trackdatabase.com logo







Junior Boys 100 Metre Dash

Preliminaries
Name Team/SchoolSeed TimePreliminariesWind
Isaiah HolungSt. Roch - Brampton11.7011.71
Destiny EriamiatoeSt. Marguerite d'Youville-Bram11.4111.84
Ryan FrancisSt. Marcellinus - Mississauga11.7011.91
Amani SloleyCentral Peel - Brampton11.6712.08
McFesty OsazuwaDavid Suzuki SS - Brampton11.6112.33
Divine AmayoCardinal Ambrozic - Brampton11.9011.92
Matthew PanzaOur Lady of Mount Carmel-Missi12.0912.12
Sanjay PilgrimPhilip Pocock - Mississauga12.3012.19
Peter MagdicRobert F. Hall - Caledon East12.0012.26
Rapheal MeffulCardinal Ambrozic - Brampton12.3012.35
Kofi K DansoLorne Park - Mississauga11.7712.21
Isaiah RobinsonIona Catholic - Mississauga12.1712.32
Brian BrownMayfield - Brampton12.2112.39
Alex HolmesFr Michael Goetz - Mississauga12.4612.48
Timothy LekasDavid Suzuki SS - Brampton12.3812.51
Tomasz KwapienOur Lady of Mount Carmel-Missi12.3812.53
Alex OnateIona Catholic - Mississauga12.4212.59
Khristan CastilloSt. Joseph - Mississauga12.2812.60
Cheickna SyllaJeunes Sans Fronti?res11.9512.61
Jayden LaidlawHeart Lake - Brampton12.1612.66
Toby UmehSt. Thomas Aquinas - Brampton12.4012.69
Dillon LewisHeart Lake - Brampton12.0312.74
Clinton OnakoyaSt. Edmund Campion12.0012.79
Marcus Sue-Wah-SingSt. Marcellinus - Mississauga12.0012.80
Ralph RobesOur Lady of Mount Carmel-Missi12.4012.80
Faris MasriMentor College - Mississauga12.2612.82
Daniel Da Costa MillsFletcher's Meadow - Brampton12.4012.84
Lyndon PetersRick Hansen - Mississauga12.0512.90
Yousef NubulsiMentor College - Mississauga12.5013.10
Christopher RomeroFr Michael Goetz - Mississauga12.3713.13
Ryan JosephsSt. Edmund Campion12.2013.19
Anderson KabuyaJeunes Sans Fronti?res12.0613.22
Dandre JonesFletcher's Meadow - Brampton12.4013.48
Sanjot SainiTurner-Fenton - Brampton12.4513.77
R.J. HayePhilip Pocock - Mississauga12.4013.98
McKinley HendryCentral Peel - Brampton12.6014.08
Joel BholaFletcher's Meadow - Brampton13.70DNS
Kandolo Kwa NzambiES Sainte-Famille - Mississaug13.00DNS
Semi-Final
Name Team/SchoolPreliminariesSemi-FinalWind
Destiny EriamiatoeSt. Marguerite d'Youville-Bram11.8411.43
Isaiah HolungSt. Roch - Brampton11.7111.61
Divine AmayoCardinal Ambrozic - Brampton11.9211.66
Amani SloleyCentral Peel - Brampton12.0811.98
Ryan FrancisSt. Marcellinus - Mississauga11.9111.94
Peter MagdicRobert F. Hall - Caledon East12.2612.11
Rapheal MeffulCardinal Ambrozic - Brampton12.3511.95
Matthew PanzaOur Lady of Mount Carmel-Missi12.1212.04
Kofi K DansoLorne Park - Mississauga12.2112.14
Isaiah RobinsonIona Catholic - Mississauga12.3212.15
McFesty OsazuwaDavid Suzuki SS - Brampton12.3312.21
Sanjay PilgrimPhilip Pocock - Mississauga12.1912.27
Alex HolmesFr Michael Goetz - Mississauga12.4812.30
Brian BrownMayfield - Brampton12.3912.43
Timothy LekasDavid Suzuki SS - Brampton12.5112.54
Tomasz KwapienOur Lady of Mount Carmel-Missi12.5313.06
Final
Name Team/SchoolSemi-FinalFinalWindPoints
Destiny EriamiatoeSt. Marguerite d'Youville-Bram11.4311.2810
Divine AmayoCardinal Ambrozic - Brampton11.6611.338
Isaiah HolungSt. Roch - Brampton11.6111.476
Peter MagdicRobert F. Hall - Caledon East12.1111.725
Amani SloleyCentral Peel - Brampton11.9811.764
Ryan FrancisSt. Marcellinus - Mississauga11.9411.803
Matthew PanzaOur Lady of Mount Carmel-Missi12.0411.812
Rapheal MeffulCardinal Ambrozic - Brampton11.9511.881
Last updated Thu, 28 Jun 2018 12:58:02
 

Copyright © 2001-2018 trackDatabase.com All rights reserved.