Meet Info
Metro Track & Field Championship
May 26, 2015 to May 28, 2015
Meet Location
Results
Event List
Athlete List
Overall by Team
Overall by Division
Meet Records
Navigate
Home
About
Members
Login
Register
Help
Contact
Questions? Comments?
Suggestions? Problems?
Email Tech Support
Open Female 4x400 Metre Relay
Records
Pre 2004
3:54.24
Apr 30, 1982
2004- 2014
3:58.19
Apr 30, 2005
Final - Official
Team/School
Seed
Final
Points
1
Birchmount Park - Scarborough
1.
Rachel Poole
2.
Ashley McDonald
3.
Benet Avery
4.
Katrina Innanen
5.
Dara Karakolis
6.
Emma Carrington
4:14.76
3:57.85
10
2
Bishop Allen Academy-Etobicoke
1.
Mikaela Lucki
2.
Simone Da Silva
3.
Tessa DiPierdomenico
4.
Sophia Herrera
5.
Teah Domazet
6.
Abby Buller
4:07.11
4:00.60
8
3
Lawrence Park - Toronto
1.
Hunter Rynda
2.
Kasha Mansour
3.
Aurora Rynda
4.
Emily Cohen
5.
Allegra Osborne
6.
Eden B'Dacy
4:06.79
4:02.47
6
4
Loretto Abbey - Toronto
1.
Calvi Leon
2.
Clare O'Shea
3.
Ava Rodrigues
4.
Stella Adamo
5.
Kiera McDonald
6.
Julia McDonald
4:08.11
4:07.49
5
5
Father Henry Carr - Rexdale
4:11.82
4:10.78
4
6
Leaside - Toronto
4:17.24
4:16.11
3
7
Villanova College
1.
Adrianna Letros
2.
Bailey DiTaranto
3.
Cassidy Atkinson
4.
Sophia Carinci
5.
Kayla Magarelli
4:26.86
4:19.71
2
8
Havergal College - Toronto
1.
Martha MacDonald
2.
Haley Walker
3.
Caprice Herjavec
4.
Jessica Riad
5.
Caroline Lampard
4:22.78
4:21.52
1
9
Mary Ward - Scarborough
4:19.73
4:21.67
10
Usula Franklin
4:30.24
4:21.77
11
Wexford CSA- Scarborough
1.
Kionna Jones
2.
Ainsley Boden
3.
Julee Minniti
4.
Shannon Kissoon
5.
Jinnia Baiye
4:26.01
4:25.98
12
The York School - Toronto
1.
Paula Banhara
2.
Gabriella Banhara
3.
Jacqueline Davidson
4.
Sarah Marrone
5.
Tara Marijewko
4:24.43
4:26.33
13
St. Clement's School
1.
Anna Turner
2.
Daphne Stone
3.
Gemma Barber
4.
Sarah MacDonald
5.
Alexandra Lee
4:25.71
4:28.23
14
Martingrove Collegiate Institu
4:36.03
4:31.08
15
York Mills - North York
1.
Laura Park
2.
Alicia Lau
3.
Elina Gama-fila
4.
Stephanie Wildfong
5.
Jessica YI
4:40.03
4:34.58
16
Silverthorn - Etobicoke
1.
Sarah Hickey
2.
Natalia Palokowski
3.
Kaylin Bettings
4.
Laura Luasa-Ludazo
5.
Kellie Chong
6.
Hana Chang
5:06.20
4:45.62
17
Earl Haig - North York
4:41.49
4:49.57
18
Albert Campbell - Agincourt
1.
Tammy Lau
2.
Vicky Jiang
3.
Nithusha Srivamadevan
4.
Wendy Liu
5:04.64
4:51.39
0
Newtonbrook - North York
4:27.05
DQ
0
Monarch Park - Toronto
4:24.57
DQ
0
Zion Heights JHS
1.
Neiloo Abbassi
2.
Jahnice Basson
3.
Kianna Low-a-chee
4.
Kristen Shigeishi
5:37.48
DNS
0
West Humber - Rexdale
4:55.13
DNS
c
Last updated Thu, 28 May 2015 18:36:39
Copyright © 2001-2024 trackDatabase.com All rights reserved.
en