Meet Info
TDSSAA South and West Track and Field Champio
May 17, 2017 to May 18, 2017
Meet Location
Results
Event List
Athlete List
Overall by Team
Overall by Division
Navigate
Home
About
Members
Login
Register
Help
Contact
Questions? Comments?
Suggestions? Problems?
Email Tech Support
Team Results for Etobicoke Arts - Toronto
Ath # Name
Entries
P
F
Pl
Pts
1028
Jordan Edwards
2.
Bantam Male 100 Metre Dash
4.
Bantam Male 200 Metre Dash
22.
Bantam Male Long Jump
DNS
NT
ND
NT
DNS
DNS
1009
Kaya Joubert
33.
Junior Female 100 Metre Dash
53.
Junior Female Long Jump
35.
Junior Female 200 Metre Dash
15.01
ND
NT
NT
3.69
DNS
19
17
1002
Emma Cretu
1.
Bantam Female 100 Metre Dash
5.
Bantam Female 400 Metre Dash
3.
Bantam Female 200 Metre Dash
14.37
NT
NT
14.18
1:24.41
30.33
6
11
8
1
1032
Sean Kim
4.
Bantam Male 200 Metre Dash
6.
Bantam Male 400 Metre Dash
NT
NT
DNS
DNS
1010
Abigail Kennedy
1.
Bantam Female 100 Metre Dash
13.
Bantam Female 80 Metre Hurdles
3.
Bantam Female 200 Metre Dash
14.79
17.57
NT
14.89
16.89
31.33
15
7
12
1040
Jalon White
66.
Senior Male 100 Metre Dash
68.
Senior Male 200 Metre Dash
70.
Senior Male 400 Metre Dash
DNS
NT
NT
NT
DNS
DNS
1036
Stuart Ralston
6.
Bantam Male 400 Metre Dash
8.
Bantam Male 800 Metre Run
10.
Bantam Male 1500 Metre Run
NT
1:05.19
2:45.40
6:01.63
20
18
28
1039
William Vuong
2.
Bantam Male 100 Metre Dash
4.
Bantam Male 200 Metre Dash
22.
Bantam Male Long Jump
11.99
NT
ND
12.22
25.68
5.83
3
3
1
6
6
10
1027
Andrew Bhebhe
34.
Junior Male 100 Metre Dash
36.
Junior Male 200 Metre Dash
38.
Junior Male 400 Metre Dash
DNS
NT
NT
NT
28.28
1:06.39
20
18
1022
Phoebe Wolfe
65.
Senior Female 100 Metre Dash
79.
Senior Female 400 Metre Hurdles
85.
Senior Female Long Jump
13.48
NT
ND
12.85
1:15.48
4.70
1
1
1
10
10
10
1015
Madison Nerby
41.
Junior Female 1500 Metre Run
97.
Senior Female 1500 Metre Steeplechase
39.
Junior Female 800 Metre Run
NT
NT
NT
6:14.06
2:45.85
10
9
1011
Yao Yao Maclean
9.
Bantam Female 1500 Metre Run
NT
7:55.43
20
1026
Daniel Bellissimo
70.
Senior Male 400 Metre Dash
72.
Senior Male 800 Metre Run
92.
Senior Male Discus Throw
NT
ND
1:02.13
20.40
18
11
1033
Eli Lang
6.
Bantam Male 400 Metre Dash
8.
Bantam Male 800 Metre Run
10.
Bantam Male 1500 Metre Run
NT
1:06.23
2:36.22
5:36.42
22
14
22
1007
Taima Humbert
69.
Senior Female 400 Metre Dash
79.
Senior Female 400 Metre Hurdles
NT
NT
1:15.84
1:24.34
20
5
2
1017
Jaime Pattison
71.
Senior Female 800 Metre Run
69.
Senior Female 400 Metre Dash
73.
Senior Female 1500 Metre Run
NT
NT
NT
3:12.24
1:17.97
6:56.53
19
22
17
1029
Gabriel Evans-cook
70.
Senior Male 400 Metre Dash
72.
Senior Male 800 Metre Run
80.
Senior Male 400 Metre Hurdles
NT
NT
60.13
1:07.17
16
5
2
1023
Stella Woods
5.
Bantam Female 400 Metre Dash
3.
Bantam Female 200 Metre Dash
15.
Bantam Female 300 Metre Hurdles
NT
NT
NT
DNS
34.27
1:03.36
20
7
1041
Palmer Zukerman Schure
6.
Bantam Male 400 Metre Dash
8.
Bantam Male 800 Metre Run
24.
Bantam Male Triple Jump
NT
ND
1:01.66
2:25.79
10.19
9
10
6
1
1005
Pascal Gendron
75.
Senior Female 3000 Metre Run
73.
Senior Female 1500 Metre Run
71.
Senior Female 800 Metre Run
NT
NT
11:13.07
5:10.73
2
2
8
8
1021
Meagan Wenkoff
53.
Junior Female Long Jump
97.
Senior Female 1500 Metre Steeplechase
39.
Junior Female 800 Metre Run
ND
NT
NT
4.21
7:05.73
3:01.51
8
14
12
1008
Nadine Ivanov
45.
Junior Female 80 Metre Hurdles
47.
