Meet Info
OFSAA Track & Field Championship 2018
Jun 7, 2018 to Jun 9, 2018
Meet Location
Results
Event List
Athlete List
Overall by Team
Overall by Division
Meet Records
Navigate
Home
About
Members
Login
Register
Help
Contact
Questions? Comments?
Suggestions? Problems?
Email Tech Support
Midget Female 800 Metre Run
Records
OFSAA
2:09.58
Jun 9, 2012
Kailee Sawyer
Bluevale CI
Can Inter
2:05.94
1980
Elise Braithwaite-Elmwood Sch
Prelim
Name
Team/School
Region
Seed
Prelim
Emma Pegg
Chatham-Kent - Chatham
WEST/SWOSSAA
2:15.88
2:17.42q
Sophie Coutts
Leaside - Toronto
METRO/TDCAA
2:20.22
2:17.75q
Fiona Joynes
Simcoe - Simcoe
WEST/CWOSSA
2:21.39
2:20.58q
Macy Turcotte
ESC Theriault - Timmins
NORTH/NEOAA
2:30.36
2:18.03q
Sophia Lucki
Bishop Allen Academy-Etobicoke
METRO/TDCAA
2:21.38
2:18.30q
Hallee Knelsen
East Elgin - Aylmer
WEST/WOSSAA
2:18.61
2:21.26q
Elissa Frielink
Unity Christian - Barrie
CENTRAL/GBSSA
2:20.05
2:18.35q
Kate Botha
St. Clement's School - Toronto
METRO/CISAA
2:22.02
2:18.55q
Avery Murrell
Innisdale - Barrie
CENTRAL/GBSSA
2:23.24
2:19.68
Andriana Erotocritou
Fr. Leo J. Austin - Whitby
CENTRAL/LOSSA
2:21.16
2:21.84
Zoe Gardiner
Glebe Collegiate - Ottawa
EAST/NCSSAA
2:24.65
2:23.86
Pyper Sennecke
Havergal College - Toronto
METRO/CISAA
2:22.65
2:24.00
Emily Kroi
Aurora High School
CENTRAL/YRAA
2:22.48
2:25.41
Taylor Campeau
Essex - Essex
WEST/SWOSSAA
2:21.29
2:25.67
Samantha Csisztu
Jeanne-Lajoie - Pembroke
EAST
2:25.24
2:25.92
Tieghan Wallace
Thousand Islands SS
EAST/EOSSAA
2:22.88
2:26.65
Katy Ivany
West Carleton - Dunrobin
EAST/NCSSAA
2:26.31
2:26.69
Aria Heil
Grimsby SS - Grimsby
SOUTH/SOSSA
2:29.19
2:27.12
Laura Campbell
St Joseph-Scollard Hall -N Bay
NORTH/NOSSA
2:34.03
2:27.33
Jasmine Heath
Rick Hansen - Mississauga
SOUTH/ROPSSAA
2:26.29
2:27.65
Olivia Hendrikx
The Woodlands - Mississauga
SOUTH/ROPSSAA
2:29.14
2:27.80
Juliana Hendrikx
The Woodlands - Mississauga
SOUTH/ROPSSAA
2:25.05
2:29.94
Kalila Bachiu
Lo-Ellen Park SS - Sudbury
NORTH/NOSSA
2:33.62
2:33.46
Grace Wilson
St Patrick HS - Thunder Bay
NORTH/NWOSSAA
2:42.93
2:37.54
Final - Official
Name
Team/School
Region
Prelim
Final
Points
Emma Pegg
Chatham-Kent - Chatham
WEST/SWOSSAA
2:17.42
2:13.18
10
Sophie Coutts
Leaside - Toronto
METRO/TDCAA
2:17.75
2:14.99
8
Hallee Knelsen
East Elgin - Aylmer
WEST/WOSSAA
2:21.26
2:16.07
6
Macy Turcotte
ESC Theriault - Timmins
NORTH/NEOAA
2:18.03
2:18.07
5
Elissa Frielink
Unity Christian - Barrie
CENTRAL/GBSSA
2:18.35
2:18.66
4
Kate Botha
St. Clement's School - Toronto
METRO/CISAA
2:18.55
2:18.82
3
Sophia Lucki
Bishop Allen Academy-Etobicoke
METRO/TDCAA
2:18.30
2:19.16
2
Fiona Joynes
Simcoe - Simcoe
WEST/CWOSSA
2:20.58
2:20.48
1
c
Last updated Mon, 11 Jun 2018 8:24:00
Copyright © 2001-2024 trackDatabase.com All rights reserved.
en