Meet Info
18th Annual Nike / Adam's Invitational
Hosted By - Neil McNeil
Feb 26, 2016
Meet Location
Results
Event List
Athlete List
Overall by Team
Overall by Division
Navigate
Home
About
Members
Login
Register
Help
Contact
Questions? Comments?
Suggestions? Problems?
Email Tech Support
Senior Female 60 Metre Dash
Prelim
Name
Team/School
Seed
Prelim
Wind
Fortune Downs
St. Edmund Campion
07.80
07.99
-0.0
Abby Otu
Father Henry Carr - Rexdale
08.21
08.19
-0.0
Jennifer Amegor
Father Henry Carr - Rexdale
08.14
08.22
-0.0
Tahlia Arneaud
St. Edmund Campion
08.10
08.36
-0.0
Shantel Cobbinah
Father Henry Carr - Rexdale
08.46
08.41
-0.0
Ivie John
St. Edmund Campion
08.40
08.42
-0.0
Danielle Ford
St. Maximilian Kolbe - Aurora
08.51
08.55
-0.0
Danika Philips
Eastview - Barrie
08.70
08.55
-0.0
Alli Strath
Innisdale - Barrie
08.20
08.58
-0.0
Ella Chilton
Eastview - Barrie
09.00
08.63
-0.0
Mackenzie Emerson
Innisdale - Barrie
NT
08.80
-0.0
Kaylia Keen
St. Edmund Campion
08.20
08.84
-0.0
Synantee Sanderson
St. Edmund Campion
08.60
08.86
-0.0
Jade Burnett
St. Edmund Campion
08.80
08.89
-0.0
Juliana Quintero
Loretto Abbey - Toronto
NT
08.90
-0.0
Yvonne Nnadi
Madonna - Downsview
NT
09.09
-0.0
Olivia Muccin
Loretto Abbey - Toronto
NT
09.11
-0.0
Alba Bellostas
Thousand Islands - Brockville
08.60
09.17
-0.0
Elicia Colin
St. Maximilian Kolbe - Aurora
09.21
09.30
-0.0
Danielle Tingley
St. Maximilian Kolbe - Aurora
09.67
09.59
-0.0
Celeste Cameron
Fr. Michael McGivney - Markham
NT
09.71
-0.0
Brenda Melgarejo
Madonna - Downsview
NT
09.85
-0.0
Kalyna Fisher
Father Redmond - Toronto
NT
09.95
-0.0
Julee Minniti
Wexford CSA- Scarborough
NT
10.49
-0.0
Gbemi Akinyimide
Marshall McLuhan - Toronto
09.23
DNS
-0.0
Erica Pagaduan
Marshall McLuhan - Toronto
09.42
DNS
-0.0
Alyssa Cabrido
Marshall McLuhan - Toronto
09.07
DNS
-0.0
Maria Novis
Innisdale - Barrie
08.30
DNS
-0.0
Grace MacMillan
Innisdale - Barrie
08.80
DNS
-0.0
Ireneh Omere
Madonna - Downsview
NT
DNS
-0.0
Joey Hiscox
St. Maximilian Kolbe - Aurora
09.72
DNS
-0.0
Final - Official
Name
Team/School
Prelim
Final
Wind
Points
Fortune Downs
St. Edmund Campion
07.99
07.93
-0.0
10
Jennifer Amegor
Father Henry Carr - Rexdale
08.22
08.23
-0.0
8
Abby Otu
Father Henry Carr - Rexdale
08.19
08.27
-0.0
6
Shantel Cobbinah
Father Henry Carr - Rexdale
08.41
08.42
-0.0
5
Ivie John
St. Edmund Campion
08.42
08.50
-0.0
4
Danielle Ford
St. Maximilian Kolbe - Aurora
08.55
08.54
-0.0
3
Alli Strath
Innisdale - Barrie
08.58
08.59
-0.0
2
Danika Philips
Eastview - Barrie
08.55
08.62
-0.0
1
Tahlia Arneaud
St. Edmund Campion
08.36
08.62
-0.0
Mackenzie Emerson
Innisdale - Barrie
08.80
08.75
-0.0
Synantee Sanderson
St. Edmund Campion
08.86
08.80
-0.0
Ella Chilton
Eastview - Barrie
08.63
08.81
-0.0
Kaylia Keen
St. Edmund Campion
08.84
08.87
-0.0
Yvonne Nnadi
Madonna - Downsview
09.09
08.97
-0.0
Jade Burnett
St. Edmund Campion
08.89
DNS
-0.0
Juliana Quintero
Loretto Abbey - Toronto
08.90
DNS
-0.0
c
Last updated Sun, 28 Feb 2016 12:05:34
Copyright © 2001-2024 trackDatabase.com All rights reserved.
en