trackdatabase.com logo







Junior Boys 100 Metre Dash (May 10)

Preliminaries
Name Team/SchoolSeed TimePreliminariesWind
Marcus RenfordTommy Douglas Secondary School11.2011.10
Maxx RailtonCountry Day School - King City11.3311.43
Ethan BayfieldSt. Michael's College School-11.5011.55
Divine AmayoCardinal Ambrozic - Brampton12.0011.68
Jonah DeSimoneCountry Day School - King City11.9011.71
Caleb ClarkeCountry Day School - King City12.0611.71
Leo PalermaCountry Day School - King City12.1611.82
Athavan GananathanBill Crothers SS - Unionville12.2811.90
Daniel ZhouDr.Norman Bethune - AgincourtNT11.92
Anson WuUnionville - MarkhamNT11.96
Cortez FrancisSt. Michael's College School-12.2011.96
Carson JamesTommy Douglas Secondary School12.0011.97
Martin MakcemusFr. Michael McGivney - MarkhamNT11.99
Yathusan SivarajahJean Vanier - ScarboroughNT12.01
Kevon HyattFrancis Libermann- Scarborough12.2012.04
Kavan AuMarkham - MarkhamNT12.07
Carson AltschulSutton - Sutton WestNT12.10
Jordan WilliamsBrampton Centennial - Brampton13.5012.13
Ethan OrtizFr. Michael McGivney - MarkhamNT12.16
Tyller LiguididFrancis Libermann- ScarboroughNT12.20
Kyle NyamaliBrampton Centennial - Brampton12.5012.20
Tyriq QuaysonVillanova CollegeNT12.24
Stanley CaoDr.Norman Bethune - AgincourtNT12.29
Jason CaoBur Oak S.S.NT12.31
Rapheal MeffulCardinal Ambrozic - Brampton12.0012.38
Justin NicholsonYork Mills - North York11.8012.39
Judiyah JohnsonBayview - Richmond HillNT12.40
Chevaughn ChambersBur Oak S.S.NT12.41
Lejeu LeonSt. Michael's College School-12.5012.44
Edward JuMarkville Secondary SchoolNT12.49
Nolan BellYork Mills - North YorkNT12.50
Sehan RandilBur Oak S.S.NT12.52
Julian ManahanFrancis Libermann- Scarborough12.4012.53
Latrell LiguididFrancis Libermann- ScarboroughNT12.55
Nick GreenLeaside - TorontoNT12.55
Areesh MurjiYork Mills - North YorkNT12.62
Gavriel CooperThornhill - ThornhillNT12.64
Jason TanRichmond Hill - Richmond HillNT12.69
Sepand Taghizadeh NoueiSt.Theresa of Lisieux-RichmondNT12.71
Christopher TangRichmond Hill - Richmond HillNT12.72
Leonardo ScimemiSt. Joan of Arc - MapleNT12.72
Henry NguyenTommy Douglas Secondary SchoolNT12.74
Johnny WongMarkville Secondary SchoolNT12.75
Kobesan SathiescumarBur Oak S.S.NT12.75
Ro-J HarrilalMarkham - MarkhamNT12.80
Edward SuUnionville - MarkhamNT12.81
Rayyan KhanTommy Douglas Secondary SchoolNT12.86
Wayne WilsonJean Vanier - ScarboroughNT12.87
Zachary YousufAurora High SchoolNT12.88
Aaron RajinthrakumarFr. Michael McGivney - MarkhamNT12.89
DJ MatthewsDr. John Denison - NewmarketNT12.92
Boris YimYork Mills - North YorkNT13.00
Chris LiangDr.Norman Bethune - AgincourtNT13.00
Thomas LiuUnionville - MarkhamNT13.04
Brandon KimRichmond Hill - Richmond HillNT13.07
Aiden ValleKeswick - KeswickNT13.10
Oneil AdrienLangstaff - Richmond HillNT13.10
Matthew PersaudMarkham - MarkhamNT13.12
