Meet Info
LOSSA Track and Field Championships
May 23, 2018
Meet Location
Results
Event List
Athlete List
Overall by Team
Overall by Division
Full Results PDF (272.87 kB)
Media Full Results (64.92 kB)
Navigate
Home
About
Members
Login
Register
Help
Contact
Questions? Comments?
Suggestions? Problems?
Email Tech Support
Team Results for Uxbridge S S
Ath # Name
Entries
P
F
Pl
Pts
711
Connor Barnes
42.
Junior Male 1500 Metre Run
40.
Junior Male 800 Metre Run
NT
NT
4:36.79
2:10.42
6
5
3
4
732
Andrew Lynch
42.
Junior Male 1500 Metre Run
44.
Junior Male 3000 Metre Run
NT
NT
5:00.93
10:17.94
17
6
3
751
Lukas Vadeika
8.
Midget Male 800 Metre Run
10.
Midget Male 1500 Metre Run
12.
Midget Male 3000 Metre Run
NT
NT
NT
2:20.53
4:38.77
10:16.06
5
4
2
4
5
8
738
Matthew Penner
74.
Senior Male 1500 Metre Run
76.
Senior Male 3000 Metre Run
NT
NT
4:23.63
9:35.63
5
3
4
6
709
Griffin Anderson
74.
Senior Male 1500 Metre Run
72.
Senior Male 800 Metre Run
NT
NT
4:16.49
1:59.39
4
2
5
8
719
Avery Evans
69.
Senior Female 400 Metre Dash
71.
Senior Female 800 Metre Run
73.
Senior Female 1500 Metre Run
NT
NT
NT
1:01.71
2:23.21
5:21.60
8
4
10
1
5
740
Shannon Porter
73.
Senior Female 1500 Metre Run
75.
Senior Female 3000 Metre Run
NT
NT
5:14.80
11:24.65
7
8
2
1
730
Amanda Lewis
73.
Senior Female 1500 Metre Run
75.
Senior Female 3000 Metre Run
NT
NT
4:47.18
10:20.90
4
3
5
6
721
Claire Hales
75.
Senior Female 3000 Metre Run
73.
Senior Female 1500 Metre Run
NT
NT
10:36.58
5:01.07
6
5
3
4
745
Joshua Seepersad
14.
Midget Male 100 Metre Hurdles
22.
Midget Male Long Jump
24.
Midget Male Triple Jump
NT
ND
ND
15.66
6.08
13.07
4
1
2
5
10
8
714
Alex Burns
20.
Midget Male Pole Vault
24.
Midget Male Triple Jump
ND
ND
2.30
9.75
1
9
9
755
Travis Winder
8.
Midget Male 800 Metre Run
10.
Midget Male 1500 Metre Run
12.
Midget Male 3000 Metre Run
NT
NT
NT
2:16.64
4:44.30
10:20.81
3
6
3
6
3
6
727
Harishan Kobalasingam
62.
Junior Male Javelin Throw
ND
24.59
13
731
Charlie Lukkonen
60.
Junior Male Discus Throw
58.
Junior Male Shot Put
62.
Junior Male Javelin Throw
ND
ND
ND
27.25
DNS
41.43
14
3
6
729
Ethan Larcombe
66.
Senior Male 100 Metre Dash
78.
Senior Male 110 Metre Hurdles
86.
Senior Male Long Jump
DNS
NT
ND
NT
17.02
DNS
3
6
708
Grace Anderson
7.
Midget Female 800 Metre Run
19.
Midget Female Pole Vault
NT
ND
3:07.34
1.70
11
2
8
736
Siera Mohun
37.
Junior Female 400 Metre Dash
53.
Junior Female Long Jump
55.
Junior Female Triple Jump
NT
ND
ND
1:10.60
4.36
9.01
4
8
6
5
1
3
734
Megan McClellan
89.
Senior Female Shot Put
91.
Senior Female Discus Throw
ND
ND
6.90
22.53
15
6
3
756
Hanna Woods
93.
Senior Female Javelin Throw
89.
Senior Female Shot Put
91.
Senior Female Discus Throw
ND
ND
ND
18.59
9.19
24.69
9
4
5
5
4
748
Mishelle Terry
93.
Senior Female Javelin Throw
91.
Senior Female Discus Throw
89.
Senior Female Shot Put
ND
ND
ND
16.93
24.73
7.06
15
4
12
5
712
Griffin Bent
70.
Senior Male 400 Metre Dash
80.
Senior Male 400 Metre Hurdles
NT
NT
59.43
1:11.48
23
8
1
752
Brooklyn Vavra
61.
Junior Female Javelin Throw
59.
Junior Female Discus Throw
57.
Junior Female Shot Put
ND
ND
ND
26.87
27.98
10.39
3
2
2
6
8
8
723
Cole Jennings
8.
Midget Male 800 Metre Run
10.
Midget Male 1500 Metre Run
12.
Midget Male 3000 Metre Run
NT
NT
NT
2:07.34
4:29.29
10:12.38
2
1
1
8
10
10
753
Sarah Warnaar
1.
Midget Female 100 Metre Dash
21.
Midget Female Long Jump
14.58
ND
NT
4.07
22
17
733
Emmalise Mahoney
47.
Junior Female 300 Metre Hurdles
45.
Junior Female 80 Metre Hurdles
33.
Junior Female 100 Metre Dash
NT
NT
14.00
50.02
13.53
NT
2
3
9
8
6
737
Ashlyn Nihda
47.
Junior Female 300 Metre Hurdles
33.
