Meet Info
North GBSSA Qualifier
May 15, 2018
Meet Location
Results
Event List
Athlete List
Overall by Team
Overall by Division
Navigate
Home
About
Members
Login
Register
Help
Contact
Questions? Comments?
Suggestions? Problems?
Email Tech Support
Team Results for Eastview - Barrie
Ath # Name
Entries
P
F
Pl
Pts
167
Cole Hebert
66.
Senior Male 100 Metre Dash
68.
Senior Male 200 Metre Dash
70.
Senior Male 400 Metre Dash
12.78
NT
NT
NT
25.54
1:01.95
10
6
11
1
152
Lola Morgan
67.
Senior Female 200 Metre Dash
105.
Intellectually Imp. Female 100 Metre Dash
85.
Senior Female Long Jump
NT
NT
ND
28.81
14.00
3.83
5
1
14
2
10
132
Mackenzie Doyle
67.
Senior Female 200 Metre Dash
81.
Senior Female High Jump
NT
NH
29.85
1.44
8
2
8
175
Connor Lackie
34.
Junior Male 100 Metre Dash
50.
Junior Male High Jump
54.
Junior Male Long Jump
13.54
NH
ND
NT
NH
4.38
15
15
173
Luke Kilgour
34.
Junior Male 100 Metre Dash
36.
Junior Male 200 Metre Dash
56.
Junior Male Triple Jump
12.01
NT
ND
11.85
24.27
11.75
1
2
2
10
8
8
153
Macy Needs
37.
Junior Female 400 Metre Dash
39.
Junior Female 800 Metre Run
47.
Junior Female 300 Metre Hurdles
NT
NT
NT
1:08.10
2:37.76
52.02
3
3
2
6
6
8
141
Olivia Hayward
33.
Junior Female 100 Metre Dash
35.
Junior Female 200 Metre Dash
55.
Junior Female Triple Jump
16.60
NT
ND
NT
34.93
FOUL
19
11
165
Noah Davy
2.
Midget Male 100 Metre Dash
4.
Midget Male 200 Metre Dash
22.
Midget Male Long Jump
12.39
NT
ND
12.43
24.72
5.52
2
1
1
8
10
10
162
Evan Brown
26.
Midget Male Shot Put
28.
Midget Male Discus Throw
30.
Midget Male Javelin Throw
ND
ND
ND
8.43
28.26
11.88
4
4
14
4
4
168
Jacob Hoy
2.
Midget Male 100 Metre Dash
14.
Midget Male 100 Metre Hurdles
18.
Midget Male High Jump
22.
Midget Male Long Jump
DNS
NT
NH
ND
NT
21.20
1.30
3.95
5
9
11
2
186
Edward Verbon
2.
Midget Male 100 Metre Dash
4.
Midget Male 200 Metre Dash
6.
Midget Male 400 Metre Dash
13.35
NT
NT
NT
27.14
1:01.01
11
9
7
135
Gillian Evans
13.
Midget Female 80 Metre Hurdles
15.
Midget Female 300 Metre Hurdles
21.
Midget Female Long Jump
NT
NT
ND
16.09
51.17
4.34
5
1
3
2
10
6
147
Eden Kilgour
1.
Midget Female 100 Metre Dash
5.
Midget Female 400 Metre Dash
17.
Midget Female High Jump
13.66
NT
NH
13.52
1:05.51
1.35
1
2
1
10
8
10
128
Emma Campbell
25.
Midget Female Shot Put
27.
Midget Female Discus Throw
29.
Midget Female Javelin Throw
ND
ND
ND
7.82
22.93
19.21
6
1
4
1
10
4
149
Shayla Koski-Arges
25.
Midget Female Shot Put
27.
Midget Female Discus Throw
29.
Midget Female Javelin Throw
ND
ND
ND
9.55
FOUL
17.87
1
6
10
1
146
Paige Kamstra
33.
Junior Female 100 Metre Dash
53.
Junior Female Long Jump
55.
