Meet Info
ROPSSAA Track & Field
May 19, 2016 to May 20, 2016
Meet Location
Results
Event List
Athlete List
Overall by Team
Overall by Division
Navigate
Home
About
Members
Login
Register
Help
Contact
Questions? Comments?
Suggestions? Problems?
Email Tech Support
Senior Male 100 Metre Dash
Prelim
Name
Team/School
Seed
Prelim
Wind
Brandon Letts
St. Marguerite d'Youville-Bram
10.88
10.98
Benjamin Arhen
Bramalea Secondary School
11.30
11.15
DeMari Grant
St. Edmund Campion
11.30
11.17
Joshua Agyenim-Boateng
St. Edmund Campion
11.20
11.36
Delton Abbensetts
St. Marcellinus - Mississauga
11.45
11.43
Kevin Wong
St. Marcellinus - Mississauga
11.38
11.48
Jojoo Paintsil
St. Roch - Brampton
11.36
11.35
Nathaniel Ampofo
Stephen Lewis - Mississauga
11.40
11.45
Jordan Miller
Port Credit - Mississauga
11.46
11.48
Cordell Bujold-Abu
Our Lady of Mount Carmel-Missi
11.33
11.49
Desmond Owusu-Boakye
John Cabot - Mississauga
11.94
11.58
Tosan Agbeyegbe
St. Augustine - Brampton
12.00
11.69
Shemar Stuart
Bramalea Secondary School
11.40
11.53
Samuel Mensah
Cardinal Ambrozic - Brampton
11.79
11.55
Chrisopher Gilfillian
Castlebrooke SS - Brampton
12.03
11.65
David Bonner
Castlebrooke SS - Brampton
12.16
11.68
Brandon Gebka
Our Lady of Mount Carmel-Missi
11.71
11.71
Moses Francis
Cardinal Ambrozic - Brampton
12.00
11.72
Jordan Acheampong
Bramalea Secondary School
11.50
11.73
Marques Mackenzie
Our Lady of Mount Carmel-Missi
11.52
11.73
Rohan Liscombe
Port Credit - Mississauga
11.93
11.75
Jesse Hamblett
David Suzuki SS - Brampton
11.90
11.77
Lamar Rudder
Ascension of Our Lord-Miss
11.98
11.80
Elvin Thompson
Cardinal Ambrozic - Brampton
11.90
11.90
Greg Thung
Loyola CSS - Mississauga
12.00
11.93
Devon Brooks
Cardinal Ambrozic - Brampton
11.95
11.98
Philip Mutumbo
St. Roch - Brampton
11.80
11.99
Levi Smith
Robert F. Hall - Caledon East
11.62
12.03
Sebastian Bissainthe-Vandermee
St. Thomas Aquinas - Brampton
12.00
12.09
Hassan Ahmed
St. Marcellinus - Mississauga
11.83
12.12
Huy Sy
Port Credit - Mississauga
11.85
12.13
Nicholas Baker
Our Lady of Mount Carmel-Missi
11.95
12.35
Jayzelle Abellanosa
Fr Michael Goetz - Mississauga
12.31
12.36
Elijah Tyrell
Fr Michael Goetz - Mississauga
12.35
12.38
Samuel Adams
David Suzuki SS - Brampton
10.80
12.38
Roland Riches
St. Joseph - Mississauga
12.31
12.90
Shane Straughn
Ascension of Our Lord-Miss
11.98
15.27
Jonathan Ayoola
Fletcher's Meadow - Brampton
13.00
DNS
Rani Rassim
St. Aloysius Gonzaga-Mississau
11.98
DNS
Romar Thompson
Loyola CSS - Mississauga
11.40
DNS
Omer Khan
Fletcher's Meadow - Brampton
12.00
DNS
Jaylen Banton
Fletcher's Meadow - Brampton
12.00
DNS
Riley Webster
Mayfield - Brampton
12.68
DNS
Terrence Ocangey
Cardinal Leger - Brampton
12.00
DNS
Taiwo Adegboyega
Heart Lake - Brampton
12.00
DNS
Demoy King
Bramalea Secondary School
11.60
DNS
Frank F DeBartollo
St. Michael
11.27
DNS
Semis
Name
Team/School
Prelim
Semis
Wind
Brandon Letts
St. Marguerite d'Youville-Bram
10.98
10.93
DeMari Grant
St. Edmund Campion
11.17
11.10
Benjamin Arhen
Bramalea Secondary School
11.15
11.23
Delton Abbensetts
St. Marcellinus - Mississauga
11.43
11.35
Joshua Agyenim-Boateng
St. Edmund Campion
11.36
11.36
Cordell Bujold-Abu
Our Lady of Mount Carmel-Missi
11.49
11.36
Jordan Miller
Port Credit - Mississauga
11.48
11.46
Kevin Wong
St. Marcellinus - Mississauga
11.48
11.49
Shemar Stuart
Bramalea Secondary School
11.53
11.50
Chrisopher Gilfillian
Castlebrooke SS - Brampton
11.65
11.52
Desmond Owusu-Boakye
John Cabot - Mississauga
11.58
11.58
Samuel Mensah
Cardinal Ambrozic - Brampton
11.55
11.74
David Bonner
Castlebrooke SS - Brampton
11.68
11.75
Tosan Agbeyegbe
St. Augustine - Brampton
11.69
11.77
Jojoo Paintsil
St. Roch - Brampton
11.35
11.88
Nathaniel Ampofo
Stephen Lewis - Mississauga
11.45
11.96
Final - Official
Name
Team/School
Semis
Final
Wind
Points
Brandon Letts
St. Marguerite d'Youville-Bram
10.93
10.83
10
DeMari Grant
St. Edmund Campion
11.10
11.12
8
Benjamin Arhen
Bramalea Secondary School
11.23
11.22
6
Cordell Bujold-Abu
Our Lady of Mount Carmel-Missi
11.36
11.34
5
Kevin Wong
St. Marcellinus - Mississauga
11.49
11.42
4
Joshua Agyenim-Boateng
St. Edmund Campion
11.36
11.45
3
Delton Abbensetts
St. Marcellinus - Mississauga
11.35
11.53
2
Jordan Miller
Port Credit - Mississauga
11.46
11.56
1
c
Last updated Mon, 27 Jun 2016 11:05:50
Copyright © 2001-2024 trackDatabase.com All rights reserved.
en