Meet Info
Bill Crothers Invitational
May 7, 2015
Meet Location
Results
Event List
Athlete List
Overall by Team
Overall by Division
Navigate
Home
About
Members
Login
Register
Help
Contact
Questions? Comments?
Suggestions? Problems?
Email Tech Support
Senior Male 100 Metre Dash
Prelim
Name
Team/School
Seed
Prelim
Wind
Daniel Taylor
Emily Carr Secondary School
NT
11.36
Nick Palomino
Dr. G. W. Williams - Aurora
NT
11.43
Robert Pipetone
Huron Heights - Newmarket
00.90
11.48
Majeed Zabsonre
Brother Andre - Markham
NT
11.66
Cameron Searles
Bill Crothers SS - Unionville
11.60
11.83
Roshane Farquharson
Alexander MacKenzie H S
NT
11.87
Jack Sterling
Emily Carr Secondary School
NT
11.87
Stratos Kloutsouniotis
Brother Andre - Markham
NT
11.98
Brady Reil
Dr. G. W. Williams - Aurora
NT
11.98
Shemar Hines
Bur Oak S.S.
NT
11.98
Tyler Moffatt
Stouffville - Stouffville
NT
12.01
Thomas Leung
Bill Crothers SS - Unionville
NT
12.09
Joel Lawrence
Bayview - Richmond Hill
NT
12.09
Swayne Smith
Maple - Maple
NT
12.15
Tommy Liu
Bill Crothers SS - Unionville
NT
12.30
David Marchesan
Emily Carr Secondary School
NT
12.35
Christian Wichtler
Dr. G. W. Williams - Aurora
NT
12.41
Daunte Thompson-Bruce
Stouffville - Stouffville
NT
12.48
Arizona Ilodigwe
Brother Andre - Markham
NT
12.53
Tyler Barton
Dr. G. W. Williams - Aurora
NT
12.60
Anthony Murrell
Bur Oak S.S.
NT
12.60
Justin Laureta
Jean Vanier - Richmond Hill
NT
12.61
Dipo Olawo
St. Jean De Brebuef - Vaughan
NT
12.61
Philip So
St. Augustine CHS
NT
12.65
Elie Jahshan
Emily Carr Secondary School
NT
12.71
Martin Shiu
Unionville - Markham
NT
12.72
Shawn Penecilla
St. Elizabeth - Thornhill
NT
12.76
Roger Weng
Markville - Markham
NT
12.78
Ashdale Pitter
Fr. Michael McGivney - Markham
NT
12.81
Jhade Bernardo
St. Elizabeth - Thornhill
NT
12.82
Nicholas Perez
St. Elizabeth - Thornhill
NT
12.84
Jay Choi
Bayview - Richmond Hill
NT
12.89
Ray Alibux
Stouffville - Stouffville
NT
12.90
Maxim Ferracane
Emily Carr Secondary School
NT
12.92
Kenneth Pringle
Sir William Mulock - Newmarket
NT
12.93
William Chan
Markville - Markham
NT
12.93
Jared Sandler
Community Hebrew Academy-R.H.
NT
13.01
Kieran Bhatia
Aurora High School
NT
13.01
Brandon Muir
Emily Carr Secondary School
NT
13.03
Jeffery Cheng
Bayview - Richmond Hill
NT
13.12
Marcus Chan
Bill Crothers SS - Unionville
NT
13.15
Chase Kalish
Bill Crothers SS - Unionville
NT
13.16
Eric Tuzson
St. Jean De Brebuef - Vaughan
NT
13.18
Miguel De Ryck
Huron Heights - Newmarket
00.20
13.32
Ahmad Alani
Monarch Park - Toronto
00.80
13.33
Jacob Huang
Bur Oak S.S.
