Meet Info
Bill Crothers Invitational
May 5, 2016
Meet Location
Results
Event List
Athlete List
Overall by Team
Overall by Division
Navigate
Home
About
Members
Login
Register
Help
Contact
Questions? Comments?
Suggestions? Problems?
Email Tech Support
Senior Male 100 Metre Dash
Prelim
Name
Team/School
Seed
Prelim
Wind
Garth Williams
Fr. Michael McGivney - Markham
NT
11.21
Majeed Zabsonre
St. Brother Andre
NT
11.24
Delton Abbensetts
St. Marcellinus - Mississauga
11.32
11.39
Shawn Gilmour
Markham - Markham
11.00
11.44
Zaid Malik
St. Marcellinus - Mississauga
11.56
11.46
Cameron Searles
Bill Crothers SS - Unionville
NT
11.52
Nicholas Morales
St. Elizabeth - Thornhill
11.60
11.54
Kevaun Parkes
St. Marcellinus - Mississauga
11.80
11.59
Jordan Taylor
Bill Crothers SS - Unionville
NT
11.59
Brian Chow
St.Theresa of Lisieux-Richmond
NT
11.59
Jacob Miller
Eastview - Barrie
11.40
11.69
Amaree Rumble
Maple - Maple
12.39
11.71
Taj Jones
Eastview - Barrie
11.70
11.74
Jeante Jones
Francis Libermann- Scarborough
11.25
11.78
Liam Needs
Eastview - Barrie
12.10
11.86
Jemal Whittle
Maple - Maple
12.51
11.89
Adam Vitums
Eastview - Barrie
12.00
11.90
Osten Conville
Stouffville - Stouffville
NT
11.91
Zack McDonald
Our Lady of Lourdes H S
NT
11.91
Chris Mitchell
Bill Crothers SS - Unionville
NT
11.92
Edimar Pascua
Stouffville - Stouffville
NT
11.92
Christan Hutter-Copper
Eastview - Barrie
11.80
11.92
Talik Ehouman
St. Brother Andre
NT
11.93
Rajan Uppal
Bill Crothers SS - Unionville
NT
11.97
Arnold Cuevas
Francis Libermann- Scarborough
11.80
11.98
Tyrese Smith
St. Brother Andre
NT
11.98
Frederic Dimalanta
Francis Libermann- Scarborough
12.00
11.99
Danny Mcwhirter
Huron Heights - Newmarket
NT
12.01
Naveen Varatham
Bill Crothers SS - Unionville
NT
12.04
Ibadur Khan
Bur Oak S.S.
NT
12.08
Christopher Omu
St. Elizabeth - Thornhill
NT
12.14
Jefferson Jose
St. Elizabeth - Thornhill
NT
12.17
Hassan Ahmed
St. Marcellinus - Mississauga
14.00
12.17
Zach Underhill
Eastview - Barrie
NT
12.20
Paco Dai
Milliken Mills - Markham
NT
12.22
Michael Deluca
Bill Crothers SS - Unionville
NT
12.22
Claudio Gioffre
St. Marcellinus - Mississauga
11.79
12.23
Tommy Liu
Bill Crothers SS - Unionville
NT
12.26
Kelvin Vatours
Our Lady of Lourdes H S
NT
12.27
Kyle Dungey
Dr. G. W. Williams - Aurora
NT
12.29
Muhammad Faizan
Maple - Maple
12.38
12.30
Spencer Schultz
Langstaff - Richmond Hill
NT
12.31
Nicholas Hammill
St. Joan of Arc - Maple
NT
12.33
Ryan Cortez
St. Elizabeth - Thornhill
NT
12.36
Kamar Johnson
Our Lady of Lourdes H S
NT
12.42
Connor Craig
Markham - Markham
NT
12.43
Austin Daya
Bill Crothers SS - Unionville
NT
12.44
Andrew Brown
Bill Crothers SS - Unionville
NT
12.47
Nicholas Perez
St. Elizabeth - Thornhill
NT
12.48
Daniil Oliynyk
St. Joan of Arc - Maple
NT
12.53
Nathan Henry
Thornlea - Thornhill
NT
12.54
Jhade Bernardo
St. Elizabeth - Thornhill
NT
12.58
Bryantsmith Jake
Huron Heights - Newmarket
NT
12.65
Aiden Castillo
St. Brother Andre
NT
12.66
Vincent Nguyen
St. Jean De Brebuef - Vaughan
NT
12.71
Leo Francis
Thornlea - Thornhill
NT
12.72
Patrick Du
Markville - Markham
NT
12.75
Miken Bhavsar
Maple - Maple
NT
12.76
Anthony Villanueva
St. Marcellinus - Mississauga
12.65
12.87
Stefano Silfa-Zabri
Eastview - Barrie
NT
12.87
Jackie Liu
Bur Oak S.S.
