trackdatabase.com logo







Senior Boys 100 Metre Dash

Preliminaries
Name Team/SchoolSeed TimePreliminariesWind
Isaiah PalmerSt. Edmund Campion10.9511.14
Bradley OgbevuonSt. Marguerite d'Youville-Bram11.3211.14
Emmanuel AjirobaSt. Augustine - Brampton10.8311.21
Immanuel OnyemahOur Lady of Mount Carmel-Missi11.0711.47
Oluchi UgohSt. Edmund Campion10.9011.49
Damian ReidSt. Roch - Brampton11.1811.51
Jordan MillerPort Credit - Mississauga11.0511.57
Malik AllenSt. Marguerite d'Youville-Bram11.6911.65
Owen SalmonCentral Peel - Brampton11.2011.63
Simon-Peter AdamsDavid Suzuki SS - Brampton11.3711.65
Nifemi OjutalayoRobert F. Hall - Caledon East11.1811.65
Chidibiere NnolimSt. Marguerite d'Youville-Bram11.6511.75
Joshua ChevannesSt. Edmund Campion11.0511.76
Shermar MorrisApplewood Hts - Mississauga11.7311.77
Jonathan MorrisRobert F. Hall - Caledon East11.5311.65
Uwa IgiehonSt. Marguerite d'Youville-Bram11.5311.67
Daunte RoweSt. Thomas Aquinas - Brampton11.7011.69
Levi SmithRobert F. Hall - Caledon East11.7011.77
Khalid CollymorePort Credit - Mississauga11.7011.79
Nathan Spencer-SmithStreetsville - Mississauga11.2511.81
Geo ChannerFletcher's Meadow - Brampton11.7011.83
Uchenna AguSt. Edmund Campion11.3011.83
Reuben YoungSt. Marcellinus - Mississauga11.7011.84
Habeeb SalauDavid Suzuki SS - Brampton11.7811.93
Ardeshir NejatJeunes Sans Fronti?res11.4511.94
Antonio RoachBrampton Centennial - Brampton11.7311.96
David BlagroveDavid Suzuki SS - Brampton11.6512.01
Dmitri SmithBrampton Centennial - Brampton11.9012.03
Ian OsakueOur Lady of Mount Carmel-Missi12.0812.04
Darreo PetersCentral Peel - Brampton11.5012.08
DJ McLaughlinSt. Marcellinus - Mississauga11.8012.09
Antonio KentAscension of Our Lord-Miss11.9712.09
Varun KuoPort Credit - Mississauga11.6012.14
Kosaran GumarathasTurner-Fenton - Brampton11.7212.16
Taishawn Nelson-KingCentral Peel - Brampton11.6012.21
Deandre BakerChinguacousy - Brampton12.4012.30
Xaelyn FernandesSt. Francis Xavier-Mississauga11.7812.36
David KumarMentor College - Mississauga11.8012.39
Jonas KarcherFletcher's Meadow - Brampton12.0012.41
Tobi UsmanFletcher's Meadow - Brampton11.8012.41
Rene RomuladoSt. Aloysius Gonzaga-Mississau12.0012.42
Abdullah ZafarRick Hansen - Mississauga11.5812.43
Mayilen HanumunthaduJeunes Sans Fronti?res11.9612.43
Malachi SmithAscension of Our Lord-Miss11.9112.46
Brandon Leveille-RiceJeunes Sans Fronti?res11.8112.48
Jose CalderonCardinal Ambrozic - Brampton12.0012.53
JC GalardeSt. Aloysius Gonzaga-Mississau12.0012.60
John PoirierSt. Aloysius Gonzaga-Mississau12.0012.66
Suleiman JibrilStreetsville - Mississauga12.3412.79
Anthony ClarkeNotre Dame - Brampton12.5013.00
Jaylen Cassato-BenjaminCardinal Ambrozic - Brampton12.0013.31
Tony TaunuRobert F. Hall - Caledon East12.2813.47
Antonio HyltonCardinal Ambrozic - Brampton12.00DNS
Neven Hervatin-StanberrySt Martin CSS - Mississauga12.00DNS
Kashon MarsonCentral Peel - Brampton12.00DNS
Malachi PetersonPhilip Pocock - Mississauga11.62DNS
Semi-Final
Name Team/SchoolPreliminariesSemi-FinalWind
Emmanuel AjirobaSt. Augustine - Brampton11.2110.90
Immanuel OnyemahOur Lady of Mount Carmel-Missi11.4711.05
Bradley OgbevuonSt. Marguerite d'Youville-Bram11.1410.97
Isaiah PalmerSt. Edmund Campion11.1411.07
Damian ReidSt. Roch - Brampton11.5111.00
Oluchi UgohSt. Edmund Campion11.4911.33
Jordan MillerPort Credit - Mississauga11.5711.10
Nifemi OjutalayoRobert F. Hall - Caledon East11.6511.31
Jonathan MorrisRobert F. Hall - Caledon East11.6511.40
Owen SalmonCentral Peel - Brampton11.6311.42
Uwa IgiehonSt. Marguerite d'Youville-Bram11.6711.45
Simon-Peter AdamsDavid Suzuki SS - Brampton11.6511.49
Shermar MorrisApplewood Hts - Mississauga11.7711.53
Joshua ChevannesSt. Edmund Campion11.7611.55
Malik AllenSt. Marguerite d'Youville-Bram11.6511.60
Chidibiere NnolimSt. Marguerite d'Youville-Bram11.7511.95
Final
Name Team/SchoolSemi-FinalFinalWindPoints
Emmanuel AjirobaSt. Augustine - Brampton10.9010.940.5 10
Immanuel OnyemahOur Lady of Mount Carmel-Missi11.0510.970.5 8
Isaiah PalmerSt. Edmund Campion11.0711.010.5 6
Damian ReidSt. Roch - Brampton11.0011.070.5 5
Bradley OgbevuonSt. Marguerite d'Youville-Bram10.9711.090.5 4
Jordan MillerPort Credit - Mississauga11.1011.230.5 3
Oluchi UgohSt. Edmund Campion11.3311.310.5 2
Nifemi OjutalayoRobert F. Hall - Caledon East11.3111.640.5 1
Last updated Thu, 28 Jun 2018 12:58:02
 

Copyright © 2001-2018 trackDatabase.com All rights reserved.