long Jump
84.
Midget Male Triple Jump
NT
ND
ND
DNS
DNS
DNS
509
Ella Bester
73.
Junior Female High Jump
79.
Junior Female Long Jump
NH
ND
DNS
4.17
1
10
521
Lauren O'Hagan
85.
Junior Female Triple Jump
103.
Junior Female Javelin Throw
ND
ND
8.22
26.16
2
1
8
10
512
Lauren Dillon
16.
Junior Female 100 Metre Dash
38.
Junior Female 200 Metre Dash
32.
Junior Female 400 Metre Dash
15.65
NT
NT
NT
32.12
9
4
5
517
Billie Martin
91.
Junior Female Shot Put
97.
Junior Female Discus Throw
103.
Junior Female Javelin Throw
ND
ND
ND
11.38
25.26
22.00
1
2
3
10
8
6
529
Jeremy Elliott
92.
Junior Male Shot Put
98.
Junior Male Discus Throw
104.
Junior Male Javelin Throw
ND
ND
ND
16.20
54.29
51.85
1
1
1
10
10
10
535
Aidan McKay
74.
Junior Male High Jump
80.
Junior Male Long Jump
NH
ND
1.50
4.48
6
5
3
4
544
Kameran Ward
47.
Junior Male 800 Metre Run
61.
Junior Male 1500 Metre Run
NT
NT
DNS
DNS
545
Spencer Whitehead
13.
Junior Male 3000 Metre Run
61.
Junior Male 1500 Metre Run
NT
NT
10:35.93
4:55.49
2
4
8
5
533
Nathan Johnson
80.
Junior Male Long Jump
86.
Junior Male Triple Jump
ND
ND
5.23
12.26
2
2
8
8
511
Carina Caughy
33.
Senior Female 400 Metre Dash
45.
Senior Female 800 Metre Run
NT
NT
1:10.29
3:01.90
2
4
8
5
518
Madeline McGilveary
93.
Senior Female Shot Put
ND
10.91
1
10
526
Cameron Blythe
22.
Ambulatory Male 100 Metre Dash
28.
Ambulatory Male 200 Metre Run
NT
NT
54.23
2:03.14
1
1
10
10
528
Matthew Donnelly
2.
Open Male 2000 Metre Steeplechase
36.
Senior Male 400 Metre Dash
48.
Senior Male 800 Metre Run
NT
NT
NT
7:00.01
53.80
2:08.58
2
2
1
8
8
10
534
Ryan Lair
2.
Open Male 2000 Metre Steeplechase
48.
Senior Male 800 Metre Run
62.
Senior Male 1500 Metre Run
NT
NT
NT
8:47.66
2:54.16
7
4
2
5
537
Ryan Renaud
20.
Senior Male 100 Metre Dash
42.
Senior Male 200 Metre Dash
11.95
NT
11.80
24.41
1
1
10
10
538
Carter Schaus
82.
Senior Male Long Jump
88.
Senior Male Triple Jump
ND
ND
5.03
10.85
6
3
3
6
542
Nick Veenstra
36.
Senior Male 400 Metre Dash
56.
Senior Male 400 Metre Hurdles
62.
Senior Male 1500 Metre Run
NT
NT
NT
1:01.63
4
5
543
Thomas Veenstra
36.
Senior Male 400 Metre Dash
NT
1:04.36
6
3
Event
Relay Name
P
F
Pl
Pts
Midget Female 4x100 Metre Relay
"A"
NT
1:05.77
4
5
Midget Female 4x100 Metre Relay
"B"
NT
58.90
1
10
Midget Male 4x100 Metre Relay
"C"
NT
49.08
1
10
Total Points:
490.5
Last updated Fri, 18 May 2018 21:43:46
Copyright © 2001-2024 trackDatabase.com All rights reserved.
en