Meet Info
York Region Track and Field Finals
May 16, 2017 to May 17, 2017
Meet Location
Results
Event List
Athlete List
Overall by Team
Overall by Division
Navigate
Home
About
Members
Login
Register
Help
Contact
Questions? Comments?
Suggestions? Problems?
Email Tech Support
Team Results for Emily Carr Secondary School
Ath # Name
Entries
P
F
Pl
Pts
6341
Victoria Ball
69.
Senior Female 400 Metre Dash
NT
1:14.92
13
6349
Pasquale Chiarizia
60.
Junior Male Discus Throw
ND
20.47
23
6357
Dillon Ho
94.
Senior Male Javelin Throw
ND
25.57
23
6359
Kira Jordun
69.
Senior Female 400 Metre Dash
71.
Senior Female 800 Metre Run
73.
Senior Female 1500 Metre Run
NT
NT
NT
DNS
2:49.64
6:02.27
12
13
6361
Emilia Khalil
75.
Senior Female 3000 Metre Run
73.
Senior Female 1500 Metre Run
NT
NT
16:08.14
6:29.63
9
16
6365
Matthew Lioukras
62.
Junior Male Javelin Throw
ND
41.65
3
6
6368
Anthony Mitchell
38.
Junior Male 400 Metre Dash
40.
Junior Male 800 Metre Run
36.
Junior Male 200 Metre Dash
NT
NT
NT
59.03
2:23.82
27.99
14
14
35
6378
Joshua Simonetta
42.
Junior Male 1500 Metre Run
44.
Junior Male 3000 Metre Run
NT
NT
4:35.34
10:14.75
6
4
3
5
6381
Simmi Soora
69.
Senior Female 400 Metre Dash
NT
1:29.11
20
6384
Julia Teti
61.
Junior Female Javelin Throw
ND
FOUL
6385
Emily Theophylactou
33.
Junior Female 100 Metre Dash
14.72
17
6387
Stefan Visconti
60.
Junior Male Discus Throw
62.
Junior Male Javelin Throw
ND
ND
35.52
28.03
3
16
6
6340
Peter Baggetta
60.
Junior Male Discus Throw
36.
Junior Male 200 Metre Dash
ND
NT
21.05
30.03
22
53
6337
Rebecca Adam
1.
Midget Female 100 Metre Dash
15.79
40
6345
John Biskupski
10.
Midget Male 1500 Metre Run
12.
Midget Male 3000 Metre Run
NT
NT
5:39.96
13:13.80
22
11
6352
Matthew Faria
26.
Midget Male Shot Put
28.
Midget Male Discus Throw
ND
ND
9.31
22.89
10
6
3
6353
Claudio Gentile
22.
Midget Male Long Jump
2.
Midget Male 100 Metre Dash
ND
13.83
4.89
20
45
6367
Alexia Metastasio
1.
Midget Female 100 Metre Dash
5.
Midget Female 400 Metre Dash
15.67
NT
1:14.60
35
21
6373
Jazmin Qubti
5.
Midget Female 400 Metre Dash
NT
1:09.24
7
2
6374
Victoria Renna
1.
Midget Female 100 Metre Dash
DNS
6380
Gabriella Smith-McCalla
1.
Midget Female 100 Metre Dash
16.20
53
6382
Michelle Stevens
21.
Midget Female Long Jump
23.
Midget Female Triple Jump
ND
ND
FOUL
8.48
9
6383
Samantha Stevens
25.
Midget Female Shot Put
27.
Midget Female Discus Throw
29.
Midget Female Javelin Throw
ND
ND
ND
7.25
16.57
FOUL
10
6
3
6338
Denise Asan
49.
Junior Female High Jump
47.
Junior Female 300 Metre Hurdles
37.
Junior Female 400 Metre Dash
NH
NT
NT
DNS
56.69
1:13.06
9
14
6343
Zina Begovic
53.
Junior Female Long Jump
55.
Junior Female Triple Jump
ND
ND
3.21
7.01
25
18
6347
Matteo Cario
38.