Junior Female Triple Jump
16.46
ND
ND
NT
3.68
7.60
17
9
7
180
Vincent Robbenhaar
40.
Junior Male 800 Metre Run
42.
Junior Male 1500 Metre Run
44.
Junior Male 3000 Metre Run
NT
NT
NT
2:17.40
4:54.79
DNS
3
3
6
6
170
Alexander Kapty
40.
Junior Male 800 Metre Run
42.
Junior Male 1500 Metre Run
44.
Junior Male 3000 Metre Run
NT
NT
NT
2:22.91
5:03.13
13:19.91
8
6
6
1
1
171
Ryan Khosrovaneh
42.
Junior Male 1500 Metre Run
44.
Junior Male 3000 Metre Run
NT
NT
5:04.23
11:34.59
7
5
2
157
Sarah Scherer
1.
Midget Female 100 Metre Dash
3.
Midget Female 200 Metre Dash
21.
Midget Female Long Jump
14.28
NT
ND
NT
29.91
4.34
9
7
4
4
138
Genna Graves
17.
Midget Female High Jump
21.
Midget Female Long Jump
23.
Midget Female Triple Jump
NH
ND
ND
1.30
3.42
7.45
3
21
8
6
150
Josie Labrecque
45.
Junior Female 80 Metre Hurdles
47.
Junior Female 300 Metre Hurdles
55.
Junior Female Triple Jump
NT
NT
ND
15.92
55.38
DNS
5
6
2
1
158
Sarah Spellman
39.
Junior Female 800 Metre Run
41.
Junior Female 1500 Metre Run
43.
Junior Female 3000 Metre Run
NT
NT
NT
3:09.71
6:34.13
15:23.07
10
9
6
1
142
Rachel Hebert
45.
Junior Female 80 Metre Hurdles
47.
Junior Female 300 Metre Hurdles
49.
Junior Female High Jump
NT
NT
NH
17.26
52.65
1.39
9
3
2
6
8
145
Olivia Hoy
45.
Junior Female 80 Metre Hurdles
47.
Junior Female 300 Metre Hurdles
49.
Junior Female High Jump
NT
NT
NH
16.84
56.05
1.25
7
8
5
2
136
Olivia Evans
33.
Junior Female 100 Metre Dash
35.
Junior Female 200 Metre Dash
49.
Junior Female High Jump
15.77
NT
NH
NT
33.00
1.25
14
8
4
4
159
Molly Trayling
33.
Junior Female 100 Metre Dash
35.
Junior Female 200 Metre Dash
53.
Junior Female Long Jump
14.97
NT
ND
15.63
30.87
3.03
8
4
14
4
169
Owen Kahler
34.
Junior Male 100 Metre Dash
38.
Junior Male 400 Metre Dash
54.
Junior Male Long Jump
13.35
NT
ND
NT
1:02.12
4.37
13
12
18
172
Reid Kidner
36.
Junior Male 200 Metre Dash
38.
Junior Male 400 Metre Dash
40.
Junior Male 800 Metre Run
NT
NT
NT
27.54
59.76
2:19.25
13
5
5
2
2
130
Sydney Crompton
53.
Junior Female Long Jump
55.
Junior Female Triple Jump
33.
Junior Female 100 Metre Dash
ND
ND
16.54
3.19
7.19
NT
12
8
18
126
Mya Bodenmann
13.
Midget Female 80 Metre Hurdles
17.
Midget Female High Jump
21.
Midget Female Long Jump
NT
NH
ND
15.50
1.30
2.94
3
4
23
6
4
163
Colin Bryan
72.
Senior Male 800 Metre Run
86.
Senior Male Long Jump
88.
Senior Male Triple Jump
NT
ND
ND
2:39.41
4.94
10.43
15
13
6
1
134
Payton Erwin
1.
Midget Female 100 Metre Dash
3.
Midget Female 200 Metre Dash
21.
Midget Female Long Jump
14.42
NT
ND
NT
DNS
3.50
10
20
143
Chase Hodgson
43.
