Meet Info
York Region Track and Field Finals
May 22, 2013 to May 23, 2013
Meet Location
Results
Event List
Athlete List
Overall by Team
Overall by Division
Media Full Results (128.95 kB)
Navigate
Home
About
Members
Login
Register
Help
Contact
Questions? Comments?
Suggestions? Problems?
Email Tech Support
Junior Male 200 Metre Dash
Final - Official
Name
Team/School
Seed
Final
Wind
Points
Miles Helman
Bill Crothers - Unionville
23.00
22.80
10
Alec Pichelli
Sacred Heart - Newmarket
23.21
22.80
8
Majeed Zabsonre
Brother Andre - Markham
NT
22.80
6
Myles Banfield
Bill Crothers - Unionville
NT
23.20
5
Nashon Hurst
Bill Crothers - Unionville
23.50
23.30
4
Ovie Emakpor
St. Maximilian Kolbe - Aurora
NT
23.70
3
Brady Reil
Dr. G. W. Williams - Aurora
23.80
23.80
2
David Pileggi
St. Joan of Arc - Maple
23.60
23.90
1
Shakor Thomas
Maple - Maple
NT
24.20
Ryan Kenny
St. Maximilian Kolbe - Aurora
24.93
24.40
Jack Sterling
Emily Carr Secondary School
NT
24.40
James Power
Dr. G. W. Williams - Aurora
24.00
24.60
Kejean Jackson
Woodbridge College- Woodbridge
24.20
24.80
Aaron Vuong
Bayview - Richmond Hill
NT
25.20
Joseph Tarzi
Emily Carr Secondary School
NT
25.20
Yusuf Tejan-Cole
St. Joan of Arc - Maple
NT
25.20
Abhishek Achunair
Middlefield - Markham
24.10
25.30
Jemal Whittle
Maple - Maple
25.92
25.50
Shawn Penecilla
St. Elizabeth - Thornhill
26.60
25.70
Matthew Staseff
Cardinal Carter - Aurora
26.81
26.10
David Larbi
Woodbridge College- Woodbridge
NT
26.10
Michael Cheng
Markville - Markham
24.50
26.10
Ambrose Kuo
Woodbridge College- Woodbridge
NT
26.40
Justin Ng
Jean Vanier - Richmond Hill
26.50
26.40
Erik Tammisto
Stouffville - Stouffville
26.00
26.40
Aaron Browne
St. Joan of Arc - Maple
NT
26.50
Malcolm Harriott
Brother Andre - Markham
NT
26.90
Malcolm Lin
Bayview - Richmond Hill
NT
26.90
Fabio Provenzano
St. Robert - Thornhill
NT
27.30
Marcus Chan
Bill Crothers - Unionville
NT
27.40
Nikolay Zhelev
St. Robert - Thornhill
NT
27.50
Shiraz Casseer
Bayview - Richmond Hill
NT
27.60
Ramiro Montes
Emily Carr Secondary School
NT
27.70
Muhammad Sheikh
St. Robert - Thornhill
NT
28.20
Jeff Guo
St. Robert - Thornhill
NT
28.60
Jordan Pryce
Woodbridge College- Woodbridge
NT
29.60
Livio Oren
Bayview - Richmond Hill
NT
29.60
Ryan Moy
Bill Crothers - Unionville
NT
30.10
Giwakar Chandrakumar
Middlefield - Markham
28.40
30.30
Dylan Nowogerodski
Vaughan - Thornhill
NT
31.40
David Mestenev
Alexander MacKenzie H S
30.90
31.50
Armen Palvetzian
St. Augustine - Markham
NT
DNS
Ayo Akinkugbe
St. Joan of Arc - Maple
NT
DNS
Jean Duchene
Sir William Mulock - Newmarket
NT
DNS
Tony Ye
Milliken Mills - Markham
27.90
DNS
Kevin Xie
Milliken Mills - Markham
NT
DNS
Seongwoo Ahn
St.Theresa of Lisieux-Richmond
NT
DNS
David Wu
Milliken Mills - Markham
NT
DNS
Rafael Natividad
St.Theresa of Lisieux-Richmond
NT
DNS
Mike Chen
Dr. G. W. Williams - Aurora
26.50
DNS
Andy Wong
Bayview - Richmond Hill
NT
DNS
Shayne Friedman
Community Hebrew Academy-R.H.
NT
DNS
Daniel Zimmerman
Community Hebrew Academy-R.H.
NT
DNS
Tolu Ibikunle
Alexander MacKenzie H S
23.50
DNS
Cyrus Koy
Bayview - Richmond Hill
NT
DNS
Vlad Ienceanu
Dr. G. W. Williams - Aurora
NT
DNS
Daniel Boutcharski
Jean Vanier - Richmond Hill
24.50
DNS
Malvin Lo
Bur Oak S.S.
NT
DNS
Alain Ah Chow
Bur Oak S.S.
29.10
DNS
Cameron Kritzinger
Dr. G. W. Williams - Aurora
NT
DNS
Marcus Wong
Bill Crothers - Unionville
NT
DNS
Austin Gonsalves
Bill Crothers - Unionville
NT
DNS
Elijah Hamilton
Bill Crothers - Unionville
NT
DNS
Aaron Kammula
Vaughan - Thornhill
NT
DNS
c
Last updated Sun, 26 May 2013 0:06:42
Copyright © 2001-2024 trackDatabase.com All rights reserved.
en