Junior Female 300 Metre Hurdles
55.
Junior Female Triple Jump
18.15
NT
ND
NT
DNS
FOUL
9
1001
Edi Bijvoet
89.
Senior Female Shot Put
67.
Senior Female 200 Metre Dash
91.
Senior Female Discus Throw
ND
NT
ND
7.15
32.34
25.44
12
17
4
4
1006
Quinn Hache
27.
Bantam Female Discus Throw
25.
Bantam Female Shot Put
29.
Bantam Female Javelin Throw
ND
ND
ND
24.42
9.10
DNS
1
5
10
2
1014
Brogan Nelson
27.
Bantam Female Discus Throw
25.
Bantam Female Shot Put
29.
Bantam Female Javelin Throw
ND
ND
ND
21.93
7.85
15.46
2
12
6
8
1
1024
Shane Ackerley
18.
Bantam Male High Jump
22.
Bantam Male Long Jump
24.
Bantam Male Triple Jump
NH
ND
ND
1.45
DNS
DNS
2
8
1012
Elyse Myskohlia
17.
Bantam Female High Jump
19.
Bantam Female Pole Vault
21.
Bantam Female Long Jump
NH
ND
ND
1.35
2.60
4.87
3
2
1
5
8
10
1020
Gabrielle Walsh
53.
Junior Female Long Jump
49.
Junior Female High Jump
55.
Junior Female Triple Jump
ND
NH
ND
4.52
1.35
9.70
4
5
5
4
2
2
1030
Max Hunter
38.
Junior Male 400 Metre Dash
48.
Junior Male 300 Metre Hurdles
60.
Junior Male Discus Throw
NT
NT
ND
DNS
45.52
25.58
2
6
8
1
1037
Bill Shao
58.
Junior Male Shot Put
60.
Junior Male Discus Throw
62.
Junior Male Javelin Throw
ND
ND
ND
9.30
32.98
29.96
8
3
12
6
1018
Anna Thomas
21.
Bantam Female Long Jump
23.
Bantam Female Triple Jump
ND
ND
FOUL
9.64
3
6
1031
Kieren Kennedy
58.
Junior Male Shot Put
60.
Junior Male Discus Throw
62.
Junior Male Javelin Throw
ND
ND
ND
DNS
DNS
DNS
1035
Ben Mitchell
80.
Senior Male 400 Metre Hurdles
86.
Senior Male Long Jump
88.
Senior Male Triple Jump
NT
ND
ND
1:06.14
5.85
12.31
4
5
2
4
2
8
1016
Racquel Pate
77.
Senior Female 100 Metre Hurdles
79.
Senior Female 400 Metre Hurdles
85.
Senior Female Long Jump
DNS
NT
ND
NT
DNS
DNS
1025
Christian Antonacci
88.
Senior Male Triple Jump
94.
Senior Male Javelin Throw
86.
Senior Male Long Jump
ND
ND
ND
DNS
DNS
DNS
1038
Alistair Vanvoorthuizen
90.
Senior Male Shot Put
94.
Senior Male Javelin Throw
92.
Senior Male Discus Throw
ND
ND
ND
DNS
DNS
DNS
1013
Madison Nadurata
33.
Junior Female 100 Metre Dash
53.
Junior Female Long Jump
55.
Junior Female Triple Jump
13.86
ND
ND
13.46
DNS
9.09
4
7
4
1004
Haley Ford
69.
Senior Female 400 Metre Dash
67.
Senior Female 200 Metre Dash
85.
Senior Female Long Jump
NT
NT
ND
1:15.66
31.45
DNS
19
12
1034
Orlando Macklin
4.
Bantam Male 200 Metre Dash
6.
Bantam Male 400 Metre Dash
8.
Bantam Male 800 Metre Run
NT
NT
DNS
DNS
1003
Julia Eubanks
79.
Senior Female 400 Metre Hurdles
87.
Senior Female Triple Jump
85.
Senior Female Long Jump
NT
ND
ND
DNS
DNS
DNS
1019
Taylore Waite
93.
Senior Female Javelin Throw
91.
Senior Female Discus Throw
85.
Senior Female Long Jump
ND
ND
ND
20.60
18.08
3.50
7
8
12
Event
Relay Name
P
F
Pl
Pts
Bantam Male 4x100 Metre Relay
Etobicoke Arts "A"
NT
DNS
Junior Male 4x100 Metre Relay
Etobicoke Arts "A"
NT
DQ
Senior Female 4x100 Metre Relay
Etobicoke Arts "A"
NT
DQ
Senior Male 4x100 Metre Relay
Etobicoke Arts "A"
NT
DNS
Senior Female 4x400 Metre Relay
Etobicoke Arts "A"
NT
4:47.69
9
Senior Male 4x400 Metre Relay
Etobicoke Arts "A"
NT
3:55.66
5
2
Bantam Female 4x100 Metre Relay
Etobicoke Arts "A"
NT
58.84
5
2
Junior Female 4x100 Metre Relay
Etobicoke Arts "A"
NT
DQ
Total Points:
181
Last updated Thu, 18 May 2017 17:39:52
Copyright © 2001-2024 trackDatabase.com All rights reserved.
en