Meet Info
ROPSSAA 2011 Track & Field
May 13, 2011 to May 20, 2011
Meet Location
Results
Event List
Athlete List
Overall by Team
Overall by Division
Navigate
Home
About
Members
Login
Register
Help
Contact
Questions? Comments?
Suggestions? Problems?
Email Tech Support
Senior Male 200 Metre Dash
Prelim
Name
Team/School
Seed
Prelim
Wind
Dillando Allotey
St. Edmund Campion
22.96
22.51
Angus Jno-Pierre
Ascension of Our Lord
23.21
22.55
Jameel Brown
Fletcher's Meadow - Brampton
NT
22.60
Joshua Harper
St. Edmund Campion
22.80
22.64
Kyle Bennett
St. Augustine - Brampton
22.62
22.75
Tyler Hayle
St. Edmund Campion
22.33
22.85
Riley Robinson
Cawthra Park - Mississauga
22.89
23.02
David Dobson
Fletcher's Meadow - Brampton
25.20
23.22
Lasean Ebanks
Heart Lake - Brampton
23.50
22.97
Shacquille Johnson
Notre Dame - Brampton
24.78
23.19
Richard Ewen
Our Lady of Mount Carmel-Missi
24.20
23.21
Chadwin Allotey
Brampton Centennial - Brampton
22.72
23.24
Zac Veira
St. Joseph - Mississauga
24.90
23.51
Dylan Smith
Central Peel - Brampton
27.50
23.53
Matthew Hall
Bramalea - Brampton
24.10
23.55
Collin McFarlane
Port Credit - Mississauga
24.10
23.61
Odain Thomas
Louise Arbour Secondary School
24.54
23.86
Zamour Johnson
Iona Catholic - Mississauga
24.18
23.90
Tremel Downer
Rick Hansen - Mississauga
25.28
24.06
Brendon Corrigan
Applewood Hts - Mississauga
25.32
24.13
Adedapo Omiyale
Notre Dame - Brampton
24.95
24.23
Kainoa Lloyd
Streetsville S S
26.00
24.24
Ronald Cobby
St. Thomas Aquinas - Brampton
24.24
24.25
Jervel Alphonse
St. Augustine - Brampton
25.34
24.31
Bamikole Adewale
Notre Dame - Brampton
26.50
24.31
Kevin Charles
Port Credit - Mississauga
24.90
24.47
Sharlon Pena
St. Joan of Arc - Mississauga
24.81
24.53
Joel Leon
St. Aloysius Gonzaga-Mississau
23.90
24.56
Terane Brown
Central Peel - Brampton
24.00
24.58
D'adrian Allen
Brampton Centennial - Brampton
25.25
24.65
Sean Reed
Cawthra Park - Mississauga
24.64
24.71
Brandon Tartaglia
St. Marcellinus - Mississauga
27.40
24.77
Jeriel Cruz
Lincoln Alexander- Mississauga
24.25
25.27
Alister D'Costa
St. Aloysius Gonzaga-Mississau
25.00
25.31
Kevin Kiezun
Philip Pocock - Mississauga
25.30
25.35
Asim Raoof
Stephen Lewis - Mississauga
26.94
25.46
Nathan Peters
Brampton Centennial - Brampton
26.45
25.53
Marco Ferrari
Robert F. Hall - Caledon East
26.37
25.67
Kadeen Pilgrim
St. Martin's - Mississauga
27.07
25.82
Hurray Weng
Mentor College - Mississauga
25.92
25.83
Andre Thompson
St. Joan of Arc - Mississauga
23.88
25.87
Damian Armstrong
St. Thomas Aquinas - Brampton
27.00
26.06
Tuan Mai
Rick Hansen - Mississauga
25.76
26.07
Clifford Yacas
Fr Michael Goetz - Mississauga
27.00
26.68
Barrington Cooke
Louise Arbour Secondary School
26.26
26.85
Damian Rodney
Brampton Centennial - Brampton
26.88
26.88
Thanh Nyhiem
Fr Michael Goetz - Mississauga
27.40
26.93
Shaquille O'Connor
Harold M Brathwaite - Brampton
27.50
27.06
Richard Diocampo
Iona Catholic - Mississauga
27.22
DNS
Ike Omoruna
St. Augustine - Brampton
22.84
DNS
Matthew Mueller
Robert F. Hall - Caledon East
25.67
DNS
Kevin John San Pedro
Philip Pocock - Mississauga
26.60
DNS
Shadeem Archer
Fletcher's Meadow - Brampton
27.00
DNS
William Pitt-Doe
St. Joan of Arc - Mississauga
23.41
DNS
Daniel Gorelik
Port Credit - Mississauga
26.80
DNS
Nathan Starkman
Mentor College - Mississauga
27.41
DNS
Sheldon Allen
Ascension of Our Lord
24.38
DNS
Olumide Akinkuade
Ascension of Our Lord
25.38
DNS
Kris Reed
Ascension of Our Lord
26.55
DNS
Greg Amponsah
Harold M Brathwaite - Brampton
27.00
DNS
Semis
Name
Team/School
Prelim
Semis
Wind
Kyle Bennett
St. Augustine - Brampton
22.75
21.80
Tyler Hayle
St. Edmund Campion
22.85
21.90
Dillando Allotey
St. Edmund Campion
22.51
21.89
Jameel Brown
Fletcher's Meadow - Brampton
22.60
22.51
Joshua Harper
St. Edmund Campion
22.64
22.26
Angus Jno-Pierre
Ascension of Our Lord
22.55
22.74
Richard Ewen
Our Lady of Mount Carmel-Missi
23.21
22.80
Shacquille Johnson
Notre Dame - Brampton
23.19
22.98
Riley Robinson
Cawthra Park - Mississauga
23.02
23.02
Chadwin Allotey
Brampton Centennial - Brampton
23.24
23.19
David Dobson
Fletcher's Meadow - Brampton
23.22
23.21
Zac Veira
St. Joseph - Mississauga
23.51
23.23
Matthew Hall
Bramalea - Brampton
23.55
23.38
Collin McFarlane
Port Credit - Mississauga
23.61
23.56
Dylan Smith
Central Peel - Brampton
23.53
23.93
Lasean Ebanks
Heart Lake - Brampton
22.97
DNS
Final - Official
Name
Team/School
Semis
Final
Wind
Points
Kyle Bennett
St. Augustine - Brampton
21.80
22.39
10
Dillando Allotey
St. Edmund Campion
21.89
22.55
8
Tyler Hayle
St. Edmund Campion
21.90
22.63
6
Joshua Harper
St. Edmund Campion
22.26
22.84
5
Jameel Brown
Fletcher's Meadow - Brampton
22.51
22.95
4
Richard Ewen
Our Lady of Mount Carmel-Missi
22.80
23.17
3
Angus Jno-Pierre
Ascension of Our Lord
22.74
23.43
2
Shacquille Johnson
Notre Dame - Brampton
22.98
23.90
1
c
Last updated Tue, 24 May 2011 17:38:03
Copyright © 2001-2024 trackDatabase.com All rights reserved.
en