Junior Male 400 Metre Dash
40.
Junior Male 800 Metre Run
NT
NT
59.80
DNS
17
6360
Katrina Kezele
35.
Junior Female 200 Metre Dash
NT
DNS
6366
Luca Longo
22.
Midget Male Long Jump
6.
Midget Male 400 Metre Dash
ND
NT
DNS
DNS
6370
Stephen Phillips
58.
Junior Male Shot Put
60.
Junior Male Discus Throw
ND
ND
DNS
24.15
13
6371
Anthony Pittari
62.
Junior Male Javelin Throw
ND
27.12
18
6375
Liliana Rosati
37.
Junior Female 400 Metre Dash
NT
1:18.13
27
6376
Andrew Saragosa
38.
Junior Male 400 Metre Dash
36.
Junior Male 200 Metre Dash
NT
NT
57.99
27.03
10
25
6377
Alana Scarfo
57.
Junior Female Shot Put
59.
Junior Female Discus Throw
61.
Junior Female Javelin Throw
ND
ND
ND
6.50
11.61
12.15
12
15
17
6355
Kyoji Goto
94.
Senior Male Javelin Throw
68.
Senior Male 200 Metre Dash
70.
Senior Male 400 Metre Dash
ND
NT
NT
FOUL
28.66
60.95
62
28
6344
Beatriz Beyer
53.
Junior Female Long Jump
37.
Junior Female 400 Metre Dash
ND
NT
3.46
DNS
22
6346
Zoe Botetzayas
39.
Junior Female 800 Metre Run
37.
Junior Female 400 Metre Dash
NT
NT
DNS
1:14.59
18
6356
Hamid Hidari
34.
Junior Male 100 Metre Dash
40.
Junior Male 800 Metre Run
DNS
NT
2:55.65
27
6358
Jessica Iantorno
39.
Junior Female 800 Metre Run
NT
3:12.50
20
6339
Kimran Atwal
89.
Senior Female Shot Put
91.
Senior Female Discus Throw
93.
Senior Female Javelin Throw
ND
ND
ND
7.40
19.15
13.02
10
10
23
6354
Demitri Gledhill
94.
Senior Male Javelin Throw
ND
33.46
8
1
6362
Kiara Leber
55.
Junior Female Triple Jump
ND
8.34
14
6369
Rachel Pellegrino
59.
Junior Female Discus Throw
61.
Junior Female Javelin Throw
ND
ND
19.42
21.93
7
6
2
3
6372
Shermar Pothemont
34.
Junior Male 100 Metre Dash
36.
Junior Male 200 Metre Dash
12.31
NT
12.08
DNS
4
5
6363
Gabriele Leone
54.
Junior Male Long Jump
44.
Junior Male 3000 Metre Run
ND
NT
4.36
13:38.24
28
11
6364
Josephine Lionti
57.
Junior Female Shot Put
59.
Junior Female Discus Throw
61.
Junior Female Javelin Throw
ND
ND
ND
8.05
19.36
14.37
7
8
12
2
1
6379
Roshan Singh
34.
Junior Male 100 Metre Dash
36.
Junior Male 200 Metre Dash
DNS
NT
DNS
6342
Matthew Barker
38.
Junior Male 400 Metre Dash
42.
Junior Male 1500 Metre Run
NT
NT
1:03.42
DNS
29
6350
Christina Ciccone
55.
Junior Female Triple Jump
43.
Junior Female 3000 Metre Run
ND
NT
FOUL
14:41.84
9
6351
Mariah Di Marino
71.
Senior Female 800 Metre Run
NT
3:16.25
27
6386
Olivia Tsihlias
71.
Senior Female 800 Metre Run
NT
3:06.12
19
6348
Victoria Celio
53.
Junior Female Long Jump
39.
Junior Female 800 Metre Run
ND
NT
3.04
3:02.13
29
13
Event
Relay Name
P
F
Pl
Pts
Team has no relays registered
Total Points:
42
Last updated Thu, 18 May 2017 22:31:53
Copyright © 2001-2024 trackDatabase.com All rights reserved.
en