Meet Info
Vital Shank Track & Field Invitational
Invitation d'athlétisme Vital Shank
May 16, 2018
Meet Location
Results
Event List
Athlete List
Overall by Team
Overall by Division
Full Results PDF (92.67 kB)
Navigate
Home
About
Members
Login
Register
Help
Contact
Questions? Comments?
Suggestions? Problems?
Email Tech Support
Open Male 400 Metre Dash
Final - Unofficial
Name
Team/School
Seed
Final
Points
Cameron Chisholm
Timmins High
55.00
54.78
Zach Vincze
O'Gorman - Timmins
59.88
57.59
Jeremy Duguay
Timmins High
57.00
59.67
Dante Hoksbergen
O'Gorman - Timmins
1:01.62
60.31
Landon Deforge
Theriault - Timmins
1:01.00
1:01.79
Sean Millar
Timmins High
1:01.00
1:02.44
Joe Bourdon
Theriault - Timmins
1:02.00
1:02.86
Aiden McAuley
Timmins Porcupine Track & Fiel
1:03.00
1:02.88
Jason Vien
O'Gorman - Timmins
1:10.00
1:03.59
Ethan Vincze
O'Gorman - Timmins
1:11.60
1:03.92
Christian Lefebvre
Ste. Marie - New Liskeard
56.40
1:04.40
Owen Robertson
Timmins High
1:05.00
1:06.22
Drew Chisholm
Theriault - Timmins
1:04.00
1:06.26
Tyler Marcotte
Timmins High
1:03.00
1:06.88
Aiden Arquette
Roland Michener - S. Porcupine
NT
1:07.41
Colin Duizer
O'Gorman - Timmins
1:09.76
1:07.64
Kevin Mikovitch
Englehart High School
1:04.00
1:07.78
Rodney Jeffries
Cochrane - Cochrane
1:07.00
1:08.04
Cole Chisholm
Theriault - Timmins
1:02.00
1:08.08
Owen Thomas
Englehart High School
NT
1:08.24
Braedon Dorrell
Englehart High School Elementa
NT
1:08.44
Remi Damboise
Nordik - Hearst
NT
1:09.33
Rocky Lessard
IroquoisFallsSecondarySchool
NT
1:09.52
Darien Martin
Cochrane - Cochrane
1:17.00
1:10.00
Frederick Girard
Nordik - Hearst
NT
1:10.59
Gavin Gagnon
O'Gorman - Timmins
1:09.70
1:10.85
Chris Martin
Englehart High School
NT
1:11.54
Ethan Gunner
Timmins High
NT
1:11.68
Davin Kindree
Cochrane - Cochrane
1:16.00
1:12.39
Connor Stewart
Timmins High
1:04.00
1:14.62
Ian McLean
Timmins Porcupine Track & Fiel
1:18.00
1:21.72
Payton Daigle
Timmins Porcupine Track & Fiel
NT
1:22.26
Sam Rimmer
Timmins Porcupine Track & Fiel
NT
1:23.71
Joey Labranche
Timmins Porcupine Track & Fiel
NT
1:25.24
Gavin Baker
Timmins Porcupine Track & Fiel
NT
1:27.70
Nathan Lemire
Timmins Porcupine Track & Fiel
NT
1:29.25
Dannick Barribeault
Theriault - Timmins
NT
1:29.47
Alex Lapointe
Individual
1:05.00
DNS
Vincent Gauthier
Theriault - Timmins
55.00
DNS
Tyson Trottier
Theriault - Timmins
NT
DNS
Callum McAuley
Timmins Porcupine Track & Fiel
NT
DNS
Carter Richmond
Timiskaming - New Liskeard
NT
DNS
Nicholas Lajeunesse
Timmins Porcupine Track & Fiel
NT
DNS
Thomas Walton
Timmins High
NT
DNS
Jack Hagerty
Timmins High
54.00
DNS
Spencer Baptise
Timmins High
1:04.00
DNS
c
Last updated Wed, 16 May 2018 18:00:20
Copyright © 2001-2024 trackDatabase.com All rights reserved.
en