trackdatabase.com logo







Grade 7&8 Boys 3100 Metre CC Run

Final
Name Team/SchoolFinalPoints
Ethan ScottNorth Bay Legion Track Club10:28.00
Alex McDonaldEnglehart HS Elementary10:49.00
Joe BourdonTimmins-Porcupine11:10.00
Alex LapointeTimmins-Porcupine11:16.00
Dustin ParcherKirkland Lake District Comp.11:24.00
Mackenzie TagliamonteSt. Luke School11:28.00
Isaac Story-KormanEnglish Catholic Central11:29.00
Carter RichmondEnglish Catholic Central11:34.00
Bradley TaylorTimiskaming District Secondary11:39.00
Dusty PhippenTimiskaming District Secondary11:40.00
Michael TraversNorth Bay Legion Track Club11:42.00
Tony CrickEnglish Catholic Central11:47.00
Alexandre Dufresne-NappertOdyssee - North Bay11:55.00
Abram SniderSt. Luke School11:59.00
Ashton GrantTimiskaming District Secondary12:02.00
Kyle RoyTimmins-Porcupine12:07.00
Bourke CazabonSt. Luke School12:08.00
Jayden BrassardHoly Family12:11.00
Michael StempNorth Bay Legion Track Club12:14.00
Eric EthierTimiskaming District Secondary12:18.00
Keenan McKinnonTimiskaming District Secondary12:19.00
Gordon GauthierTimiskaming District Secondary12:26.00
Braeden GrantTimiskaming District Secondary12:27.00
Nikolas LefebvreEcole catholique St-Michel12:30.00
Felix CollinsTimmins-Porcupine12:35.00
Connor McPhersonKirkland Lake District Comp.12:36.00
Adam SchillinglawEnglish Catholic Central12:41.00
Vlad PetrariuKirkland Lake District Comp.12:46.00
Nolan Rosko-FongKirkland Lake District Comp.12:48.00
Alexander BuckmanOdyssee - North Bay12:59.00
Adrien A ThorntonNavigateurs13:02.00
Scott CorneilEcole catholique St-Michel13:04.00
Dyson BoyerOdyssee - North Bay13:05.00
Ethan HurtubiseEcole catholique St-Michel13:09.00
William Waugh-MonetteSt. Luke School13:09.50
Sam S DenommeMSB13:12.00
Owen Shank-OliverSt. Luke School13:13.00
Michael DoupeEcole catholique St-Michel13:18.00
Maxwell HongOdyssee - North Bay13:23.00
Kenneth MooreEcole catholique Ste-Croix13:23.50
Fikunmi OlusanyaHoly Cross Wolves13:26.00
Sam WalkerTimiskaming District Secondary13:34.00
Owen O RenetteSt. Hubert School13:34.50
Craig ElfordTimiskaming District Secondary13:38.00
Keagan WabieKiwetin13:38.50
Joe McGinnisKirkland Lake District Comp.13:40.00
Regan BilodeauEcole catholique Ste-Croix13:47.00
Kieran JulienEcole catholique St-Michel13:48.00
Keedan LudwickKirkland Lake District Comp.13:50.00
Dylan IahtailNorth Bay Legion Track Club13:53.00
Noah DesiletsAssomption Earlton13:53.50
Carson RoyKirkland Lake District Comp.13:54.00
Hunter FowlerEcole catholique Ste-Croix13:58.00
Luke JonesKirkland Lake District Comp.14:01.00
Victor BelangerHoly Family14:02.00
Jack QuickTimiskaming District Secondary14:18.00
Milne WreggitKirkland Lake District Comp.14:22.00
Trent HarrimanKirkland Lake District Comp.14:25.00
Kaden King-GasperettoKirkland Lake District Comp.14:27.00
Noah DucharmeKirkland Lake District Comp.14:33.00
Carter C DerosierSt. Hubert School14:51.00
Walker W GaleSt. Hubert School14:52.00
Wyatt BrookKirkland Lake District Comp.14:53.00
Jay PetersTimiskaming District Secondary15:03.00
Logan CarterEcole catholique St-Michel15:07.00
Logan ParkerHoly Family15:11.00
Ethan MillerHoly Cross Wolves15:24.00
Logan BabinKiwetin15:25.00
James J ManthaMSB15:38.00
Kaelan ChiefKiwetin15:59.00
James SheldonEcole catholique Ste-Croix16:00.00
Max QuickTimiskaming District Secondary16:25.00
Mathieu GeoffroyEcole catholique Ste-Croix16:46.00
Airion VancurrickMSB17:15.00
Nicholas HoehleKirkland Lake District Comp.17:55.00
Hunter HamlinKirkland Lake District Comp.17:55.50
Kevin CooperSt Pats18:27.00
Joshua GoughHoly Cross Wolves18:41.00
Gustave ChouinardAssomption Earlton19:14.00
Liam McKeeverSt Pats20:32.00
William HearnSt Pats20:34.00
Noah CadeauEcole publique Etoile du Nord20:52.00
Clayton St. Jean-WabieKirkland Lake District Comp.21:45.00



Team Scores
Rank Team/School Total1 2 3 4 5* 6* 7* 8* 9* 10*
No Teams
Last updated Wed, 12 Oct 2016 12:34:00
 

Vulnerability Scanner

Copyright © 2001-2017 trackDatabase.com All rights reserved.