Meet Info
York Region Track and Field Finals
May 22, 2014 to May 23, 2014
Meet Location
Results
Event List
Athlete List
Overall by Team
Overall by Division
Navigate
Home
About
Members
Login
Register
Help
Contact
Questions? Comments?
Suggestions? Problems?
Email Tech Support
Midget Female 800 Metre Run
Final - Official
Name
Team/School
Seed
Final
Points
Emma Tworzyanski
Bill Crothers - Unionville
NT
2:21.88
10
Catherine Reid
Sacred Heart - Newmarket
00.43
2:28.93
8
Sarah Kromberg
Sacred Heart - Newmarket
00.55
2:33.38
6
Jessica Looije
St. Maximilian Kolbe - Aurora
2:34.55
2:35.13
5
Nikki Sartor
St. Maximilian Kolbe - Aurora
2:39.66
2:35.58
4
Megan Lim
Bill Crothers - Unionville
NT
2:35.90
3
Laura Currie
Stouffville - Stouffville
NT
2:37.06
2
Emma Matthias
Aurora High School
2:46.29
2:41.89
1
Melissa Yuan
Bayview - Richmond Hill
NT
2:42.88
Theresa Scott
Sacred Heart - Newmarket
NT
2:47.52
Maria-laura Loughran
Sir William Mulock - Newmarket
NT
2:47.59
Abbey Clapperton
St. Brother Andre
NT
2:50.34
Elizabeth Wilson
St. Robert - Thornhill
NT
2:51.76
Hailey Romanin
Sacred Heart - Newmarket
NT
2:53.63
Brittany Gardiner
Dr. G. W. Williams - Aurora
00.70
2:54.62
Madison Yarrow
Richmond Hill - Richmond Hill
NT
2:56.04
Gillian Whelan
Dr. John Denison - Newmarket
NT
2:56.61
Stella (Shanqi) Lu
St. Robert - Thornhill
NT
2:56.83
Katrina Streef
St. Maximilian Kolbe - Aurora
NT
2:57.11
Emily Poon
Dr. G. W. Williams - Aurora
00.75
2:58.19
Emma Kim
Emily Carr Secondary School
3:03.07
2:58.22
Chloe Tsui
Bayview - Richmond Hill
NT
2:59.78
Alexandra Di Stefano
St.Theresa of Lisieux-Richmond
NT
3:01.93
Sydney Perlmutar
Thornlea - Thornhill
3:07.18
3:02.69
Catherine Chiao
Richmond Hill - Richmond Hill
NT
3:04.38
Valeriya Tolstineva
Langstaff - Richmond Hill
3:12.66
3:05.53
Rebecca Shemesh
Community Hebrew Academy-R.H.
NT
3:11.30
Kayte-Lyn Rigby
St.Theresa of Lisieux-Richmond
NT
3:12.78
Hannah Emsile
Richmond Hill - Richmond Hill
NT
3:14.21
Rene Floyd
Sutton - Sutton West
NT
3:20.21
Katelyn Highfield
Fr. Michael McGivney - Markham
NT
3:20.27
Amanda Surtees
Sir William Mulock - Newmarket
NT
3:29.05
Daisy Ramiraz
Bill Crothers - Unionville
NT
3:32.50
Manveen Virk
Woodbridge College Wyverns
NT
3:33.24
Mehrun Shiraz
Woodbridge College Wyverns
3:18.54
3:51.86
Yasmin Ali
Bur Oak S.S.
NT
DNS
Taylor Steinberg
Thornhill - Thornhill
NT
DNS
Madison Santos
Richmond Hill - Richmond Hill
NT
DNS
Stephanie Tibando
St. Brother Andre
NT
DNS
Kristin Polintan
St. Brother Andre
NT
DNS
Safiyyah Memon
Fr. Michael McGivney - Markham
NT
DNS
Kate Bonfield
Markham - Markham
NT
DNS
Angela Dong
Emily Carr Secondary School
3:22.27
DNS
Andrea Tikhonov
Emily Carr Secondary School
3:05.98
DNS
Charlotte Burbidge
Emily Carr Secondary School
NT
DNS
Claire Kilburn
Sir William Mulock - Newmarket
NT
DNS
c
Last updated Sat, 24 May 2014 10:24:21
Copyright © 2001-2024 trackDatabase.com All rights reserved.
en