Jasser MayaliBill Crothers SS - UnionvilleNT13.13
Justin ChanLangstaff - Richmond HillNT13.13
Dimitri DerisFr. Michael McGivney - MarkhamNT13.15
Issac KongDr.Norman Bethune - AgincourtNT13.22
Mohib SiddiquiDr.Norman Bethune - AgincourtNT13.28
Jimmy SuDr.Norman Bethune - AgincourtNT13.30
Brian ZangBrampton Centennial - Brampton13.5013.33
Jesiyah JohnsonBayview - Richmond HillNT13.34
Sanchit KaushalSir William Mulock - NewmarketNT13.37
Kevin MaUnionville - MarkhamNT13.45
Dominik DinokJean Vanier - ScarboroughNT13.45
Aidan JosiahBill Crothers SS - UnionvilleNT13.45
Dan LiMarkville Secondary SchoolNT13.48
Lance GarciaFr. Michael McGivney - MarkhamNT13.52
Trevor EmeryHuron Heights - Newmarket14.0013.52
Shivansh JoshiSir William Mulock - NewmarketNT13.52
Tony ChenUnionville - MarkhamNT13.58
Luca MarinescuVaughan - ThornhillNT13.61
Isaiah AgbonifoDr. John Denison - NewmarketNT13.73
Perry LiMarkham - MarkhamNT13.74
Vitaliy YushvaevSt.Theresa of Lisieux-RichmondNT13.84
Andy ZhangUnionville - MarkhamNT13.87
Jayson KitagawaBayview - Richmond HillNT13.89
Jacob BurmanWestmount - ThornhillNT14.05
Godwin LewisUnionville - MarkhamNT14.18
Justin LeeThornhill - ThornhillNT14.26
Jason ChenUnionville - MarkhamNT14.32
Connor PillingToronto Prep SchoolNT14.37
Anthony ShenMarkville Secondary SchoolNT14.55
Ivan GabrovskyRichmond Hill - Richmond HillNT16.08
Kanwardeep SinghTommy Douglas Secondary SchoolNT16.30
Donald NgUnionville - MarkhamNTDNS
Cameron SchultzSt.Theresa of Lisieux-RichmondNTDNS
Tom PanBayview - Richmond HillNTDNS
Chris CorrieLeaside - TorontoNTDNS
Sean LeyvaBayview - Richmond HillNTDNS
Tristan BelaisisSt. Michael's College School-12.40DNS
Jeremy AnMaple - MapleNTDNS
Isaiah MillerMilliken Mills - MarkhamNTDNS
Dhrumil PatelFr. Michael McGivney - MarkhamNTDNS
Aiden SuenPickering CollegeNTDNS
Keyvan FarhoudiBur Oak S.S.NTDNS
Zain SyedBur Oak S.S.NTDNS
Final
Name Team/SchoolPreliminariesFinalWindPoints
Marcus RenfordTommy Douglas Secondary School11.1011.1210
Maxx RailtonCountry Day School - King City11.4311.278
Jonah DeSimoneCountry Day School - King City11.7111.406
Ethan BayfieldSt. Michael's College School-11.5511.535
Caleb ClarkeCountry Day School - King City11.7111.654
Daniel ZhouDr.Norman Bethune - Agincourt11.9211.773
Yathusan SivarajahJean Vanier - Scarborough12.0111.802
Leo PalermaCountry Day School - King City11.8211.901
Cortez FrancisSt. Michael's College School-11.9611.96
Carson JamesTommy Douglas Secondary School11.9712.08
Kevon HyattFrancis Libermann- Scarborough12.0412.08
Athavan GananathanBill Crothers SS - Unionville11.9012.10
Kavan AuMarkham - Markham12.0712.12
Divine AmayoCardinal Ambrozic - Brampton11.6812.64
Anson WuUnionville - Markham11.96SCR
Martin MakcemusFr. Michael McGivney - Markham11.99SCR
Last updated Mon, 21 May 2018 20:06:56
 

Copyright © 2001-2018 trackDatabase.com All rights reserved.