trackdatabase.com logo







Senior Girls 100 Metre Dash

Preliminaries
Name Team/SchoolSeed TimePreliminariesWind
Eunice BoatengCedarbrae - ScarboroughNT12.75
Jontaye CunninghamNewtonbrook - North York12.5112.77
Maikala PowellWest Hill - West HillNT13.54
Guweichun Natalie GuYork Mills - North York14.0013.76
Kiara MacLeanSir Oliver Mowat - ScarboroughNT13.78
Kayla DouglasCedarbrae - ScarboroughNT13.82
Juvonne JaddoCedarbrae - ScarboroughNT13.88
Kayla WhyteWilfrid Laurier- Scarborough13.5014.00
Shirley VillarBirchmount Park - Scarborough14.2014.08
Jonoyia SamuelsWest Hill - West HillNT14.19
Allurea CampbellNewtonbrook - North York14.3714.23
Karen WongVictoria Park Collegiate InstiNT14.35
Sophia HanEarl Haig - North York14.0014.40
Beonce SinghVictoria Park Collegiate InstiNT14.61
Danika RichardsSir John MacDonald - AgincourtNT14.69
Ebonie JohnCedarbrae - ScarboroughNT14.70
Jenieve HeadleyEarl Haig - North YorkNT14.72
Umaiyahl NageswaranDon Mills - North YorkNT14.74
Cherelle BlackwoodNewtonbrook - North York15.2514.80
T'Yanna Shortte-JarvisJohn Polanyi CI-North York15.1214.81
Sally ChiuDr.Norman Bethune - Agincourt14.2414.96
Kierra RobinsonW.L. MacKenzie - North YorkNT14.98
Tishel EsmieNewtonbrook - North York14.6014.98
Katrine ChiuVictoria Park Collegiate InstiNT15.00
Shenayja John-WhyteWest Hill - West HillNT15.10
Shaila BaquiranWexford CSA- Scarborough14.3515.13
Katherine LanDr.Norman Bethune - Agincourt15.3215.17
Neely DesaiWexford CSA- Scarborough14.8015.26
Tashawna IngramWest Hill - West HillNT15.27
Emoni Hewitt-LapierreNewtonbrook - North York15.5015.35
Arielle GalYork Mills - North York15.9015.44
Britany NgawEarl Haig - North YorkNT15.84
Desarae DillonWilfrid Laurier- ScarboroughNT16.01
Junzhi HeSir John MacDonald - AgincourtNT16.07
Pansy LaiDr.Norman Bethune - Agincourt15.6816.09
Saleema DeSouzaVictoria Park Collegiate InstiNT16.37
Sarah GilliesWoburn - ScarboroughNT16.52
Brenna WilliamsWexford CSA- Scarborough18.0016.55
Danielle IsidroSir John MacDonald - AgincourtNT16.61
Danieka MurrayW. A. Porter - Scarborough14.5016.66
Li DuanDr.Norman Bethune - Agincourt16.3816.73
Vidhi ShahDon Mills - North YorkNT16.77
Naba MalikEarl Haig - North YorkNT17.30
Jovana KornkerEarl Haig - North York18.1317.33
Jamille FloresWexford CSA- Scarborough15.0017.41
Alexandra SasEarl Haig - North YorkNT17.62
Samantha LiuSir John MacDonald - AgincourtNT18.14
Nina ZhuEarl Haig - North YorkNTDNS
Olivia ClarkeDownsview - North YorkNTDNS
Final
Name Team/SchoolPreliminariesFinalWindPoints
Jontaye CunninghamNewtonbrook - North York12.7712.6810
Eunice BoatengCedarbrae - Scarborough12.7512.868
Maikala PowellWest Hill - West Hill13.5413.456
Kiara MacLeanSir Oliver Mowat - Scarborough13.7813.725
Jonoyia SamuelsWest Hill - West Hill14.1913.834
Shirley VillarBirchmount Park - Scarborough14.0813.843
Guweichun Natalie GuYork Mills - North York13.7613.902
Kayla DouglasCedarbrae - Scarborough13.8213.981
Kayla WhyteWilfrid Laurier- Scarborough14.0014.04
Allurea CampbellNewtonbrook - North York14.2314.21
Sophia HanEarl Haig - North York14.4014.25
Karen WongVictoria Park Collegiate Insti14.3514.42
Beonce SinghVictoria Park Collegiate Insti14.6114.52
Ebonie JohnCedarbrae - Scarborough14.7014.84
Juvonne JaddoCedarbrae - Scarborough13.88DNS
Danika RichardsSir John MacDonald - Agincourt14.69DNS
Last updated Fri, 12 May 2017 16:13:38
 

Vulnerability Scanner

Copyright © 2001-2017 trackDatabase.com All rights reserved.