Junior Female 100 Metre Dash
NT
15.87
1:01.75
NT
6
23
3
718
Rachel Dell'Anna
83.
Senior Female Pole Vault
ND
2.10
3
6
713
Jerry Bonkowski
83.
Senior Female Pole Vault
ND
DNS
724
Gwyneth Jones
53.
Junior Female Long Jump
51.
Junior Female Pole Vault
ND
ND
FOUL
1.70
1
10
743
Olivia Ridgeway
19.
Midget Female Pole Vault
ND
1.20
4
5
710
Sarah Arnold
1.
Midget Female 100 Metre Dash
21.
Midget Female Long Jump
17.35
ND
NT
2.67
56
32
741
Sam Rae
65.
Senior Female 100 Metre Dash
67.
Senior Female 200 Metre Dash
DNS
DNS
NT
NT
747
Emily Sunn
33.
Junior Female 100 Metre Dash
15.43
NT
21
749
Sophia Tucker
33.
Junior Female 100 Metre Dash
35.
Junior Female 200 Metre Dash
61.
Junior Female Javelin Throw
15.23
DNS
ND
NT
NT
DNS
19
726
Tristan Klose
68.
Senior Male 200 Metre Dash
66.
Senior Male 100 Metre Dash
86.
Senior Male Long Jump
25.99
DNS
ND
NT
NT
5.50
26
11
722
Jackson Hambly
102.
Ambulatory Male 100 Metre Dash
120.
Ambulatory Mixed Shot Put
117.
Ambulatory Mixed Long Jump
NT
ND
ND
19.69
5.72
2.46
1
1
1
10
750
Austin Turchan-Crimmin
106.
Intellectually Imp. Male 100 Metre Dash
122.
Intellectually Imp. Mixed Shot Put
119.
Intellectually Imp. Mixed Long Jump
NT
ND
ND
23.99
5.56
1.67
26
16
25
739
Dylan Pitt
102.
Ambulatory Male 100 Metre Dash
117.
Ambulatory Mixed Long Jump
120.
Ambulatory Mixed Shot Put
NT
ND
ND
35.97
0.92
3.36
4
6
4
5
744
Samantha Scott
105.
Intellectually Imp. Female 100 Metre Dash
122.
Intellectually Imp. Mixed Shot Put
119.
Intellectually Imp. Mixed Long Jump
NT
ND
ND
DNS
DNS
DNS
728
Daniel Langret
106.
Intellectually Imp. Male 100 Metre Dash
122.
Intellectually Imp. Mixed Shot Put
119.
Intellectually Imp. Mixed Long Jump
NT
ND
ND
20.29
5.08
2.19
21
22
16
742
Amber Rawn
101.
Ambulatory Female 100 Metre Dash
117.
Ambulatory Mixed Long Jump
120.
Ambulatory Mixed Shot Put
NT
ND
ND
28.82
2.02
4.98
2
2
2
8
746
Mikaela Stammis
101.
Ambulatory Female 100 Metre Dash
117.
Ambulatory Mixed Long Jump
120.
Ambulatory Mixed Shot Put
119.
Intellectually Imp. Mixed Long Jump
NT
ND
ND
ND
40.17
1.02
2.20
3
5
6
3
735
Jeffrey Miller
102.
Ambulatory Male 100 Metre Dash
120.
Ambulatory Mixed Shot Put
117.
Ambulatory Mixed Long Jump
NT
ND
ND
26.66
3.21
1.34
3
5
4
4
707
Lorelei Adams
105.
Intellectually Imp. Female 100 Metre Dash
122.
Intellectually Imp. Mixed Shot Put
119.
Intellectually Imp. Mixed Long Jump
NT
ND
ND
31.83
4.82
1.60
11
23
27
717
Jadyn Collins
65.
Senior Female 100 Metre Dash
16.23
NT
18
716
Katana Cameron
85.
Senior Female Long Jump
ND
5.17
4
5
754
Carleigh Winder
71.
Senior Female 800 Metre Run
73.
Senior Female 1500 Metre Run
NT
NT
2:36.91
5:23.55
7
11
2
725
Connor Kalinich
106.
Intellectually Imp. Male 100 Metre Dash
122.
Intellectually Imp. Mixed Shot Put
119.
Intellectually Imp. Mixed Long Jump
NT
ND
ND
22.46
6.27
1.70
25
13
24
720
Cassie Greer
41.
Junior Female 1500 Metre Run
43.
Junior Female 3000 Metre Run
NT
NT
DNS
DNS
715
Emma Burns
87.
Senior Female Triple Jump
83.
Senior Female Pole Vault
81.
Senior Female High Jump
ND
ND
NH
7.92
2.50
1.35
9
2
5
8
4
727
Harrishan Kobalasingam
60.
Junior Male Discus Throw
52.
Junior Male Pole Vault
ND
ND
24.13
ND
16
Event
Relay Name
P
F
Pl
Pts
Midget Female 4x100 Metre Relay
Uxbridge "A"
NT
DNS
Midget Male 4x100 Metre Relay
Uxbridge "A"
NT
DNS
Junior Female 4x100 Metre Relay
Uxbridge "A"
NT
57.21
4
5
Senior Female 4x100 Metre Relay
Uxbridge "A"
NT
DNS
Open Male 4x400 Metre Relay
Uxbridge "B"
NT
3:56.07
7
2
Total Points:
315
Last updated Thu, 24 May 2018 17:57:54
Copyright © 2001-2024 trackDatabase.com All rights reserved.
en