Meet Info
York Region Track and Field Finals
May 24, 2018 to May 25, 2028
Meet Location
Results
Event List
Athlete List
Overall by Team
Overall by Division
Meet Records
Navigate
Home
About
Members
Login
Register
Help
Contact
Questions? Comments?
Suggestions? Problems?
Email Tech Support
Team Results for Aurora High School
Ath # Name
Entries
P
F
Pl
Pts
28
Emily Kroi
5.
Midget Female 400 Metre Dash
9.
Midget Female 1500 Metre Run
7.
Midget Female 800 Metre Run
NT
NT
1:01.83
5:26.19
2:34.02
1
2
1
10
8
10
45
Emma Taylor
29.
Midget Female Javelin Throw
ND
DNF
14
Brian Cook
10.
Midget Male 1500 Metre Run
98.
Open Male 2000 Metre Steeplechase
8.
Midget Male 800 Metre Run
12.
Midget Male 3000 Metre Run
NT
NT
NT
NT
5:18.85
8:28.39
DNS
11:15.17
17
13
5
4
35
Michael Parkin
48.
Junior Male 300 Metre Hurdles
36.
Junior Male 200 Metre Dash
NT
NT
48.95
26.91
7
27
2
48
Zachary Yousuf
34.
Junior Male 100 Metre Dash
56.
Junior Male Triple Jump
54.
Junior Male Long Jump
13.19
ND
ND
10.52
4.77
33
18
21
31
Jabari Lira Leon
6.
Midget Male 400 Metre Dash
10.
Midget Male 1500 Metre Run
8.
Midget Male 800 Metre Run
NT
NT
1:07.51
5:27.11
2:32.52
30
20
19
32
Ethan Macartney
38.
Junior Male 400 Metre Dash
56.
Junior Male Triple Jump
ND
1:03.86
9.64
22
29
39
Edyn Rubbens
45.
Junior Female 80 Metre Hurdles
53.
Junior Female Long Jump
ND
18.58
DNF
21
18
Erik Floyd
12.
Midget Male 3000 Metre Run
NT
12:52.00
16
40
Sarah Rumble
45.
Junior Female 80 Metre Hurdles
61.
Junior Female Javelin Throw
ND
17.68
20.29
16
7
2
33
Nikita Neyshtadt
10.
Midget Male 1500 Metre Run
12.
Midget Male 3000 Metre Run
NT
NT
4:46.94
10:40.49
4
3
5
6
20
Kurtis Gipp
14.
Midget Male 100 Metre Hurdles
30.
Midget Male Javelin Throw
18.
Midget Male High Jump
NT
ND
NH
18.77
32.14
DNS
9
4
5
24
Herman Jian
2.
Midget Male 100 Metre Dash
4.
Midget Male 200 Metre Dash
22.
Midget Male Long Jump
13.22
NT
ND
30.15
DNF
36
51
41
Noah Ruscica
30.
Midget Male Javelin Throw
28.
Midget Male Discus Throw
ND
ND
DNF
DNF
37
Katie Powell
87.
Senior Female Triple Jump
ND
7.86
14
46
Katie Wasserman
69.
Senior Female 400 Metre Dash
16
Darian Duthie
69.
Senior Female 400 Metre Dash
12
Hailey Appleby
37.
Junior Female 400 Metre Dash
35.
Junior Female 200 Metre Dash
NT
1:05.39
27.98
4
4
5
5
34
Cameron Ormond
73.
Senior Female 1500 Metre Run
75.
Senior Female 3000 Metre Run
NT
NT
4:53.22
10:01.31
1
1
10
10
11
Yasmeen Al-Kas
39.
Junior Female 800 Metre Run
NT
2:44.51
6
3
29
William Lee
44.
Junior Male 3000 Metre Run
NT
10:45.61
5
4
17
Jaclyn Fearnley
65.
Senior Female 100 Metre Dash
85.
Senior Female Long Jump
67.
Senior Female 200 Metre Dash
13.59
ND
NT
13.88
4.60
7
8
2
1
22
Ava Iannou
87.
Senior Female Triple Jump
ND
8.77
8
1
47
Liam Wiktorski
10.
Midget Male 1500 Metre Run
12.
Midget Male 3000 Metre Run
NT
NT
4:33.44
10:07.90
1
1
10
10
38
Max Reeves
10.
Midget Male 1500 Metre Run
12.
Midget Male 3000 Metre Run
NT
NT
5:27.33
12:17.41
21
11
21
Nicholas Horyachev
2.
Midget Male 100 Metre Dash
4.
Midget Male 200 Metre Dash
24.
Midget Male Triple Jump
12.85
NT
ND
25.50
10.92
24
10
8
1
13
Kimberly Browne
41.
Junior Female 1500 Metre Run
39.
Junior Female 800 Metre Run
NT
NT
5:25.27
2:32.26
3
2
6
8
26
Kaylin Joy
13.
Midget Female 80 Metre Hurdles
23.
Midget Female Triple Jump
21.
Midget Female Long Jump
NT
ND
ND
16.94
8.65
3.72
14
10
26
19
Jasper Gibson
13.
Midget Female 80 Metre Hurdles
23.
Midget Female Triple Jump
NT
ND
15.77
9.29
6
6
3
3
44
Jack Snedden
70.
Senior Male 400 Metre Dash
86.
Senior Male Long Jump
80.
Senior Male 400 Metre Hurdles
ND
NT
1:01.54
4.37
24
23
43
Nicholas Sever
94.
Senior Male Javelin Throw
92.
Senior Male Discus Throw
ND
ND
34.66
18.84
11
22
30
Matthew Li
98.
Open Male 2000 Metre Steeplechase
62.
Junior Male Javelin Throw
NT
ND
8:39.95
19.33
17
17
25
Josh Jones
10.
Midget Male 1500 Metre Run
8.
Midget Male 800 Metre Run
NT
NT
5:14.69
2:24.74
13
10
36
Katryna Petlyuchenko
1.
Midget Female 100 Metre Dash
13.
Midget Female 80 Metre Hurdles
21.
Midget Female Long Jump
14.50
NT
ND
15.19
3.83
21
4
20
5
27
Victoria Kreinin
1.
Midget Female 100 Metre Dash
13.
Midget Female 80 Metre Hurdles
15.28
NT
15.77
42
7
2
23
Kyra Jangin
85.
Senior Female Long Jump
ND
3.39
24
15
Olivia Di Maio
29.
Midget Female Javelin Throw
ND
15.28
6
3
Event
Relay Name
P
F
Pl
Pts
Midget Female 4x100 Metre Relay
AHS - Aurora "A"
NT
DNS
Junior Female 4x100 Metre Relay
AHS - Aurora "A"
NT
DNS
Senior Female 4x100 Metre Relay
AHS - Aurora "A"
NT
DNS
Open Female 4x400 Metre Relay
AHS - Aurora "A"
NT
4:36.04
5
4
Open Female 4x400 Metre Relay
AHS - Aurora "B"
NT
4:37.08
6
3
No Entries for athlete(s)
Blanka Sepsi
Total Points:
151
Last updated Sun, 27 May 2018 22:44:50
Copyright © 2001-2024 trackDatabase.com All rights reserved.
en