Meet Info
OFSAA Track & Field Championship 2018
Jun 7, 2018 to Jun 9, 2018
Meet Location
Results
Event List
Athlete List
Overall by Team
Overall by Division
Meet Records
Navigate
Home
About
Members
Login
Register
Help
Contact
Questions? Comments?
Suggestions? Problems?
Email Tech Support
Junior Female 1500 Metre Run
Records
OFSAA
4:24.58
Jun 3, 2016
Joceyln Chau
De La Salle Coll
Can Inter
4:21.72
Jun 2, 2017
Laura Parkinson
Catholic Central London
Prelim
Name
Team/School
Region
Seed
Prelim
Emma Betty
Lisgar C.I. - Ottawa
EAST/NCSSAA
4:57.20
4:47.14q
Haley Davis
John F. Ross - Guelph
WEST/CWOSSA
4:42.95
4:47.53q
Emma Graham
Senator O'Connor - Toronto
METRO/TDCAA
4:47.29
4:47.80q
Anna Workman
Kingston - Kingston
EAST/EOSSAA
4:51.10
4:48.34q
Clarissa Sladek
Medway - Arva
WEST/WOSSAA
4:48.18
4:47.96q
Petal Palmer
Mother Teresa - Scarborough
METRO/TDCAA
4:42.81
4:48.52q
Emma Everett
Mayfield SS - Brampton
SOUTH/ROPSSAA
5:02.00
4:48.36q
Katie Newlove
St. Peter H.S. - Ottawa
EAST/NCSSAA
4:55.69
4:48.63q
Ashley Maguire
St Thomas of Villanova-Lasalle
WEST/SWOSSAA
4:46.66
4:48.96q
Sarah-Rose Sullivan
Orangeville - Orangeville
WEST/CWOSSA
4:45.56
4:49.15q
Sarah Cushnie
Westdale SS - Hamilton
SOUTH/SOSSA
5:00.12
4:49.26q
Jardine Lam-Colling
North Toronto - Toronto
METRO/TDCAA
4:44.42
4:50.43q
Zoe Doorenspleet
Notre Dame - Toronto
METRO/TDCAA
4:49.99
4:51.59
Meg Jackson
Brooklin High School
CENTRAL/LOSSA
4:51.69
4:53.29
Sofie Ohrling
Collingwood - Collingwood
CENTRAL/GBSSA
4:58.92
4:53.62
EJ Boston
St. Maximilian Kolbe - Aurora
CENTRAL/YRAA
4:55.08
4:56.10
Anna Potvin
Brooklin High School
CENTRAL/LOSSA
4:57.50
4:56.77
Sophie Levasseur
ES L'Équinoxe - Pembroke
EAST
4:57.66
4:59.89
Alexa Caron
ESC Theriault - Timmins
NORTH/NEOAA
5:19.63
5:07.86
Brenna Ainslie
Westlane SS - Niagara Falls
SOUTH/SOSSA
5:08.53
5:10.80
Erini Haron
St. Francis Xavier-Mississauga
SOUTH/ROPSSAA
5:05.68
5:13.01
Mya Dolanjski
O'Gorman HS - Timmins
NORTH/NEOAA
5:21.97
5:19.77
Dylann Mazzuchin
Lo-Ellen Park SS - Sudbury
NORTH/NOSSA
5:31.88
5:25.02
Madison Lambert
Dryden HS - Dryden
NORTH/NWOSSAA
5:38.76
5:26.49
Final - Official
Name
Team/School
Region
Prelim
Final
Points
Anna Workman
Kingston - Kingston
EAST/EOSSAA
4:48.34
4:32.66
10
Petal Palmer
Mother Teresa - Scarborough
METRO/TDCAA
4:48.52
4:39.49
8
Emma Betty
Lisgar C.I. - Ottawa
EAST/NCSSAA
4:47.14
4:41.29
6
Haley Davis
John F. Ross - Guelph
WEST/CWOSSA
4:47.53
4:42.73
5
Sarah-Rose Sullivan
Orangeville - Orangeville
WEST/CWOSSA
4:49.15
4:43.78
4
Emma Graham
Senator O'Connor - Toronto
METRO/TDCAA
4:47.80
4:45.21
3
Katie Newlove
St. Peter H.S. - Ottawa
EAST/NCSSAA
4:48.63
4:45.68
2
Ashley Maguire
St Thomas of Villanova-Lasalle
WEST/SWOSSAA
4:48.96
4:45.89
1
Clarissa Sladek
Medway - Arva
WEST/WOSSAA
4:47.96
4:48.45
Sarah Cushnie
Westdale SS - Hamilton
SOUTH/SOSSA
4:49.26
4:51.16
Emma Everett
Mayfield SS - Brampton
SOUTH/ROPSSAA
4:48.36
4:54.75
Jardine Lam-Colling
North Toronto - Toronto
METRO/TDCAA
4:50.43
4:57.33
c
Last updated Mon, 11 Jun 2018 8:24:00
Copyright © 2001-2024 trackDatabase.com All rights reserved.
en