Meet Info
York Region Track and Field Finals
May 22, 2013 to May 23, 2013
Meet Location
Results
Event List
Athlete List
Overall by Team
Overall by Division
Media Full Results (128.95 kB)
Navigate
Home
About
Members
Login
Register
Help
Contact
Questions? Comments?
Suggestions? Problems?
Email Tech Support
Junior Male 1500 Metre Run
Final - Official
Name
Team/School
Seed
Final
Points
Ben Freemantle
Sacred Heart - Newmarket
4:15.00
4:20.90
10
Isaiah Fernandes
Sacred Heart - Newmarket
4:18.00
4:20.90
8
Christian MacGillvray
Aurora High School
4:32.88
4:28.20
6
David Froebel
ESC Renaissance - Aurora
4:30.00
4:30.30
5
Matt Fleck
Aurora High School
NT
4:30.60
4
Adam Newell
St. Maximilian Kolbe - Aurora
4:39.87
4:32.20
3
Kiran Persaud
Markham - Markham
4:25.00
4:38.50
2
Jacob Coombes
St. Robert - Thornhill
NT
4:40.90
1
Jinsoo Baik
St.Theresa of Lisieux-Richmond
4:40.46
4:44.60
Stratie Kloutsouniotis
Brother Andre - Markham
NT
4:45.90
Stewart Reid
Dr. G. W. Williams - Aurora
NT
4:47.20
Bradley Shostak
Sir William Mulock - Newmarket
NT
4:49.80
Garett Armstrong
Alexander MacKenzie H S
NT
4:52.00
Connor Buckley
Bill Crothers - Unionville
NT
4:53.90
Dalton Sweeney
Bayview - Richmond Hill
5:04.67
4:54.10
Alan Williamson
Dr. G. W. Williams - Aurora
NT
4:55.20
Kuberhan Nirmanjalah
Bill Crothers - Unionville
NT
4:56.00
Alec Popa
Sacred Heart - Newmarket
4:40.00
4:56.90
Robbie Colangelo
Cardinal Carter - Aurora
5:05.00
4:58.20
Kevin Arulanandam
St. Jean de Brebeuf
NT
5:00.30
Luke Forhan
Sacred Heart - Newmarket
4:58.96
5:05.70
Anthony Pacione
Sacred Heart - Newmarket
4:48.00
5:06.70
Christopher Vasiliou
Emily Carr Secondary School
NT
5:22.30
Michael Hosmar
Alexander MacKenzie H S
5:26.33
5:24.10
Ryan Batten
Aurora High School
NT
5:24.20
Austin Craven
Stouffville - Stouffville
5:31.14
5:29.40
Andrew Yoon
Cardinal Carter - Aurora
5:53.10
5:31.60
Matthew Banayan
Community Hebrew Academy-R.H.
5:44.77
5:37.60
Taylor Simpson
Cardinal Carter - Aurora
5:56.90
5:38.70
Calin Luu
Maple - Maple
5:43.59
5:38.70
Anthony Chen
Bayview - Richmond Hill
NT
DNS
Gary Chen
Markville - Markham
NT
DNS
Trey Millington-Wilkes
St. Elizabeth - Thornhill
NT
DNS
Ryan Reid
Bill Crothers - Unionville
NT
DNS
Mitchell Dzaldov
Community Hebrew Academy-R.H.
5:38.83
DNS
Sam Bender
Community Hebrew Academy-R.H.
5:53.34
DNS
Terence Tsang
Bayview - Richmond Hill
NT
DNS
Daniel Pallag
St. Jean de Brebeuf
NT
DNS
Christian Ramirez
St. Jean de Brebeuf
NT
DNS
Joseph Thompson
Cardinal Carter - Aurora
5:29.98
DNS
Parth Panwala
Milliken Mills - Markham
5:18.20
DNS
Briyangan Rajendran
Middlefield - Markham
5:21.00
DNS
Tony Ye
Milliken Mills - Markham
NT
DNS
c
Last updated Sun, 26 May 2013 0:06:42
Copyright © 2001-2024 trackDatabase.com All rights reserved.
en