Meet Info
ROPSSAA Track & Field
May 14, 2010 to May 21, 2010
Meet Location
Results
Event List
Athlete List
Overall by Team
Overall by Division
Full Results PDF (326.86 kB)
Navigate
Home
About
Members
Login
Register
Help
Contact
Questions? Comments?
Suggestions? Problems?
Email Tech Support
Junior Male 200 Metre Dash
Prelim
Name
Team/School
Seed
Prelim
Wind
Richard Ewen
Our Lady of Mount Carmel-Missi
24.00
23.75
Angus A Jno-Pierre
Ascension of Our Lord-Miss
24.43
23.77
Shaquille Gordon
St. Aloysius Gonzaga-Mississau
23.01
23.91
David Dobson
Fletcher's Meadow - Brampton
24.50
24.09
D'Shaun Denton
Sandalwood Heights - Brampton
22.11
24.13
Odain Thomas
Sandalwood Heights - Brampton
25.58
24.36
Dillando Allotey
St. Edmund Campion
NT
24.55
Shadeem Archer
Fletcher's Meadow - Brampton
26.20
23.82
Tevin Wheatley
Fletcher's Meadow - Brampton
24.00
24.19
Terane Brown
Central Peel - Brampton
24.22
24.42
Zachary Veira
St. Joseph - Mississauga
24.81
24.48
Cristian Cavellini
St. Paul's - Mississauga
24.33
24.49
Sharlon Pena
St. Joan of Arc - Mississauga
24.84
24.64
William Pitt Doe
St. Joan of Arc - Mississauga
24.60
25.24
Ryan Galea
St. Marcellinus - Mississauga
24.87
24.67
Dapo Omiyale
Notre Dame - Brampton
25.50
24.70
Darnell Johnson
Mayfield - Brampton
25:10.00
24.74
Tochi Nwaokocha
Sandalwood Heights - Brampton
24.98
24.80
Matthew Hall
Bramalea - Brampton
23:50.00
24.88
Kainoa Lloyd
Streetsville - Mississauga
25.80
25.00
Johnathon Czerniawski
St. Edmund Campion
24.60
25.01
Tremel Downer
Rick Hansen - Mississauga
25.72
25.23
Michael Moscoso
St. Marguerite d'Youville-Bram
26.36
25.32
Salim Said
Gordon Graydon - Mississauga
25.78
25.44
Daniel Mazur
Philip Pocock - Mississauga
25.10
25.45
Kadeem Ferguson
Heart Lake - Brampton
25.40
25.49
Jervel Alphonse
St. Augustine - Brampton
26.07
25.62
Angad A Kahlon
John Fraser - Mississauga
26.50
25.68
Jesse Tubbs
Fr Michael Goetz - Mississauga
26.12
25.70
Tuan Mai
Rick Hansen - Mississauga
26.35
25.94
Shamaree Salmon
Lincoln Alexander- Mississauga
26.40
25.98
Tristan T Alexander
Ascension of Our Lord-Miss
27.19
26.01
Sampel Lama
Fr Michael Goetz - Mississauga
25.66
26.13
Kamau Butterfield
Humberview - Bolton
26.04
26.21
Jason Haddad
St. Martin's - Mississauga
26.50
26.30
Alex Vittorino
Iona Catholic - Mississauga
26.00
26.44
Maraad Shah
Mentor College - Mississauga
27.14
26.45
Hurray Weng
Mentor College - Mississauga
27.50
26.48
Alister D'Costa
St. Aloysius Gonzaga-Mississau
26.90
26.74
Brendan Yhip
St. Martin's - Mississauga
27.00
26.83
Nicholas Leong
Our Lady of Mount Carmel-Missi
27.00
26.84
Quinn Palmer
Mayfield - Brampton
26:00.00
26.91
Tevin Paul
Loyola - Mississauga
27.00
26.99
Ayman Abushaban
Erindale - Mississauga
27.16
27.04
Saranyan Sethelal
Mentor College - Mississauga
27.42
27.21
David Starecki
Loyola - Mississauga
27.00
27.79
Hinds Akel
Gordon Graydon - Mississauga
25.78
28.13
Arsalan A Khalid
John Fraser - Mississauga
27.50
28.29
Kyle Ward
St. Aloysius Gonzaga-Mississau
24.40
DNS
Kadeem Crossman
Lincoln Alexander- Mississauga
25.80
DNS
Devonte Cummings
Loyola - Mississauga
27.00
DNS
Marco Ferrari
Robert F. Hall - Caledon East
27:05.00
DNS
Javier Buckley
St. Marcellinus - Mississauga
23.70
DNS
Lam Jonathan
Gordon Graydon - Mississauga
25.00
DNS
Semis
Name
Team/School
Prelim
Semis
Wind
Dillando Allotey
St. Edmund Campion
24.55
23.27
Richard Ewen
Our Lady of Mount Carmel-Missi
23.75
23.29
Angus A Jno-Pierre
Ascension of Our Lord-Miss
23.77
23.68
David Dobson
Fletcher's Meadow - Brampton
24.09
23.87
Tevin Wheatley
Fletcher's Meadow - Brampton
24.19
23.98
D'Shaun Denton
Sandalwood Heights - Brampton
24.13
24.06
Odain Thomas
Sandalwood Heights - Brampton
24.36
24.35
Shadeem Archer
Fletcher's Meadow - Brampton
23.82
24.42
William Pitt Doe
St. Joan of Arc - Mississauga
25.24
24.45
Sharlon Pena
St. Joan of Arc - Mississauga
24.64
24.50
Zachary Veira
St. Joseph - Mississauga
24.48
24.72
Terane Brown
Central Peel - Brampton
24.42
24.83
Ryan Galea
St. Marcellinus - Mississauga
24.67
24.98
Cristian Cavellini
St. Paul's - Mississauga
24.49
25.20
Dapo Omiyale
Notre Dame - Brampton
24.70
25.33
Shaquille Gordon
St. Aloysius Gonzaga-Mississau
23.91
24.19
Final - Official
Name
Team/School
Semis
Final
Wind
Points
Dillando Allotey
St. Edmund Campion
23.27
23.36
10
Angus A Jno-Pierre
Ascension of Our Lord-Miss
23.68
23.54
8
Richard Ewen
Our Lady of Mount Carmel-Missi
23.29
23.72
6
Tevin Wheatley
Fletcher's Meadow - Brampton
23.98
24.04
5
D'Shaun Denton
Sandalwood Heights - Brampton
24.06
24.29
4
Odain Thomas
Sandalwood Heights - Brampton
24.35
24.41
3
David Dobson
Fletcher's Meadow - Brampton
23.87
24.45
2
Shadeem Archer
Fletcher's Meadow - Brampton
24.42
24.68
1
c
Last updated Tue, 29 Jun 2010 12:23:30
Copyright © 2001-2024 trackDatabase.com All rights reserved.
en