NT
12.95
Ryan Israel
Westmount - Thornhill
NT
12.99
Nicholas Sirmalis
St. Brother Andre
NT
13.03
Aaron Amadson
St. Brother Andre
NT
13.07
Andy Liu
Markville - Markham
NT
13.20
Jun Sun
Bur Oak S.S.
13.78
13.21
Ethan Parker
Dr. John Denison - Newmarket
NT
13.43
Jacob Huang
Bur Oak S.S.
13.37
13.44
James Elmhirst
Dr. John Denison - Newmarket
NT
13.53
Sean Alhambra
St. Jean De Brebuef - Vaughan
NT
13.62
Paul Alapat
St. Jean De Brebuef - Vaughan
NT
13.80
Johnson Chau
St. Jean De Brebuef - Vaughan
NT
14.15
Franklin Huynh
St. Jean De Brebuef - Vaughan
NT
14.15
Maxwell Stoton
Langstaff - Richmond Hill
NT
14.40
Sam Taghizadeh Nouei
St.Theresa of Lisieux-Richmond
NT
14.55
Alex Tong
Unionville - Markham
NT
15.16
Ivan Zhou
Stouffville - Stouffville
NT
DNS
Isa Muhammad
Markville - Markham
NT
DNS
Tyrique Myers
St. Marcellinus - Mississauga
12.55
DNS
David Duong
Tommy Douglas Secondary School
NT
DNS
Nicholas Brooks
Tommy Douglas Secondary School
NT
DNS
Meet Shah
Markham - Markham
NT
DNS
Lheonell Guesse
Francis Libermann- Scarborough
12.20
DNS
Ashton Petri
Our Lady of Lourdes H S
NT
DNS
Daniel Morris
St. Brother Andre
NT
DNS
Jeffrey Ly
Stephen Lewis - Vaughan
NT
DNS
Matthew Leclair
Dr. G. W. Williams - Aurora
NT
DNS
Keontae King
Our Lady of Lourdes H S
NT
DNS
Michael Lorenti
Maple - Maple
NT
DNS
John Paul Covre
St. Joan of Arc - Maple
NT
DNS
Josh Subang
Our Lady of Lourdes H S
NT
DNS
Adam Ciccia
Our Lady of Lourdes H S
NT
DNS
Mark Hutchinson
Eastview - Barrie
11.30
DNS
Final - Official
Name
Team/School
Prelim
Final
Wind
Points
Majeed Zabsonre
St. Brother Andre
11.24
11.24
10
Delton Abbensetts
St. Marcellinus - Mississauga
11.39
11.48
8
Zaid Malik
St. Marcellinus - Mississauga
11.46
11.53
6
Jacob Miller
Eastview - Barrie
11.69
11.54
5
Cameron Searles
Bill Crothers SS - Unionville
11.52
11.55
4
Jeante Jones
Francis Libermann- Scarborough
11.78
11.57
3
Kevaun Parkes
St. Marcellinus - Mississauga
11.59
11.63
2
Taj Jones
Eastview - Barrie
11.74
11.66
1
Shawn Gilmour
Markham - Markham
11.44
11.68
Amaree Rumble
Maple - Maple
11.71
11.68
Nicholas Morales
St. Elizabeth - Thornhill
11.54
11.89
Jemal Whittle
Maple - Maple
11.89
12.09
Brian Chow
St.Theresa of Lisieux-Richmond
11.59
SCR
Liam Needs
Eastview - Barrie
11.86
SCR
Jordan Taylor
Bill Crothers SS - Unionville
11.59
SCR
Garth Williams
Fr. Michael McGivney - Markham
11.21
SCR
c
Last updated Thu, 05 May 2016 20:02:39
Copyright © 2001-2024 trackDatabase.com All rights reserved.
en