Meet Info
2017 ZONE 3 CHAMPIONSHIP MEET
SOSSA Qualifier
May 9, 2017
Meet Location
Results
Event List
Athlete List
Overall by Team
Overall by Division
Navigate
Home
About
Members
Login
Register
Help
Contact
Questions? Comments?
Suggestions? Problems?
Email Tech Support
Team Results for E. L. Crossley - Fonthill
Ath # Name
Entries
P
F
Pl
Pts
81
Mikyla Balicki
59.
Junior Female Discus Throw
ND
DQ
82
Valerie Belanger
71.
Senior Female 800 Metre Run
73.
Senior Female 1500 Metre Run
NT
NT
2:59.06
6:11.81
6
3
3
83
Ryan Belovari
6.
Midget Male 400 Metre Dash
16.
Midget Male 300 Metre Hurdles
24.
Midget Male Triple Jump
NT
NT
ND
60.78
49.46
10.67
3
3
1
3
3
6
84
Sarah Bernier
35.
Junior Female 200 Metre Dash
45.
Junior Female 80 Metre Hurdles
53.
Junior Female Long Jump
NT
NT
ND
30.47
15.62
4.24
5
4
5
1
2
1
85
Hailey Bronn
51.
Junior Female Pole Vault
ND
2.30
1
6
86
Meagan Buckaway
33.
Junior Female 100 Metre Dash
57.
Junior Female Shot Put
15.25
ND
NT
6.27
10
10
87
Jared Carter
76.
Senior Male 3000 Metre Run
NT
10:56.07
1
6
88
Aman Chera
78.
Senior Male 110 Metre Hurdles
80.
Senior Male 400 Metre Hurdles
84.
Senior Male Pole Vault
NT
NT
ND
19.03
1:13.78
2.60
2
3
3
4
3
3
89
Aidan Clarke
48.
Junior Male 300 Metre Hurdles
52.
Junior Male Pole Vault
56.
Junior Male Triple Jump
NT
ND
ND
48.17
2.00
11.29
2
4
6
4
2
90
Paige Clements
21.
Midget Female Long Jump
19.
Midget Female Pole Vault
ND
ND
3.84
1.80
7
1
6
91
Owen Darling
24.
Midget Male Triple Jump
30.
Midget Male Javelin Throw
ND
ND
10.20
28.45
3
6
3
92
Madelynne Davis
13.
Midget Female 80 Metre Hurdles
NT
18.75
4
2
93
Brock Deba
70.
Senior Male 400 Metre Dash
72.
Senior Male 800 Metre Run
NT
NT
53.09
2:23.31
1
4
6
2
94
Tyler Dobbie
34.
Junior Male 100 Metre Dash
36.
Junior Male 200 Metre Dash
52.
Junior Male Pole Vault
12.05
NT
ND
DNS
24.65
3.30
4
3
1
3
6
95
Jessie Fennell
67.
Senior Female 200 Metre Dash
69.
Senior Female 400 Metre Dash
71.
Senior Female 800 Metre Run
NT
NT
NT
26.92
1:02.06
2:28.41
1
1
2
6
6
4
96
Wyatt Flagg
88.
Senior Male Triple Jump
94.
Senior Male Javelin Throw
92.
Senior Male Discus Throw
ND
ND
ND
10.59
41.06
29.25
7
3
4
3
2
97
Josh Flores
62.
Junior Male Javelin Throw
60.
Junior Male Discus Throw
ND
ND
19.53
19.34
16
13
98
Derian Free
44.
Junior Male 3000 Metre Run
40.
Junior Male 800 Metre Run
42.
Junior Male 1500 Metre Run
NT
NT
NT
9:54.24
2:10.16
4:25.59
2
1
2
4
6
4
99
Gracie Furlong
93.
Senior Female Javelin Throw
91.
Senior Female Discus Throw
ND
ND
29.15
19.62
4
8
2
100
Marisa Giammarco
37.
Junior Female 400 Metre Dash
45.
Junior Female 80 Metre Hurdles
47.
Junior Female 300 Metre Hurdles
NT
NT
NT
1:20.61
15.69
1:02.97
5
5
7
1
1
101
Ridley Giammarco
10.
Midget Male 1500 Metre Run
16.
Midget Male 300 Metre Hurdles
30.
Midget Male Javelin Throw
NT
NT
ND
5:46.28
58.92
25.12
11
6
9
102
Gwen Gibson
45.
Junior Female 80 Metre Hurdles
NT
15.11
3
3
103
Amy Gilmore
39.
Junior Female 800 Metre Run
51.
Junior Female Pole Vault
NT
ND
2:54.67
2.00
2
2
4
4
104
Josh Glen
54.
Junior Male Long Jump
56.
Junior Male Triple Jump
ND
ND
5.24
11.31
8
4
2
105
Owen Grabell
74.
Senior Male 1500 Metre Run
76.
Senior Male 3000 Metre Run
NT
NT
4:46.95
10:57.90
1
2
6
4
106
Sydney Grummett
9.
