Meet Info
York Region Track and Field Finals
May 22, 2014 to May 23, 2014
Meet Location
Results
Event List
Athlete List
Overall by Team
Overall by Division
Navigate
Home
About
Members
Login
Register
Help
Contact
Questions? Comments?
Suggestions? Problems?
Email Tech Support
Senior Female 100 Metre Dash
Prelim
Name
Team/School
Seed
Prelim
Wind
Sierra Donaldson
St.Theresa of Lisieux-Richmond
13.49
12.12
Lauren Bevan
St. Joan of Arc - Maple
NT
12.77
Simone Wark
Bill Crothers - Unionville
NT
12.85
Isabella Keshishian
Bill Crothers - Unionville
NT
12.93
Matina Zagas
St. Maximilian Kolbe - Aurora
NT
12.93
Shakira Spence
St. Maximilian Kolbe - Aurora
NT
12.96
Aaliyah Triston Trim
Jean Vanier - Richmond Hill
NT
12.99
Mia De Gasperis
St. Elizabeth - Thornhill
13.32
00.30
Cameron Vandervalk-Phillip
Bayview - Richmond Hill
13.13
13.02
Natasha Klaisos
Markville - Markham
13.20
13.05
Jade Odiase
Thornlea - Thornhill
14.37
13.14
Julia Peacock
Alexander MacKenzie H S
13.54
13.21
Abbriel Barrett
Jean Vanier - Richmond Hill
NT
13.22
Emily Goodwin
Stouffville - Stouffville
13.50
13.24
Raffaella Keshishian
Bill Crothers - Unionville
NT
13.26
Yazmine Deblois
St. Jean De Brebuef - Vaughan
NT
13.31
Asra Chaudhry
Stouffville - Stouffville
16.97
13.32
Janel Lovell
Bill Crothers - Unionville
NT
13.47
Ivana Farquharson
St. Joan of Arc - Maple
NT
13.52
Kristian Lebitania
St.Theresa of Lisieux-Richmond
NT
13.56
Karen He
Dr. G. W. Williams - Aurora
NT
13.57
Jessica Caines
Emily Carr Secondary School
NT
13.59
Katarina Guillen
St.Theresa of Lisieux-Richmond
13.20
13.69
Breanna Royes
Dr. G. W. Williams - Aurora
13.90
13.71
Genelle Pollydore
King City - King City
NT
13.75
Anjola Ajomale
Alexander MacKenzie H S
14.39
13.90
Kianna Gram
Dr. G. W. Williams - Aurora
13.90
14.01
Vasty Owusu
Cardinal Carter - Aurora
13.98
14.05
Carissa Siu
Unionville - Markham
NT
14.07
Zoe Chan
Bayview - Richmond Hill
NT
14.12
Olivia Daechsel
Sacred Heart - Newmarket
NT
14.15
Amanda Roberts
King City - King City
NT
14.22
Emma Capalbo
Emily Carr Secondary School
NT
14.27
Jay So
Unionville - Markham
NT
14.29
Donna Fok
Unionville - Markham
NT
14.43
Alexa Morson
Cardinal Carter - Aurora
15.03
14.43
Ashley Mcnern
Dr. G. W. Williams - Aurora
14.40
14.52
Grace Palasigue
St. Elizabeth - Thornhill
16.16
14.52
Dana Vo
Emily Carr Secondary School
NT
14.61
Antia Jeyaseelan
Unionville - Markham
NT
14.65
Vicky Qiao
Unionville - Markham
16.38
14.69
Savanna Roberts
Dr. John Denison - Newmarket
00.40
14.83
Angel Ajudua
Cardinal Carter - Aurora
15.50
14.89
Renee Lam
St. Augustine - Markham
NT
15.13
Kaleriya Azov
St. Elizabeth - Thornhill
15.94
15.20
Wiseley Wong
Unionville - Markham
NT
15.54
Chris Chen
Milliken Mills - Markham
NT
15.58
Chanelle Morrison
Maple - Maple
16.71
15.59
Monique Lewis
Fr. Michael McGivney - Markham
NT
15.74
Mika Francisco
St. Elizabeth - Thornhill
NT
15.77
Bernice Fung
Richmond Green - Richmond Hill
16.65
16.01
Winter Ho
Markville - Markham
NT
16.03
Sharon Cheng
St. Augustine - Markham
NT
16.20
Magdalene Ho
St. Augustine - Markham
NT
16.40
Samantha Liang
Unionville - Markham
17.21
16.54
Aliza Pechersky
King City - King City
NT
16.58
Christine Appiah-kubi
Woodbridge College Wyverns
NT
16.60
Marisha Lee
St. Jean De Brebuef - Vaughan
NT
19.06
Keishane Vimalendran
Middlefield - Markham
NT
DNS
Oyin Akinkugbe
St. Joan of Arc - Maple
NT
DNS
Bernice Johnson
Thornhill - Thornhill
14.12
DNS
Chelsea Fraser
Bill Crothers - Unionville
NT
DNS
Lily Huang
Bayview - Richmond Hill
NT
DNS
Juliana Puopolo
St. Elizabeth - Thornhill
NT
DNS
Rose Wideman
Stouffville - Stouffville
13.85
DNS
Elizabeth Von Zuben
Stouffville - Stouffville
14.04
DNS
Naomi Halbert
Alexander MacKenzie H S
14.84
DNS
Rafiah Ali
Markham - Markham
13.96
DNS
Harine Ravindran
Markham - Markham
15.12
DNS
Morountodun Sowemimo
Woodbridge College Wyverns
NT
DNS
Annika Bhatt
Langstaff - Richmond Hill
16.98
DNS
Norlea Padua
St. Joan of Arc - Maple
NT
DNS
Bernice Orowale
St. Joan of Arc - Maple
NT
DNS
Aaliyah Grannum
St. Joan of Arc - Maple
NT
DNS
Kiera Hill
Dr. G. W. Williams - Aurora
00.40
13.12
Jenysis Gordon
Bill Crothers - Unionville
NT
13.25
Final - Official
Name
Team/School
Prelim
Final
Wind
Points
Julia Peacock
Alexander MacKenzie H S
13.21
12.01
10
Lauren Bevan
St. Joan of Arc - Maple
12.77
12.57
8
Simone Wark
Bill Crothers - Unionville
12.85
12.66
6
Emily Goodwin
Stouffville - Stouffville
13.24
12.91
5
Cameron Vandervalk-Phillip
Bayview - Richmond Hill
13.02
12.98
4
Sierra Donaldson
St.Theresa of Lisieux-Richmond
12.12
13.02
3
Isabella Keshishian
Bill Crothers - Unionville
12.93
13.29
2
Anjola Ajomale
Alexander MacKenzie H S
13.90
13.68
1
Matina Zagas
St. Maximilian Kolbe - Aurora
12.93
13.79
Shakira Spence
St. Maximilian Kolbe - Aurora
12.96
13.90
Aaliyah Triston Trim
Jean Vanier - Richmond Hill
12.99
13.95
Genelle Pollydore
King City - King City
13.75
13.99
Jade Odiase
Thornlea - Thornhill
13.14
14.25
Abbriel Barrett
Jean Vanier - Richmond Hill
13.22
14.45
Natasha Klaisos
Markville - Markham
13.05
DNS
Mia De Gasperis
St. Elizabeth - Thornhill
00.30
DNS
c
Last updated Sat, 24 May 2014 10:24:21
Copyright © 2001-2024 trackDatabase.com All rights reserved.
en