Junior Female 3000 Metre Run
55.
Junior Female Triple Jump
NT
ND
15:21.64
8.05
5
5
2
2
178
Ethin Needle
78.
Senior Male 110 Metre Hurdles
80.
Senior Male 400 Metre Hurdles
88.
Senior Male Triple Jump
NT
NT
ND
20.78
1:15.48
10.01
5
9
8
2
166
Cole Dennis
66.
Senior Male 100 Metre Dash
68.
Senior Male 200 Metre Dash
86.
Senior Male Long Jump
14.95
NT
ND
NT
27.82
DNS
20
16
164
Sam Cumming
70.
Senior Male 400 Metre Dash
72.
Senior Male 800 Metre Run
74.
Senior Male 1500 Metre Run
NT
NT
NT
DNS
2:08.67
DNS
3
6
182
Mac Sinton
66.
Senior Male 100 Metre Dash
68.
Senior Male 200 Metre Dash
70.
Senior Male 400 Metre Dash
13.26
NT
NT
NT
26.86
1:02.96
16
10
14
176
Ethan Loucks
74.
Senior Male 1500 Metre Run
76.
Senior Male 3000 Metre Run
98.
Open Male 2000 Metre Steeplechase (No Water)
NT
NT
NT
4:25.53
9:42.17
6:26.89
1
1
1
10
10
10
133
Nicole Dunlop
23.
Midget Female Triple Jump
3.
Midget Female 200 Metre Dash
5.
Midget Female 400 Metre Dash
ND
NT
NT
8.84
32.69
DNS
3
19
6
131
Carina DiDiodato
33.
Junior Female 100 Metre Dash
35.
Junior Female 200 Metre Dash
51.
Junior Female Pole Vault
16.07
NT
ND
NT
DNS
1.80
15
3
6
124
Ashley Anderson
37.
Junior Female 400 Metre Dash
39.
Junior Female 800 Metre Run
41.
Junior Female 1500 Metre Run
NT
NT
NT
1:23.30
3:07.46
7:03.81
8
9
11
185
Chase Tymoszewicz
34.
Junior Male 100 Metre Dash
36.
Junior Male 200 Metre Dash
38.
Junior Male 400 Metre Dash
13.93
NT
NT
NT
27.49
59.62
17
12
4
4
148
Megan Koski
73.
Senior Female 1500 Metre Run
97.
Open Female 1500 Metre Steeplechase (No Water)
NT
NT
5:19.96
5:46.57
4
1
4
10
154
Rachel Pearson
67.
Senior Female 200 Metre Dash
69.
Senior Female 400 Metre Dash
85.
Senior Female Long Jump
NT
NT
ND
28.30
1:05.70
4.59
2
2
3
8
8
6
144
Phoebe Howard
85.
Senior Female Long Jump
87.
Senior Female Triple Jump
ND
ND
3.75
7.98
15
12
161
Cole Bradt
66.
Senior Male 100 Metre Dash
68.
Senior Male 200 Metre Dash
70.
Senior Male 400 Metre Dash
DNS
NT
NT
NT
DNS
DNS
174
Rhys Kraft
70.
Senior Male 400 Metre Dash
72.
Senior Male 800 Metre Run
74.
Senior Male 1500 Metre Run
NT
NT
NT
56.00
2:06.01
4:48.84
4
2
7
4
8
155
Kate Perkins
33.
Junior Female 100 Metre Dash
53.
Junior Female Long Jump
55.
Junior Female Triple Jump
15.23
ND
ND
NT
3.70
8.79
12
8
2
8
129
Halle Cordingley
33.
Junior Female 100 Metre Dash
53.
Junior Female Long Jump
55.
Junior Female Triple Jump
18.48
ND
ND
NT
DNS
6.73
23
11
139
Hannah Gulka
33.
Junior Female 100 Metre Dash
53.
Junior Female Long Jump
55.
