Meet Info
Campion Track & Field Championships
Apr 26, 2018
Meet Location
Results
Event List
Athlete List
Overall by Team
Overall by Division
Navigate
Home
About
Members
Login
Register
Help
Contact
Questions? Comments?
Suggestions? Problems?
Email Tech Support
Senior Male 100 Metre Dash
Final - Official
Name
Team/School
Seed
Final
Wind
Points
Emmanuel Ajiroba
St. Augustine - Brampton
11.00
10.92
6
Oluchi Ugoh
St. Edmund Campion
11.25
11.03
5
Isaiah Palmer
St. Edmund Campion
11.20
11.04
4
Immanuel Onyemah
Our Lady of Mount Carmel-Missi
11.25
11.11
3
Joshua Chevannes
St. Edmund Campion
11.20
11.17
2
Bradley Ogbevuon
St. Marguerite d'Youville-Bram
11.75
11.43
1
Uwa Igiehon
St. Marguerite d'Youville-Bram
11.75
11.53
Uchenna Agu
St. Edmund Campion
11.40
11.53
Jonathan Morris
Robert F. Hall - Caledon East
12.00
11.54
Keyshawn Hinds
St. Edmund Campion
11.45
11.62
Chidibiere Nnolim
St. Marguerite d'Youville-Bram
12.00
11.65
Levi Smith
Robert F. Hall - Caledon East
14.00
11.70
Jordan Turner
St. Marguerite d'Youville-Bram
11.45
11.76
Malik Allen
St. Marguerite d'Youville-Bram
11.50
11.80
Damon Lewis
Iona Catholic - Mississauga
NT
11.88
Mark Nascimento
St. Marguerite d'Youville-Bram
11.65
11.98
Neven Hervatin-Stanberry
St Martin CSS - Mississauga
NT
11.99
Dmitri Smith
Brampton Centennial - Brampton
12.50
12.05
Ashton Feijo
Our Lady of Mount Carmel-Missi
11.75
12.06
Isaiah Caruano
St. Peter's - Barrie
NT
12.07
Ian Osakue
Our Lady of Mount Carmel-Missi
12.05
12.08
Aadrian Miller
St. Edmund Campion
11.50
12.09
Jalon White
Etobicoke Arts - Toronto
NT
12.12
Kemoore Clarke
Harold M Brathwaite - Brampton
NT
12.17
Javaughn Murray
St. Marguerite d'Youville-Bram
11.80
12.17
Dylan White
ES Sainte-Famille - Mississaug
11.96
12.21
Ahmed Khan
Rick Hansen - Mississauga
NT
12.27
Clarence Wiafe
St. Marguerite d'Youville-Bram
11.90
12.29
Solomon Manful
St. Marguerite d'Youville-Bram
12.00
12.31
Seb Brown
Univ of Toronto Schools - Toro
NT
12.35
Alex Edmunds
St. Edmund Campion
11.50
12.37
Noah Colaco
Our Lady of Mount Carmel-Missi
NT
12.43
Deshawn Smeikle
St. Marguerite d'Youville-Bram
11.80
12.48
Abdullah Zafar
Rick Hansen - Mississauga
NT
12.52
Adam Dellow
Our Lady of Mount Carmel-Missi
NT
12.57
Luis Diaz
St. Thomas Aquinas - Brampton
13.00
12.58
Jeffrey Omorodion
St. Edmund Campion
12.90
12.61
Malachi Smith
Ascension of Our Lord-Miss
12.21
12.64
Jordyn Owusu-Ansah
St. Augustine - Brampton
11.80
12.67
Rhemel-Tyler Williams-McIntosh
Unionville - Markham
NT
12.73
Abdelrahman Merdan
Our Lady of Mount Carmel-Missi
NT
12.74
Gyasi Sekyi-Otu
Iona Catholic - Mississauga
NT
12.83
Noah Hendricks-Polack
Harold M Brathwaite - Brampton
NT
12.88
Roice Villanueva
St Martin CSS - Mississauga
NT
12.88
Yonglin Wang
Unionville - Markham
NT
12.89
Kashon Marson
Central Peel - Brampton
12.00
12.94
Jason Cruz
Fr Michael Goetz - Mississauga
NT
13.03
Jevaun Pusey
Brampton Centennial - Brampton
13.50
13.06
Tyler Hart
Humberview - Bolton
NT
13.12
Khaleb Charles-Gregory
St. Edmund Campion
12.50
13.16
Evidence Eriamiatoe
St. Marguerite d'Youville-Bram
12.00
13.22
Kurt De Sousa
St. Thomas Aquinas - Brampton
13.00
13.24
Douglas Fong
Unionville - Markham
NT
13.28
Russell Epp
St Martin CSS - Mississauga
NT
13.28
D'Angelo Campbell - Walton
Iona Catholic - Mississauga
NT
13.29
Edmund Sasu
Ascension of Our Lord-Miss
13.23
13.32
Joshua Purficaciun-Olmede
Our Lady of Mount Carmel-Missi
NT
13.35
Jonathan Correira
Our Lady of Mount Carmel-Missi
NT
13.36
Jay Chen
The Woodlands - Mississauga
NT
13.69
Eric Huang
Unionville - Markham
NT
13.73
Isreal Adeniyl
Harold M Brathwaite - Brampton
NT
14.32
Christopher Rossi
Our Lady of Mount Carmel-Missi
NT
14.32
Maylahan Kengatharan
Rick Hansen - Mississauga
NT
14.48
Hasan Al-Ahmad
Rick Hansen - Mississauga
NT
14.65
Jim Lu
Lorne Park - Mississauga
11.50
14.95
Divine Nwaokoda
Harold M Brathwaite - Brampton
NT
DNS
Damien Rugole
Our Lady of Mount Carmel-Missi
NT
DNS
Yusuf Zaidi
Lorne Park - Mississauga
11.50
DNS
Antonio Kent
Ascension of Our Lord-Miss
12.57
DNS
Garen Blake
Meadowvale - Mississauga
NT
DNS
Chad Stellenberg
Erindale - Mississauga
12.50
DNS
Jaylyen Smart
St. Joseph - Mississauga
12.00
DNS
Peter Mrse
St Martin CSS - Mississauga
NT
DNS
Reuben Pereira
Our Lady of Mount Carmel-Missi
NT
DNS
Jerry Karlngoh
Our Lady of Mount Carmel-Missi
11.40
DNS
Jed Makutsa
Glenforest - Mississauga
12.50
DNS
Abubakar Butt
Rick Hansen - Mississauga
NT
DNS
Richard Kovacs
St. Marguerite d'Youville-Bram
12.00
DNS
Jordan Johnson
St. Edmund Campion
11.60
DNS
c
Last updated Wed, 16 May 2018 16:39:13
Copyright © 2001-2024 trackDatabase.com All rights reserved.
en