Midget Female 1500 Metre Run
13.
Midget Female 80 Metre Hurdles
15.
Midget Female 300 Metre Hurdles
NT
NT
NT
5:40.54
15.04
54.76
2
2
2
4
4
4
107
Cate Gualtieri
71.
Senior Female 800 Metre Run
73.
Senior Female 1500 Metre Run
NT
NT
2:28.36
5:26.25
1
2
6
4
108
Emilie Hamilton
35.
Junior Female 200 Metre Dash
47.
Junior Female 300 Metre Hurdles
53.
Junior Female Long Jump
NT
NT
ND
28.50
54.43
4.23
2
4
6
4
2
109
Rebecca Hatt
33.
Junior Female 100 Metre Dash
35.
Junior Female 200 Metre Dash
15.27
NT
NT
32.52
11
10
110
Emma Hilts
19.
Midget Female Pole Vault
21.
Midget Female Long Jump
ND
ND
1.70
4.13
2
3
4
2.50
111
Nicole Jimenez
1.
Midget Female 100 Metre Dash
3.
Midget Female 200 Metre Dash
15.53
NT
NT
33.05
13
8
112
Sean Johnson
50.
Junior Male High Jump
NH
1.45
10
113
Emma Kalailieff
1.
Midget Female 100 Metre Dash
23.
Midget Female Triple Jump
14.27
ND
13.94
DQ
5
1
114
Hailey Kleiboer
51.
Junior Female Pole Vault
ND
1.80
3
2.50
115
Kate Knafelc
41.
Junior Female 1500 Metre Run
43.
Junior Female 3000 Metre Run
97.
Open Female 1500 Metre Steeplechase
NT
NT
NT
5:40.70
11:34.51
5:54.59
1
1
1
6
6
6
116
Angel Koch
93.
Senior Female Javelin Throw
83.
Senior Female Pole Vault
91.
Senior Female Discus Throw
ND
ND
ND
30.04
2.10
26.99
2
1
3
4
6
3
117
Katherine Konkle
61.
Junior Female Javelin Throw
ND
21.88
7
118
Ryan Kort
76.
Senior Male 3000 Metre Run
98.
Open Male 2000 Metre Steeplechase
NT
NT
11:04.28
7:38.43
4
1
2
6
119
Tarandeep Kular
91.
Senior Female Discus Throw
ND
22.93
6
120
Sofia Labricciosa
5.
Midget Female 400 Metre Dash
13.
Midget Female 80 Metre Hurdles
15.
Midget Female 300 Metre Hurdles
NT
NT
NT
1:02.45
13.57
49.85
1
1
1
6
6
6
121
Evan Lacroix
8.
Midget Male 800 Metre Run
10.
Midget Male 1500 Metre Run
NT
NT
2:25.05
5:03.24
1
2
6
4
122
Fallon Lodde
45.
Junior Female 80 Metre Hurdles
53.
Junior Female Long Jump
NT
ND
16.90
3.42
6
12
123
Caitlin MacMaster
61.
Junior Female Javelin Throw
57.
Junior Female Shot Put
ND
ND
22.75
7.66
5
5
1
1
124
Dalton Malaschenko
66.
Senior Male 100 Metre Dash
68.
Senior Male 200 Metre Dash
12.58
NT
NT
25.24
17
7
125
Jacob Mergl
84.
Senior Male Pole Vault
ND
3.20
1
6
126
Ross Michalko
50.
Junior Male High Jump
54.
Junior Male Long Jump
62.
Junior Male Javelin Throw
NH
ND
ND
1.45
4.22
29.56
10
21
11
127
Owen Miller
22.
Midget Male Long Jump
24.
Midget Male Triple Jump
ND
ND
DQ
DQ
128
Audrey Morrison
33.
Junior Female 100 Metre Dash
55.
Junior Female Triple Jump
53.
Junior Female Long Jump
13.81
ND
ND
13.58
10.10
4.82
3
1
2
3
6
4
129
Harmon Narbonne
2.
Midget Male 100 Metre Dash
4.
Midget Male 200 Metre Dash
28.
Midget Male Discus Throw
12.58
NT
ND
12.40
26.37
27.76
5
5
6
1
1
130
Hannah Nicholls
61.
Junior Female Javelin Throw
ND
20.86
9
131
Juliet Nicolle
89.
Senior Female Shot Put
ND
7.88
6
132
Jake Nunn
72.
Senior Male 800 Metre Run
74.
Senior Male 1500 Metre Run
NT
NT
2:23.24
5:01.01
3
2
3
4
134
Adrian Papez
52.
Junior Male Pole Vault
ND
2.30
3
3
135
Zachary Pasma
46.
Junior Male 100 Metre Hurdles
48.
Junior Male 300 Metre Hurdles
NT
NT
20.31
50.04
1
3
6
3
136
Jeremy Pollard
62.
Junior Male Javelin Throw
60.
Junior Male Discus Throw
ND
ND
35.83
36.49
3
3
3
3
137
Colin Ratcliffe
26.