NT
13.37
Cory Brear
Dr. G. W. Williams - Aurora
NT
13.42
Andre Marin
Monarch Park - Toronto
12.60
13.46
Adam Li
St. Augustine CHS
NT
13.48
Daniel Bagheradeh
St.Theresa of Lisieux-Richmond
NT
13.52
Ryan Moy
Bill Crothers SS - Unionville
NT
13.60
Matthew Wong
St. Augustine CHS
NT
13.66
Sorin Gruia
Sir William Mulock - Newmarket
NT
13.67
Wariss Akorede
Langstaff - Richmond Hill
NT
13.67
Brandon Mai
Milliken Mills - Markham
NT
13.75
Braden Millette
Fr. Michael McGivney - Markham
NT
13.77
Jun Sun
Bur Oak S.S.
NT
13.78
Cody Thompson
Stouffville - Stouffville
NT
13.84
Lucas Borchenko
Monarch Park - Toronto
12.90
13.91
Jackson Lui
Milliken Mills - Markham
NT
14.09
Domenic Bianchi
St.Theresa of Lisieux-Richmond
NT
14.21
Michael Do Santos
Jean Vanier - Richmond Hill
NT
14.33
Stefan Harris
St. Augustine CHS
NT
14.54
Brandon Cheer
Jean Vanier - Richmond Hill
NT
14.79
Martin So
St. Augustine CHS
NT
15.31
Vignesh Bhakiaraj
Stouffville - Stouffville
NT
15.53
Rico Sam
St. Augustine CHS
NT
DNS
Joey Heath
Our Lady of Lourdes H S
NT
DNS
Kelvin Vantour
Our Lady of Lourdes H S
NT
DNS
Kyle Woods
Alexander MacKenzie H S
NT
DNS
Craig Valeriote
Our Lady of Lourdes H S
NT
DNS
Jack Lin
Milliken Mills - Markham
NT
DNS
Renzel Vigellas
Our Lady of Lourdes H S
NT
DNS
Raymond Chang
Monarch Park - Toronto
13.20
DNS
Jalon Foster
Brother Andre - Markham
NT
DNS
Adrian Ng
Dr. John Denison - Newmarket
NT
DNS
James Power
Dr. G. W. Williams - Aurora
NT
DNS
Reginald Stephenson
Maple - Maple
NT
DNS
Jeremy Cushing
Stouffville - Stouffville
NT
DNS
Dean Farrell
Stouffville - Stouffville
NT
DNS
Edward Ho
Stouffville - Stouffville
NT
DNS
Edimar Pascua
Stouffville - Stouffville
NT
DNS
Jimmy Zhang
Unionville - Markham
NT
DNS
Victor Chen
Unionville - Markham
NT
DNS
Final - Official
Name
Team/School
Prelim
Final
Wind
Points
Nick Palomino
Dr. G. W. Williams - Aurora
11.43
11.14
10
Daniel Taylor
Emily Carr Secondary School
11.36
11.23
8
Robert Pipetone
Huron Heights - Newmarket
11.48
11.64
6
Cameron Searles
Bill Crothers SS - Unionville
11.83
11.84
5
Stratos Kloutsouniotis
Brother Andre - Markham
11.98
11.87
4
Roshane Farquharson
Alexander MacKenzie H S
11.87
11.92
3
Brady Reil
Dr. G. W. Williams - Aurora
11.98
11.98
2
Tyler Moffatt
Stouffville - Stouffville
12.01
11.99
1
Swayne Smith
Maple - Maple
12.15
12.05
Jack Sterling
Emily Carr Secondary School
11.87
12.10
Thomas Leung
Bill Crothers SS - Unionville
12.09
12.14
Tommy Liu
Bill Crothers SS - Unionville
12.30
12.39
David Marchesan
Emily Carr Secondary School
12.35
12.48
Joel Lawrence
Bayview - Richmond Hill
12.09
SCR
Majeed Zabsonre
Brother Andre - Markham
11.66
SCR
Shemar Hines
Bur Oak S.S.
11.98
SCR
c
Last updated Fri, 08 May 2015 21:32:20
Copyright © 2001-2024 trackDatabase.com All rights reserved.
en