Meet Info
GBSSA Track & Field 2016
May 18, 2017
Meet Location
Results
Event List
Athlete List
Overall by Team
Overall by Division
Navigate
Home
About
Members
Login
Register
Help
Contact
Questions? Comments?
Suggestions? Problems?
Email Tech Support
Team Results for Bear Creek S.S.
Ath # Name
Entries
P
F
Pl
Pts
113
Jayden Steele
2.
Midget Male 100 Metre Dash
4.
Midget Male 200 Metre Dash
6.
Midget Male 400 Metre Dash
12.29
NT
NT
NT
24.79
56.03
9
4
2
5
8
111
Aidan Scrimgeour
4.
Midget Male 200 Metre Dash
22.
Midget Male Long Jump
NT
ND
24.98
5.57
7
4
2
5
79
Lily Best
5.
Midget Female 400 Metre Dash
21.
Midget Female Long Jump
NT
ND
1:05.85
4.76
4
2
5
8
87
Lauren Ewles
5.
Midget Female 400 Metre Dash
7.
Midget Female 800 Metre Run
NT
NT
1:12.56
2:44.64
12
7
2
95
Katie Magnussen
7.
Midget Female 800 Metre Run
NT
2:44.47
6
3
105
Cam Peckford
8.
Midget Male 800 Metre Run
NT
2:31.78
15
89
Amber Fisher
9.
Midget Female 1500 Metre Run
11.
Midget Female 3000 Metre Run
NT
NT
5:19.83
11:31.05
3
2
6
8
90
Corey Gilmore
16.
Midget Male 300 Metre Hurdles
14.
Midget Male 100 Metre Hurdles
22.
Midget Male Long Jump
NT
NT
ND
44.98
15.51
5.74
3
2
3
6
8
6
75
Logan Acevedo
14.
Midget Male 100 Metre Hurdles
NT
17.01
5
4
76
Mateo Acevedo
14.
Midget Male 100 Metre Hurdles
16.
Midget Male 300 Metre Hurdles
24.
Midget Male Triple Jump
NT
NT
ND
15.98
44.27
10.21
3
2
8
6
8
1
110
Parker Scott
15.
Midget Female 300 Metre Hurdles
NT
55.39
6
3
99
Maura McGregor
15.
Midget Female 300 Metre Hurdles
21.
Midget Female Long Jump
NT
ND
55.97
4.00
8
14
1
78
Mark Arriza
16.
Midget Male 300 Metre Hurdles
20.
Midget Male Pole Vault
NT
ND
45.88
2.45
5
2
4
8
84
Amelia Cox
25.
Midget Female Shot Put
27.
Midget Female Discus Throw
29.
Midget Female Javelin Throw
ND
ND
ND
7.56
26.55
17.13
14
3
10
6
96
Annika Martensson
27.
Midget Female Discus Throw
29.
Midget Female Javelin Throw
ND
ND
20.14
13.45
7
14
2
94
Emma Lambert
27.
Midget Female Discus Throw
29.
Midget Female Javelin Throw
ND
ND
17.70
13.21
9
15
85
Brayden DeGrace
40.
Junior Male 800 Metre Run
42.
Junior Male 1500 Metre Run
NT
NT
2:09.08
4:29.56
1
1
10
10
98
Braden McDonald
40.
Junior Male 800 Metre Run
42.
Junior Male 1500 Metre Run
NT
NT
2:10.75
4:58.22
7
9
2
104
Micheal Paul
42.
Junior Male 1500 Metre Run
44.
Junior Male 3000 Metre Run
NT
NT
4:29.86
9:40.75
2
1
8
10
115
Brennen Suni
42.
Junior Male 1500 Metre Run
NT
DNS
103
Benayo Olak
50.
Junior Male High Jump
54.
Junior Male Long Jump
56.
Junior Male Triple Jump
NH
ND
ND
1.75
5.85
11.76
2
4
3
8
5
6
108
Andrew Quesnelle
50.
Junior Male High Jump
NH
1.60
6
3
102
Reilly Norman
61.
Junior Female Javelin Throw
53.
Junior Female Long Jump
55.
Junior Female Triple Jump
ND
ND
ND
FOUL
3.72
8.71
12
8
1
88
Georgia Ferreira
53.
