Meet Info
Bill Crothers Invitational
May 9, 2014
Meet Location
Results
Event List
Athlete List
Overall by Team
Overall by Division
Navigate
Home
About
Members
Login
Register
Help
Contact
Questions? Comments?
Suggestions? Problems?
Email Tech Support
Junior Male 400 Metre Dash
Final - Official
Name
Team/School
Seed
Final
Points
Ian Phillips
Markham - Markham
55.80
55.49
10
Robert Sarro
Alexander MacKenzie H S
NT
57.15
8
Asif Yusuf
Cardinal Ambrozic - Brampton
NT
57.71
6
Mike Shulman
Bill Crothers - Unionville
57.09
57.74
5
Tyrese Smith
St. Brother Andre
NT
57.95
4
Markus Hamann
Dr. G. W. Williams - Aurora
NT
57.98
3
Zachary Derry
Sir William Mulock - Newmarket
NT
58.06
2
Tommy Liu
Bill Crothers - Unionville
57.62
58.90
1
Grahan Sanford
Bill Crothers - Unionville
58.53
59.05
Benji Rodkin
Community Hebrew Academy-R.H.
60.83
59.10
Dapo Folami
Sir William Mulock - Newmarket
NT
60.02
Joseph Ommary
Markville - Markham
NT
60.12
Sanjay Brown
Newmarket - Newmarket
NT
60.45
Christian Mitrache
Richmond Hill - Richmond Hill
NT
60.98
Aiden Ewart
Huron Heights - Newmarket
NT
1:01.59
Mohammad Mirabdolbaghi
Cardinal Carter - Aurora
1:04.10
1:02.13
Akin Edwards
Cardinal Ambrozic - Brampton
NT
1:02.31
Danny Jiang
Thornhill - Thornhill
NT
1:02.46
Colin Shin
Richmond Hill - Richmond Hill
NT
1:02.63
Steven Huynh
Richmond Hill - Richmond Hill
NT
1:02.87
Gordon Hill
Langstaff - Richmond Hill
1:10.06
1:03.76
Azeel Jivraj
Bur Oak S.S.
NT
1:03.76
Malek Abdel-Shedid
Newmarket - Newmarket
NT
1:04.15
Kimhandy Lao
Sir William Mulock - Newmarket
NT
1:04.38
Kevin Wang
Markham - Markham
1:02.09
1:04.56
Josh Maker
Community Hebrew Academy-R.H.
1:07.64
1:04.68
Brendan Rogers
Langstaff - Richmond Hill
NT
1:06.32
Arjun Kaushik
Cardinal Ambrozic - Brampton
NT
1:06.37
Precious Adesina
St. Jean De Brebuef - Vaughan
NT
1:06.73
Edwin Ramiraz
Bill Crothers - Unionville
NT
1:09.79
Bijan Samiee
Bayview - Richmond Hill
NT
1:11.18
Hunter Lee
Westmount - Thornhill
NT
1:13.32
Timothy Sung
Bayview - Richmond Hill
NT
DNS
Hubert Yeung
Bayview - Richmond Hill
NT
DNS
Jack Zhou
Bayview - Richmond Hill
NT
DNS
Joshua Ciccia
Our Lady of Lourdes H S
NT
DNS
Stefan Pullano
St.Theresa of Lisieux-Richmond
00.30
DNS
Matt Barnett
Aurora High School
NT
DNS
Jack Bishenden
Aurora High School
59.64
DNS
Jodel Santiago
St. Elizabeth - Thornhill
NT
DNS
Jack Gardiner
Aurora High School
NT
DNS
Nicolas Salib
Bayview - Richmond Hill
NT
DNS
Justin Li
Bayview - Richmond Hill
NT
DNS
Kassadey Luu-brown
Bur Oak S.S.
NT
DNS
Niko Sirmalis
St. Brother Andre
NT
DNS
Joel Lawrence
Bayview - Richmond Hill
NT
DNS
Kevin Huynh
Richmond Hill - Richmond Hill
NT
DNS
Josh Aber
Community Hebrew Academy-R.H.
1:11.71
DNS
Roshane Farquharson
Alexander MacKenzie H S
NT
DNS
Abhinav Bhatnagar
Fr Michael Goetz - Mississauga
NT
DNS
Jeffrey Cheng
Bayview - Richmond Hill
NT
DNS
Jackson Wright
Our Lady of Lourdes H S
56.76
DNS
Paul Gerome Gamueda
Fr Michael Goetz - Mississauga
NT
DNS
Nicholas Dodich
St.Theresa of Lisieux-Richmond
59.50
DNS
Harshith Depa
Bayview - Richmond Hill
NT
DNS
Nabil El-Hashwa
Bayview - Richmond Hill
NT
DNS
Elijah Ferguson
Bayview - Richmond Hill
NT
DNS
Jinhyeok Her
Bayview - Richmond Hill
NT
DNS
Zachary Segal
Richmond Hill - Richmond Hill
NT
DNS
Ario Sarafraz
TMS School
00.40
DNS
Joshua Kim
Bayview - Richmond Hill
NT
DNS
Justin Hai Jun Tan
Richmond Hill - Richmond Hill
NT
DNS
Jefferson Jose
St. Elizabeth - Thornhill
NT
DNS
Daniel Rivera
St. Augustine - Markham
NT
DNS
Matthew Wong
St. Augustine - Markham
NT
DNS
Philip So
St. Augustine - Markham
NT
DNS
Mark Attia
St. Augustine - Markham
NT
DNS
Jared Ash
Community Hebrew Academy-R.H.
NT
DNS
Stuart Costello
Our Lady of Lourdes H S
NT
DNS
Andy Zhou
TMS School
00.30
DNS
Neil Parthasarthy
TMS School
00.80
DNS
c
Last updated Mon, 19 May 2014 23:20:00
Copyright © 2001-2024 trackDatabase.com All rights reserved.
en