Midget Male Shot Put
28.
Midget Male Discus Throw
30.
Midget Male Javelin Throw
ND
ND
ND
DQ
DNS
39.01
2
4
138
Jennifer Reid
93.
Senior Female Javelin Throw
ND
DQ
139
Andrew Rollo
34.
Junior Male 100 Metre Dash
36.
Junior Male 200 Metre Dash
15.58
NT
NT
33.29
19
16
140
Hailey Ruzgys
83.
Senior Female Pole Vault
ND
1.70
3
3
141
Zivi Schaffer
51.
Junior Female Pole Vault
55.
Junior Female Triple Jump
ND
ND
1.50
7.62
5
7
1
142
Josh Schooley
50.
Junior Male High Jump
36.
Junior Male 200 Metre Dash
54.
Junior Male Long Jump
NH
NT
ND
1.65
25.43
5.04
2
7
10
3
143
Nathan Schooley
2.
Midget Male 100 Metre Dash
22.
Midget Male Long Jump
13.43
ND
NT
4.35
12
10
144
Spencer Shoalts
84.
Senior Male Pole Vault
92.
Senior Male Discus Throw
ND
ND
2.60
37.95
2
1
4
6
145
Kaileigh Smith
33.
Junior Female 100 Metre Dash
35.
Junior Female 200 Metre Dash
14.63
NT
14.56
31.05
6
7
146
Madysen Smith
13.
Midget Female 80 Metre Hurdles
21.
Midget Female Long Jump
29.
Midget Female Javelin Throw
NT
ND
ND
DNS
3.51
19.78
9
3
3
147
Elliott Song
42.
Junior Male 1500 Metre Run
48.
Junior Male 300 Metre Hurdles
98.
Open Male 2000 Metre Steeplechase
62.
Junior Male Javelin Throw
NT
NT
NT
ND
5:04.29
54.34
DNS
23.17
5
4
13
1
2
148
Nick Song
74.
Senior Male 1500 Metre Run
76.
Senior Male 3000 Metre Run
NT
NT
5:05.25
11:03.08
3
3
3
3
149
Mason Sterr
8.
Midget Male 800 Metre Run
10.
Midget Male 1500 Metre Run
16.
Midget Male 300 Metre Hurdles
NT
NT
NT
2:43.81
5:38.48
55.41
7
10
5
1
150
Carson Stolk
4.
Midget Male 200 Metre Dash
22.
Midget Male Long Jump
24.
Midget Male Triple Jump
NT
ND
ND
28.85
4.20
DQ
16
11
151
Carter Teal
2.
Midget Male 100 Metre Dash
4.
Midget Male 200 Metre Dash
22.
Midget Male Long Jump
12.20
NT
ND
11.73
24.65
5.05
1
2
2
6
4
4
152
Grace Teal
1.
Midget Female 100 Metre Dash
3.
Midget Female 200 Metre Dash
21.
Midget Female Long Jump
13.81
NT
ND
13.28
28.43
4.14
1
1
2
6
6
4
153
Quinn Tucker
94.
Senior Male Javelin Throw
90.
Senior Male Shot Put
92.
Senior Male Discus Throw
ND
ND
ND
25.55
12.78
28.60
13
2
5
4
1
154
Sammy Ugulini
2.
Midget Male 100 Metre Dash
6.
Midget Male 400 Metre Dash
13.09
NT
DNS
1:02.14
8
5
1
155
Isaac Vanderweyden
4.
Midget Male 200 Metre Dash
30.
Midget Male Javelin Throw
NT
ND
DNS
24.75
10
156
Neenah Williams
77.
Senior Female 100 Metre Hurdles
93.
Senior Female Javelin Throw
83.
Senior Female Pole Vault
NT
ND
ND
18.97
24.85
1.80
5
5
2
1
1
4
157
Emma Wintle
61.
Junior Female Javelin Throw
ND
24.27
2
4
158
Brett Young
52.
Junior Male Pole Vault
ND
2.60
2
4
Event
Relay Name
P
F
Pl
Pts
Midget Female 4x100 Metre Relay
ELCSS-Fonthill "A"
NT
53.75
1
6
Midget Male 4x100 Metre Relay
ELCSS-Fonthill "A"
NT
48.60
1
6
Junior Female 4x100 Metre Relay
ELCSS-Fonthill "A"
NT
54.88
1
6
Junior Male 4x100 Metre Relay
ELCSS-Fonthill "A"
NT
49.07
4
2
Senior Female 4x100 Metre Relay
ELCSS-Fonthill "A"
NT
55.65
3
3
Senior Male 4x100 Metre Relay
ELCSS-Fonthill "A"
NT
50.36
7
Open Female 4x400 Metre Relay
ELCSS-Fonthill "A"
NT
4:31.35
2
4
Open Male 4x400 Metre Relay
ELCSS-Fonthill "A"
NT
3:55.37
2
4
Total Points:
405
Last updated Sat, 20 May 2017 21:28:34
Copyright © 2001-2024 trackDatabase.com All rights reserved.
en