Meet Info
2014 Varsity Blues Classic
High School Invitational
May 2, 2014
Meet Location
Results
Event List
Athlete List
Overall by Team
Overall by Division
Navigate
Home
About
Members
Login
Register
Help
Contact
Questions? Comments?
Suggestions? Problems?
Email Tech Support
Junior Male 400 Metre Run
Final - Unofficial
Name
Team/School
Seed
Final
Points
Ezana Wossen
Marshall McLuhan - Toronto
51.90
51.29
James Kanu
Chaminade College - Toronto
NT
51.73
Jacob McLennan
Bishop Allen Academy-Etobicoke
00.40
52.66
Clayton Jeffrey
Upper Canada College - Toronto
00.30
52.70
John Fitzpatrick
North Toronto - Toronto
NT
55.98
Jack Wunder
The York School - Toronto
NT
56.02
Tre McCalla
Agincourt - Agincourt
NT
56.19
Nyal Higgins
Sinclair - Whitby
NT
56.63
Kenni Bouret
Neil McNeil - Toronto
58.10
56.73
Troy Thompson
Birchmount Park - Scarborough
00.60
56.92
Noel Massiah
Birchmount Park - Scarborough
00.30
57.16
Denzel Miller
Westview Centennial-North York
58.20
57.31
Gersen Chavez
Chaminade College - Toronto
NT
57.37
Ranaldo Smith
Westview Centennial-North York
58.20
57.71
Anas Berrada
York Mills - North York
NT
58.27
Owen Tirona
York Mills - North York
1:01.91
58.30
Eric Mansell
West Hill - West Hill
NT
59.67
Shaquille Samuels
Pope John Paul II - Toronto
NT
59.75
Jefferson Ilunga
Chaminade College - Toronto
NT
59.98
Raven R Carandang
Francis Libermann- Scarborough
NT
60.11
Malik Abamacha
J. Clarke Richardson - Ajax
1:03.08
60.19
Brendan Shivratan
West Hill - West Hill
NT
60.45
Brett Kawaguchi
Leaside - Toronto
00.60
60.48
Jake Sinopoli
Birchmount Park - Scarborough
00.60
60.84
Esson Hamilton
Chaminade College - Toronto
NT
1:01.89
Oscar Ruiz
Jean Vanier - Richmond Hill
NT
1:01.94
Shaquille Miller
Sir Robert Borden - West Hill
NT
1:02.00
Jevonte Grange Smith
Westview Centennial-North York
59.20
1:02.50
Josh Fraser
York Mills - North York
1:04.62
1:02.68
Frederic F Dimalanta
Francis Libermann- Scarborough
NT
1:02.77
Daniel Clarke
Sinclair - Whitby
NT
1:02.87
Chelston Smith
R.H. King Academy
NT
1:03.22
Joshua Brown
Jean Vanier - Scarborough
NT
1:04.32
Gar-Way Ma
Wexford CSA- Scarborough
00.70
1:04.50
Nadley James
J. Clarke Richardson - Ajax
NT
1:04.56
Michael Harvey
Central Technical - Toronto
00.50
1:05.02
Jerry Iu
Earl Haig - North York
NT
1:05.03
Edward Liu
Agincourt - Agincourt
NT
1:05.40
Timothy Abule
St. Patrick - Toronto
00.30
1:06.20
Sebastian Rodriguez
St. Basil The Great - Weston
NT
1:07.22
Aqib Rahman
The York School - Toronto
NT
1:07.68
Chauncey Harris
R.H. King Academy
NT
1:08.75
Doug Van Loan
The York School - Toronto
NT
1:09.01
Matthew Chung
Victoria Park - North York
NT
1:09.37
Pavin Flora
St. Basil The Great - Weston
NT
1:27.14
Peter Wang
Earl Haig - North York
NT
DNS
Neil Zeng
Agincourt - Agincourt
NT
DNS
Luis Montenegro
Senator O'Connor - Toronto
NT
DNS
Ashvin Balendran
West Hill - West Hill
NT
DNS
Arashi Aghazadeh-Naeni
W.L. MacKenzie - North York
NT
DNS
Anthony Murray
West Hill - West Hill
NT
DNS
Mohammed Osumah
West Hill - West Hill
NT
DNS
Morris Elijah
West Hill - West Hill
NT
DNS
Conor Varga
West Hill - West Hill
NT
DNS
Shailen Paris
Loyola - Mississauga
NT
DNS
Jacob George
York Mills - North York
NT
DNS
Marcus Smith
Danforth - Toronto
NT
DNS
Andre Agbongiarvoyi
Sir Robert Borden - West Hill
NT
DNS
Jake Hoffman
Sir Oliver Mowat - West Hill
NT
DNS
Jega Delisca
Wexford CSA- Scarborough
00.70
DNS
Henry Van Herk
Leaside - Toronto
NT
DNS
Nikolas Trivanovic
The York School - Toronto
NT
DNS
Jeremy Hunt
University of Toronto Schools
NT
DNS
Marcello Rozsavolgyi
Rosedale Heights - Toronto
NT
DNS
Eduardo Cegielski
Father Redmond - Toronto
NT
DNS
Kal Shaw
Upper Canada College - Toronto
NT
DNS
Spencer Adamson
North Toronto - Toronto
NT
DNS
Elijah Sandy
Sinclair - Whitby
NT
DNS
Colin Vellozo
Sinclair - Whitby
NT
DNS
c
Last updated Sun, 04 May 2014 22:18:29
Copyright © 2001-2024 trackDatabase.com All rights reserved.
en