Junior Female Long Jump
55.
Junior Female Triple Jump
ND
ND
3.59
8.01
14
13
83
Samantha Courtenay
57.
Junior Female Shot Put
59.
Junior Female Discus Throw
ND
ND
8.95
24.84
7
3
2
6
116
Kevin Tierney
62.
Junior Male Javelin Throw
ND
21.60
16
92
Zyeisha Grant-Bingling
65.
Senior Female 100 Metre Dash
67.
Senior Female 200 Metre Dash
85.
Senior Female Long Jump
12.79
NT
ND
12.76
26.44
4.32
1
3
8
10
6
1
93
Jeremie Kashama
66.
Senior Male 100 Metre Dash
68.
Senior Male 200 Metre Dash
11.68
NT
11.62
23.81
7
9
2
91
Zahmoya Grant-Bingling
67.
Senior Female 200 Metre Dash
69.
Senior Female 400 Metre Dash
NT
NT
26.88
1:01.40
5
2
4
8
114
Jillian Steele
67.
Senior Female 200 Metre Dash
85.
Senior Female Long Jump
87.
Senior Female Triple Jump
NT
ND
ND
27.59
4.52
9.36
9
6
7
3
2
107
Caleb Prince
72.
Senior Male 800 Metre Run
88.
Senior Male Triple Jump
NT
ND
2:37.78
9.68
12
13
82
Matthew Courtenay
72.
Senior Male 800 Metre Run
74.
Senior Male 1500 Metre Run
76.
Senior Male 3000 Metre Run
NT
NT
NT
DNS
4:05.25
9:19.99
2
3
8
6
109
Cindy Ramsunani
77.
Senior Female 100 Metre Hurdles
85.
Senior Female Long Jump
87.
Senior Female Triple Jump
NT
ND
ND
19.64
4.55
8.66
7
5
11
2
4
112
Hannah Spong
77.
Senior Female 100 Metre Hurdles
NT
19.25
6
3
77
Madisona Arnott
77.
Senior Female 100 Metre Hurdles
NT
18.99
5
4
81
Braden Butcher
78.
Senior Male 110 Metre Hurdles
80.
Senior Male 400 Metre Hurdles
92.
Senior Male Discus Throw
NT
NT
ND
18.89
1:05.06
21.80
6
7
12
3
2
100
Michelle McReynoilds
79.
Senior Female 400 Metre Hurdles
85.
Senior Female Long Jump
87.
Senior Female Triple Jump
NT
ND
ND
1:15.22
4.59
9.03
4
3
8
5
6
1
101
Jake Mooring
82.
Senior Male High Jump
86.
Senior Male Long Jump
NH
ND
1.65
DNS
5
4
80
Julia Bullied
87.
Senior Female Triple Jump
85.
Senior Female Long Jump
ND
ND
10.52
5.05
1
1
10
10
97
Celia Martensson
89.
Senior Female Shot Put
91.
Senior Female Discus Throw
ND
ND
9.59
29.99
3
4
6
5
106
Johanna Porter
89.
Senior Female Shot Put
ND
5.96
16
86
Payton Elliott
91.
Senior Female Discus Throw
ND
24.65
10
Event
Relay Name
P
F
Pl
Pts
Midget Female 4x100 Metre Relay
Bear Creek "A"
NT
56.49
6
3
Midget Male 4x100 Metre Relay
Bear Creek "A"
NT
48.85
1
10
Junior Female 4x100 Metre Relay
Bear Creek "A"
NT
59.36
9
Junior Male 4x100 Metre Relay
Bear Creek "A"
NT
49.77
6
3
Senior Female 4x100 Metre Relay
Bear Creek "A"
NT
51.72
1
10
Senior Male 4x100 Metre Relay
Bear Creek "A"
NT
49.66
10
Open Female 4x400 Metre Relay
Bear Creek "B"
NT
4:21.83
2
8
Open Male 4x400 Metre Relay
Bear Creek "B"
NT
3:48.12
4
5
Total Points:
340
Last updated Thu, 18 May 2017 19:10:18
Copyright © 2001-2024 trackDatabase.com All rights reserved.
en