Meet Info
St Edmund Campion Invitational
Apr 24, 2014
Meet Location
Results
Event List
Athlete List
Overall by Team
Overall by Division
Navigate
Home
About
Members
Login
Register
Help
Contact
Questions? Comments?
Suggestions? Problems?
Email Tech Support
Senior Male 400 Metre Dash
Prelim
Name
Team/School
Seed
Prelim
Kyle Nice
Dr. G. W. Williams - Aurora
50.50
51.21
Joel Neufville
Fletcher's Meadow - Brampton
52.20
00.20
Nick Palomino
Dr. G. W. Williams - Aurora
51.50
53.30
Gabriel Arpino
St. Aloysius Gonzaga-Mississau
00.50
54.03
Rashad Glasgow
St. Edmund Campion
50.90
54.23
Ryan Leon
St. Aloysius Gonzaga-Mississau
00.50
54.51
James Power
Dr. G. W. Williams - Aurora
56.85
54.61
Keith Cole
Courtice - Courtice
54.50
54.81
Andrew Mozuartis
Our Lady of Lourdes H S
NT
54.97
Christopher Lee
Gordon Graydon - Mississauga
NT
55.04
Samuel Weathers
Father Redmond - Toronto
00.60
55.64
Greg Butler
St. Aloysius Gonzaga-Mississau
00.30
55.73
Jordan McFoy
St. Joseph - Mississauga
00.50
55.87
Russell Bell
Notre Dame - Brampton
00.90
56.17
Leacroft Thompson
St. Edmund Campion
00.30
56.40
Rahjae Grant
Notre Dame - Brampton
NT
56.55
Jordan O'Connor
Malvern - Toronto
NT
56.61
Terrence Chan
Laura Secord - St. Catherines
NT
57.20
Chavell Williams
St. Edmund Campion
00.40
57.34
Marceau Jovin
Loyola - Mississauga
NT
57.67
Deshaun Yarde
St. Edmund Campion
00.60
57.72
Merlic Charlery-Alphonse
Notre Dame - Brampton
00.80
57.87
Mitchell Arnold
Dr. G. W. Williams - Aurora
NT
58.09
Alexander Ponce
Stephen Lewis - Mississauga
NT
58.50
Darren Rodrigues
St. Francis Xavier-Mississauga
NT
58.53
Kyle D'mello
St. Francis Xavier-Mississauga
NT
58.59
Swayne Smith
St. Edmund Campion
56.50
58.65
Marcus Carrington
Pope John Paul II - Toronto
NT
59.14
Keysean Powell
St. Edmund Campion
00.50
59.17
Ibrahim Alimoglu
St. Francis Xavier-Mississauga
NT
59.21
D'Andre Bartholomew
Fletcher's Meadow - Brampton
NT
59.60
Larkland Burton
St. Edmund Campion
00.70
59.62
Beresford Lewis
Ascension of Our Lord-Miss
58.36
59.76
Jordan Reid
Father Redmond - Toronto
NT
60.02
David Gayle
Fletcher's Meadow - Brampton
NT
60.40
Mack Wilson
Laura Secord - St. Catherines
NT
60.87
Andrew Mackay-Cotton
Laura Secord - St. Catherines
NT
1:01.02
Braedan Ream-Neal
Malvern - Toronto
NT
1:01.27
Neron George-Thevakumar
Notre Dame - Brampton
00.20
1:02.15
Sam Elzinie
Father Redmond - Toronto
NT
1:02.22
Mike Chen
Dr. G. W. Williams - Aurora
1:02.91
1:02.58
Jan Del Rosario
St. Joseph - Mississauga
00.50
1:02.77
Osama Mohammad
Stephen Lewis - Mississauga
NT
1:04.90
Justin Winiarz
St. Francis Xavier-Mississauga
NT
1:07.08
Adrian Wilson
Fletcher's Meadow - Brampton
NT
1:07.64
Brady Reil
Dr. G. W. Williams - Aurora
NT
1:08.22
Soham Sen
St. Francis Xavier-Mississauga
NT
1:08.30
Muhtasim Fahid
Stephen Lewis - Mississauga
NT
1:09.87
Chevon Molloy
Notre Dame - Brampton
00.10
1:10.91
Omar Rahal
Dr. G. W. Williams - Aurora
NT
1:13.25
Samuel Samuel
St. Francis Xavier-Mississauga
NT
1:21.31
Ben Gadsby
Laura Secord - St. Catherines
NT
DNF
Brendan Bilotta
Dr. G. W. Williams - Aurora
NT
DNS
Amrit Lulla
Fletcher's Meadow - Brampton
NT
DNS
Michael Mannone
Cardinal Newman - Scarborough
NT
DNS
Dwayne March
St. Edmund Campion
00.50
DNS
Rasheed Brown
Fletcher's Meadow - Brampton
NT
DNS
N'Kosi Dunn
St. Edmund Campion
00.60
DNS
Nigel Mandison
Courtice - Courtice
NT
DNS
Joey Heath
Our Lady of Lourdes H S
NT
DNS
Alex Letros
Holy Trinity School
NT
DNS
Florian Merlo
St Martin
NT
DNS
Efron Williams
St Martin
NT
DNS
Juwon Obatolu
Gordon Graydon - Mississauga
NT
DNS
Gabriel Jama
Our Lady of Lourdes H S
NT
DNS
Miguel Trujillo-Orozco
Notre Dame - Brampton
00.20
DNS
Jordan Hamori
Marshall McLuhan - Toronto
NT
DNS
Tom Mason
Dr. G. W. Williams - Aurora
NT
DNS
Zach Fitzgerald
Holy Trinity School
NT
DNS
Jeremy Kama
Marshall McLuhan - Toronto
NT
DNS
Shaquille Brathwaite
Marshall McLuhan - Toronto
1:01.51
DNS
Joshua Hu
Gordon Graydon - Mississauga
NT
DNS
Final - Unofficial
Name
Team/School
Prelim
Final
Points
c
Last updated Fri, 25 Apr 2014 13:26:33
Copyright © 2001-2024 trackDatabase.com All rights reserved.
en