Junior Female Triple Jump
16.74
ND
ND
NT
DNS
7.01
21
9
179
Trevor Primeau
90.
Senior Male Shot Put
92.
Senior Male Discus Throw
94.
Senior Male Javelin Throw
ND
ND
ND
14.28
40.11
37.50
1
1
4
10
10
4
151
Kennedy Lynch
57.
Junior Female Shot Put
59.
Junior Female Discus Throw
61.
Junior Female Javelin Throw
ND
ND
ND
8.00
22.34
25.98
3
4
3
6
4
6
156
Hilary Roye
13.
Midget Female 80 Metre Hurdles
15.
Midget Female 300 Metre Hurdles
17.
Midget Female High Jump
NT
NT
NH
16.95
55.61
1.20
6
3
7
1
6
160
Kathryn Vance
89.
Senior Female Shot Put
91.
Senior Female Discus Throw
93.
Senior Female Javelin Throw
ND
ND
ND
8.06
28.14
17.20
7
1
13
10
127
Nicole Budd
91.
Senior Female Discus Throw
93.
Senior Female Javelin Throw
89.
Senior Female Shot Put
ND
ND
ND
26.43
31.85
8.52
4
1
5
4
10
2
140
Kealeigh Halliday
89.
Senior Female Shot Put
91.
Senior Female Discus Throw
93.
Senior Female Javelin Throw
ND
ND
ND
7.61
25.57
17.37
9
6
12
1
123
Mikenna Adair
9.
Midget Female 1500 Metre Run
11.
Midget Female 3000 Metre Run
15.
Midget Female 300 Metre Hurdles
NT
NT
NT
6:00.08
13:01.60
DNS
7
7
137
Serena Fitchett
65.
Senior Female 100 Metre Dash
77.
Senior Female 100 Metre Hurdles
79.
Senior Female 400 Metre Hurdles
NT
NT
15.51
20.17
1:29.11
5
3
4
2
6
4
181
Jackson Rothenburg
34.
Junior Male 100 Metre Dash
46.
Junior Male 100 Metre Hurdles
48.
Junior Male 300 Metre Hurdles
13.37
NT
NT
NT
17.74
52.21
14
1
6
10
1
177
Reilly McCluskey
70.
Senior Male 400 Metre Dash
72.
Senior Male 800 Metre Run
86.
Senior Male Long Jump
NT
NT
ND
1:02.09
2:26.32
4.82
12
13
15
183
Symon Superville
66.
Senior Male 100 Metre Dash
68.
Senior Male 200 Metre Dash
70.
Senior Male 400 Metre Dash
12.94
NT
NT
NT
26.74
1:04.13
12
9
15
184
Naheem Tahir
66.
Senior Male 100 Metre Dash
68.
Senior Male 200 Metre Dash
88.
Senior Male Triple Jump
DNS
NT
ND
NT
27.34
9.54
13
9
125
Kyarah Belanger
33.
Junior Female 100 Metre Dash
53.
Junior Female Long Jump
55.
Junior Female Triple Jump
17.72
ND
ND
NT
DNS
6.49
22
12
Event
Relay Name
P
F
Pl
Pts
Midget Female 4x100 Metre Relay
ESS - Barrie "A"
NT
55.13
2
8
Junior Female 4x100 Metre Relay
ESS - Barrie "A"
NT
57.52
4
4
Junior Male 4x100 Metre Relay
ESS - Barrie "A"
NT
48.43
2
8
Senior Female 4x100 Metre Relay
ESS - Barrie "A"
NT
56.36
2
8
Senior Male 4x100 Metre Relay
ESS - Barrie "A"
NT
51.24
7
Open Female 4x400 Metre Relay
ESS - Barrie "A"
NT
4:34.87
4
4
Open Male 4x400 Metre Relay
ESS - Barrie "A"
NT
3:43.72
1
10
Total Points:
499
Last updated Tue, 15 May 2018 23:10:08
Copyright © 2001-2024 trackDatabase.com All rights reserved.
en