Meet Info
ROPSSAA 2013 Track & Field
May 17, 2013 to May 24, 2013
Meet Location
Results
Event List
Athlete List
Overall by Team
Overall by Division
Navigate
Home
About
Members
Login
Register
Help
Contact
Questions? Comments?
Suggestions? Problems?
Email Tech Support
Junior Male 200 Metre Dash
Prelim
Name
Team/School
Seed
Prelim
Wind
Brandon Letts
St.Marguerite d'Youville-Bramp
24.05
23.86
Rafay Aman
Stephen Lewis - Mississauga
24.14
24.05
Leacroft Thompson
St. Edmund Campion
23.10
24.12
Kenya Small
Bramalea - Brampton
23.69
24.38
Christopher Smith
Clarkson - Mississauga
24.00
24.39
Jackson Attakora
Cardinal Ambrozic - Brampton
24.20
25.20
Olushola Tanimowo
St. Edmund Campion
24.30
24.11
Travis Sagar
St. Joseph - Mississauga
25.32
24.34
Taris Wilson
David Suzuki Secondary School
24.88
24.43
Cody Lamovsek
Port Credit - Mississauga
25.32
24.55
Justin Szymanski-Washington
David Suzuki Secondary School
24.76
24.93
Darnell Bartholomew
David Suzuki Secondary School
25.20
25.34
Ezekiel Baluyot
St. Marcellinus - Mississauga
26.30
24.69
Jay Christie
Turner-Fenton - Brampton
25.42
24.82
Kashyap Vyas
Castlebrooke
24.97
24.86
Daniel Wasik
Our Lady of Mount Carmel-Missi
25.30
25.03
Jahmessiah Edwards
Ascension of Our Lord-Miss
25.75
25.16
Rasheed Brown
Fletcher's Meadow - Brampton
27.10
25.24
Arjun Raju
St. Marcellinus - Mississauga
26.00
25.26
Denzel Brown
St. Edmund Campion
24.40
25.48
Anthony Bailey
Heart Lake - Brampton
25.85
25.75
Tyler Redublo
St. Joan of Arc - Mississauga
25.81
25.96
Ian Huang
St. Joan of Arc - Mississauga
25.89
26.00
Dante Williams
St. Thomas Aquinas - Brampton
25.50
26.13
David Misiak
St Martin
25.41
26.24
Wayne Sheppherd
St. Joseph - Mississauga
26.00
26.37
Anthony Murrel
Ascension of Our Lord-Miss
25.49
26.69
Andre Williams
St. Thomas Aquinas - Brampton
24.20
26.72
Brandon Fernandes
Our Lady of Mount Carmel-Missi
26.00
27.04
Mauritzio White
St. Paul's - Mississauga
24.71
27.29
Reginthian Jacob
St. Joan of Arc - Mississauga
27.53
27.44
Patrick Ramlochan
John Cabot - Mississauga
26.00
27.51
Matthew Noel
St Martin
24.87
DNS
Emmanuel Nketiah
St.Marguerite d'Youville-Bramp
26.50
DNS
Jonathan Biggs
David Suzuki Secondary School
25.84
DNS
Andrew Lebre
St. Paul's - Mississauga
25.76
DNS
John Carlos
Cardinal Leger - Brampton
27.00
DNS
Aydan Namugera
St. Michael S.S.
26:06.00
DNS
Larry A Hlatshwayo
John Fraser - Mississauga
25.00
DNS
Simon Quann
Humberview - Bolton
25:05.00
DNS
Michael Stolf
St. Aloysius Gonzaga-Mississau
25.00
DNS
Jeff Chigbo
St. Thomas Aquinas - Brampton
24.93
DNS
Jermain Frith
Fletcher's Meadow - Brampton
25.20
DNS
Semis
Name
Team/School
Prelim
Semis
Wind
Brandon Letts
St.Marguerite d'Youville-Bramp
23.86
23.12
Leacroft Thompson
St. Edmund Campion
24.12
23.59
Kenya Small
Bramalea - Brampton
24.38
23.78
Olushola Tanimowo
St. Edmund Campion
24.11
23.95
Travis Sagar
St. Joseph - Mississauga
24.34
23.82
Rafay Aman
Stephen Lewis - Mississauga
24.05
23.96
Taris Wilson
David Suzuki Secondary School
24.43
24.61
Justin Szymanski-Washington
David Suzuki Secondary School
24.93
24.69
Jay Christie
Turner-Fenton - Brampton
24.82
24.71
Jackson Attakora
Cardinal Ambrozic - Brampton
25.20
24.81
Cody Lamovsek
Port Credit - Mississauga
24.55
24.91
Ezekiel Baluyot
St. Marcellinus - Mississauga
24.69
25.03
Daniel Wasik
Our Lady of Mount Carmel-Missi
25.03
25.22
Darnell Bartholomew
David Suzuki Secondary School
25.34
25.47
Kashyap Vyas
Castlebrooke
24.86
25.53
Christopher Smith
Clarkson - Mississauga
24.39
DNS
Final - Official
Name
Team/School
Semis
Final
Wind
Points
Leacroft Thompson
St. Edmund Campion
23.59
22.93
10
Brandon Letts
St.Marguerite d'Youville-Bramp
23.12
23.40
8
Travis Sagar
St. Joseph - Mississauga
23.82
23.54
6
Rafay Aman
Stephen Lewis - Mississauga
23.96
23.58
5
Kenya Small
Bramalea - Brampton
23.78
23.76
4
Justin Szymanski-Washington
David Suzuki Secondary School
24.69
24.10
3
Olushola Tanimowo
St. Edmund Campion
23.95
24.42
2
Taris Wilson
David Suzuki Secondary School
24.61
25.15
1
c
Last updated Tue, 25 Jun 2013 15:45:47
Copyright © 2001-2024 trackDatabase.com All rights reserved.
en