trackdatabase.com logo







Senior Boys 100 Metre Dash

Preliminaries
Name Team/SchoolSeed TimePreliminariesWind
Osei AndersonSilverthorn - Etobicoke11.5411.32
Daniel BurkeCentral Technical - TorontoNT11.36
Aarahn CollinsCentral Technical - Toronto11.2211.58
Davede BuckhamRichview - Islington11.0211.64
Jake LeungMartingrove C.I.11.3111.65
Matt M AntoineThistletown - RexdaleNT11.81
Tikal Charles-TaylorNorthern - TorontoNT11.81
Liam OliverEast York CI11.4011.88
Peter EllinasRiverdale - Toronto12.6011.89
Michael ThorntonMonarch Park - Toronto11.8011.91
Nasir KhalifaCentral Technical - Toronto11.6511.94
Reggie WilliamsRichview - Islington11.7312.02
Martinos RanxhaForest Hill - TorontoNT12.10
Cole ChypyhaForest Hill - Toronto11.7212.11
Shamar ForbesCentral Toronto AcademyNT12.11
Luxsan ArulrajahEast York CI11.8512.14
Jevar BlackwoodOakwood - Toronto11.5012.15
Christopher OwenWest Humber - Rexdale11.7512.30
Lamar CampbellWestern Technical Commercial SNT12.30
Nicholas GoumasForest Hill - TorontoNT12.33
Carson EsmieEtobicoke - IslingtonNT12.34
Omer YoungMartingrove C.I.NT12.51
Brenden HutchinsonHarbord - TorontoNT12.54
Malcolm LangfordWestern Technical Commercial SNT12.59
Daravone SouphommanychanhNorthern - TorontoNT12.59
Fergus DogteromNorthern - TorontoNT12.62
Nick AfxentiouLeaside - Toronto12.0012.62
Ryan CunninghamNorthern - TorontoNT12.72
Chakah MatthewOakwood - TorontoNT12.83
Simon BallHarbord - TorontoNT13.07
Rauhl AdamsRichview - Islington12.4013.13
Danny VuongYork Memorial - TorontoNT13.16
Jahvaunte GrantYork Memorial - TorontoNT13.18
Gavin JefferyRichview - Islington12.7013.20
Trust Avwerosuo EsabunorCentral Technical - TorontoNT13.29
Gerard-Solomon SamuelGeorge Harvey - TorontoNT13.37
Kayo GishuYork Memorial - TorontoNT13.50
Aubrey HortonMonarch Park - Toronto12.8513.52
Shredup ChopelWestern Technical Commercial SNT13.57
Eric HuangJarvis - TorontoNT13.65
Josh SmithNorthern - TorontoNT13.65
Elijah HwangHarbord - TorontoNT14.00
Favour MuyibiGeorge Harvey - Toronto00.1314.28
Raymond SoeWestern Technical Commercial SNT15.07
Akaran SivakumarMartingrove C.I.NT15.86
Abu AwalRunnymede - TorontoNT16.41
Alex VuYork Memorial - TorontoNTDNS
Mohamed M IbrahimThistletown - RexdaleNTDNS
Faraz ChatthaJarvis - TorontoNTDNS
Edward NoelCentral Technical - TorontoNTDNS
Russel KalyangoWeston - WestonNTDNS
Meshach Taylor SmithCentral Technical - TorontoNTDNS
Michael M LintonThistletown - RexdaleNTDNS
Sam ContehEtobicoke - IslingtonNTDNS
Roshane MitchellNorth Albion - RexdaleNTDNS
Malik MorseYork Memorial - TorontoNTDNS
Deshawn WaltersNorth Albion - RexdaleNTDNS
Christopher GoodenKipling Collegiate InstituteNTDNS
Solomon OwusuKipling Collegiate InstituteNTDNS
Quincy QuarcooNorth Albion - RexdaleNTDNS
Final
Name Team/SchoolPreliminariesFinalWindPoints
Daniel BurkeCentral Technical - Toronto11.3611.3010
Osei AndersonSilverthorn - Etobicoke11.3211.358
Davede BuckhamRichview - Islington11.6411.486
Jake LeungMartingrove C.I.11.6511.724
Matt M AntoineThistletown - Rexdale11.8111.762
Tikal Charles-TaylorNorthern - Toronto11.8111.801
Liam OliverEast York CI11.8811.82
Aarahn CollinsCentral Technical - Toronto11.5811.84
Nasir KhalifaCentral Technical - Toronto11.9411.91
Peter EllinasRiverdale - Toronto11.8911.92
Michael ThorntonMonarch Park - Toronto11.9111.95
Luxsan ArulrajahEast York CI12.1412.04
Shamar ForbesCentral Toronto Academy12.1112.05
Reggie WilliamsRichview - Islington12.0212.17
Martinos RanxhaForest Hill - Toronto12.1012.24
Cole ChypyhaForest Hill - Toronto12.1112.36
Last updated Fri, 25 May 2018 19:50:10
 

Copyright © 2001-2018 trackDatabase.com All rights reserved.