Meet Info
ROPSSAA Track & Field 2009
May 20, 2009 to May 21, 2009
Meet Location
Results
Event List
Athlete List
Overall by Team
Overall by Division
Full Results PDF (304.42 kB)
Navigate
Home
About
Members
Login
Register
Help
Contact
Questions? Comments?
Suggestions? Problems?
Email Tech Support
Senior Male 200 Metre Dash
Prelim
Name
Team/School
Seed
Prelim
Wind
Alistair Moona
Erindale - Mississauga
22.50
22.84
Nicholas Chiarot
Notre Dame - Brampton
23.12
23.36
Ray Cadeau
Our Lady of Mount Carmel-Missi
24.00
23.42
Carlisle Stanford
St. Marcellinus - Mississauga
22.76
23.48
Phillip Hayle
St. Edmund Campion-Mississauga
22.00
23.58
Domenic Greco
St. Edmund Campion-Mississauga
22.50
23.74
Louis Mensah
St. Edmund Campion-Mississauga
22.90
24.42
Aaron Johnson
St. Augustine - Brampton
23.25
23.82
Pavel Petrov
Philip Pocock - Mississauga
22.80
23.90
Brendon Rodney
St. Augustine - Brampton
23.79
24.01
Micheal Walters
Fletcher's Meadow - Brampton
25.00
24.19
Victor Kopylets
John Cabot - Mississauga
24.00
24.20
Jordan Gayle
St. Edmund Campion-Mississauga
25.00
24.59
Nathan Russel
Harold M Brathwaite - Brampton
24.30
25.33
Duwayne Letts
St.Marguerite d'Youville-Bramp
23.92
24.12
Horace Finnikin
St.Marguerite d'Youville-Bramp
23.60
24.32
Mark Mlakar
St. Paul's - Mississauga
24.45
24.43
Phillip Stewart
Lincoln Alexander- Mississauga
24.50
24.44
Shawn Grey Rock
Iona Catholic - Mississauga
24.08
24.45
Josh Forbes-Brown
St. Augustine - Brampton
24.10
24.47
Jermaine Hyde
Sandalwood Heights - Brampton
24.70
24.68
Michael Sutton
Robert F. Hall - Caledon East
24.00
24.77
Stephen Fitzgerald
Fletcher's Meadow - Brampton
25.50
24.79
Scott Walter
Erindale - Mississauga
24.33
24.86
Cory J Hudson
Lorne Park - Mississauga
23.40
25.00
Jahrobee Dean
Mississauga Secondary School
24.99
25.23
Jessie Waslowski
Humberview - Bolton
25.00
25.24
Darren Williams
John Cabot - Mississauga
25.75
25.37
Tevin Anderson
Clarkson - Mississauga
24.50
25.71
Charles Halstead
Rick Hansen - Mississauga
25.20
25.83
Raymond Fernandes
St. Francis Xavier-Mississauga
25.00
25.85
Damion Langaigne
Port Credit - Mississauga
27.00
25.97
Jahvon Dinnall
Ascension of Our Lord-Mississa
25.00
26.00
Johnson Thuan
Harold M Brathwaite - Brampton
25.10
26.08
Trevor Allegakoen
St. Francis Xavier-Mississauga
25.30
26.21
Johann Annisette
Mentor College - Mississauga
25.90
26.51
Reeon Mcnabb
Harold M Brathwaite - Brampton
26.10
26.55
Kwame Williams
St.Marguerite d'Youville-Bramp
25.77
26.79
Jamie Dhother
Stephen Lewis - Mississauga
25.40
27.11
Karim Abdelghani
Harold M Brathwaite - Brampton
26.20
27.15
Shaquille Homer
St. Francis Xavier-Mississauga
26.80
27.18
Nick Crocker
St. Aloysius Gonzaga-Mississau
26.90
27.93
Kiruban Jeyasingham
St. Francis Xavier-Mississauga
27.00
28.07
Steve Christopoulos
Clarkson - Mississauga
25.60
28.11
Jassi Thind
North Park - Brampton
26.50
28.12
Jonathan Langma
Our Lady of Mount Carmel-Missi
26.00
28.87
Nicolas Williams
John Cabot - Mississauga
25.00
SCR
Dayo Omiyale
Notre Dame - Brampton
27.50
SCR
Steven Thomas
St. Joseph - Mississauga
23.10
SCR
Muriithi Kiaira
Brampton Christian - Caledon
26.00
SCR
Jorge Lazcano
St. Aloysius Gonzaga-Mississau
25.90
SCR
Matt Alexandropoulos
Mayfield - Brampton
24.28
SCR
Amaechi Eneh
Glenforest - Mississauga
27:30.00
SCR
Mario Paiero
Philip Pocock - Mississauga
23.75
SCR
Daniel Sourtzis
St. Marcellinus - Mississauga
25.30
SCR
Joell Turner
Ascension of Our Lord-Mississa
22.50
SCR
Semis
Name
Team/School
Prelim
Semis
Wind
Nicholas Chiarot
Notre Dame - Brampton
23.36
23.04
Alistair Moona
Erindale - Mississauga
22.84
23.30
Brendon Rodney
St. Augustine - Brampton
24.01
23.09
Ray Cadeau
Our Lady of Mount Carmel-Missi
23.42
23.09
Carlisle Stanford
St. Marcellinus - Mississauga
23.48
23.66
Phillip Hayle
St. Edmund Campion-Mississauga
23.58
23.75
Duwayne Letts
St.Marguerite d'Youville-Bramp
24.12
23.51
Domenic Greco
St. Edmund Campion-Mississauga
23.74
23.69
Aaron Johnson
St. Augustine - Brampton
23.82
23.92
Micheal Walters
Fletcher's Meadow - Brampton
24.19
24.17
Pavel Petrov
Philip Pocock - Mississauga
23.90
24.25
Jordan Gayle
St. Edmund Campion-Mississauga
24.59
24.32
Louis Mensah
St. Edmund Campion-Mississauga
24.42
24.34
Horace Finnikin
St.Marguerite d'Youville-Bramp
24.32
24.42
Victor Kopylets
John Cabot - Mississauga
24.20
24.65
Nathan Russel
Harold M Brathwaite - Brampton
25.33
25.50
Final - Official
Name
Team/School
Semis
Final
Wind
Points
Carlisle Stanford
St. Marcellinus - Mississauga
23.66
22.48
10
Alistair Moona
Erindale - Mississauga
23.30
22.50
8
Nicholas Chiarot
Notre Dame - Brampton
23.04
22.96
6
Brendon Rodney
St. Augustine - Brampton
23.09
23.01
5
Phillip Hayle
St. Edmund Campion-Mississauga
23.75
23.49
4
Duwayne Letts
St.Marguerite d'Youville-Bramp
23.51
23.69
3
Domenic Greco
St. Edmund Campion-Mississauga
23.69
23.71
2
Ray Cadeau
Our Lady of Mount Carmel-Missi
23.09
DNF
c
Last updated Mon, 25 May 2009 13:25:02
Copyright © 2001-2024 trackDatabase.com All rights reserved.
en